Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CsuCsu]

    őstag

    válasz Ribi #22 üzenetére

    i3 mindenre eleg... LOL. Azt is mondd mar meg, hogy az Apple hogyan oldja meg az Intel procijanak a fogyasztasat. A 12 telos mag pedig egy i7 magot sem tesz ki. A parhuzamositas miatt pakoljak, ami a sok szart egyszerre futtato telefonon jol jon. Annyira vicces hogy ezen a forumon az emberek fele okosabb az osszes sziliciumvolgyi mernoknel.

    [ Szerkesztve ]

  • Tin

    veterán

    válasz Ribi #22 üzenetére

    nem érted. az a szempont, hogy a legerősebb legyen a gépük, a legvékonyabb, a legkönnyebb, és legyen valami barom fícsör, aminek az értelme kb nulla - ha csukva van a gép, úgyse dolgozol rajta.

    ezeknek az erős gépeknek is megvan a létjogosultsága, pl. játékra (ja, bocs, mac..), na de akkor mondjuk videovágásra meg ilyenekre, de ha dolgozol vele, úgyis leszopja az akkut, másrészt meg amikor nem vagy a gépnél, kijönnek az értesítéseid a telefonra. amikor kinyitod, akkor meg leszinkronizál.

    fájdalmas, hogy az apple mennyire kifogyott.

  • strogov

    senior tag

    válasz Ribi #32 üzenetére

    Desktop vonalon nagyon mondvacsinált az egész. Ha egy laptop-ot lecsukok akkor az vagy töltőn van, vagy a táskámba kerül. Táskában nekem ne csipogjon meg szinkronizáljon, mert nem kell. Amikor felnyitom kb. másfél másodperc alatt lehúzza a leveleim, szinkronizálja a naptárat, és főz egy kávét. Dróton meg majdnem mindegy, hogy 0,01W, vagy 3W. Mert ez nem fogyasztás pl. a tv készenlétijéhez képest sem.
    Telefonnál egész más a helyzet. A kommunikációs funkcióknak ugyanúgy menni kell "alvó" módban is. Ezek nagyon kis erőforrás igényű feladatok, de nagyon fontosak.

    Nyilván nincs szükség ezer magra telefonnál sem csak normális energiatakarékos megoldásra. Ahoy írod is iphone-nak "csak" 2 magja van. Talán egyszerűbb megoldani az alacsony fogyasztású magok miatt, hogy idle-ben csak át kell kapcsolnia a gyenge magokra.

  • mekker

    őstag

    válasz Ribi #32 üzenetére

    Azonos teljesítményt több maggal takarékosabb kihozni, mint magasabb órajellel és komplexebb magokkal. "Valós" 12 magos ARM procik szerintem nincsenek consumer piacon, csupán big-little konstrukcióban.
    Sőt, ezek a 10-12 magos Mediatek chipek ha jól tudom 2 helyett 3 "egységet" használnak, azaz van 3x4, vagy 2x4 + 1x2 egységük közös memóriával, viszont itt is csak 2 vagy 4 magot használ egy időben.

    Annak van létjogosultsága, hogy a többség 4+4 magban gondolkozik, az Apple meg erősebb 2-3 magos little.bigben, de alapvetően egy Androidos, mobilos, multitaskingolós környezetben jól bevált a recept, és merem állítani, hogy jobban is működik, mint a legacy kódhalmazt foltozó desktopon. Egy Chrome jól skálázódik, videólejátszáshoz úgyis van huzalozott hw gyorsítás, a játékok meg egyelőre el vannak 1-2 maggal és egy "bika" gpuval. Az os plusz a többi szolgáltatás pedig már könnyebben elosztja az erőforrásokat.

    [ Szerkesztve ]

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

  • strogov

    senior tag

    válasz Ribi #62 üzenetére

    A legerősebb (és valószínű energia takarékosságban is kiváló) ARM az Apple-é és jelenleg 2 magos. Még csak nem is 2+2, hanem 2db jól skálázható egység.
    A fogyasztásnak nem sok köze van a magok számához, ahogy azt sem mondjuk, hogy a magasabb órajelű cpu mindig gyorsabb egy alacsonyabb órajelűnél.
    A big.LITTLE megoldás javít az üzemidőn, de semmi nincs ingyen. Az a tranzisztor amit az alacsony fogyasztású magokra költesz hiányozni fog máshonnan pl. cache-ből. Az apple megoldása jelenleg egyértelműen a leghatékonyabb. Ez mondjuk teljesen meglepő egy cégtől amelyik házon belül tudhatja a szoftvert és a hardvert :)

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Ribi #62 üzenetére

    Valahogy ezt a tarkón verést csak ultramobil, nem számításintenzív környezetben látom, amelyre az Intel soha nem feküdt rá igazán. Saját pályáján az ARM fellépni se tud.

  • mekker

    őstag

    válasz Ribi #62 üzenetére

    Mobil környezetben bevált, különben nem használná szinte minden gyártó (beleértve az Intel is). Sőt, manapság PC-n sem használ senki sem két szálas processzorokat, bármennyire is úgy érzed, hogy nem vált be.
    Lehet, hogy az Apple két szálas procija kiváló benchmarkozni, ettől független még nem biztos, hogy átlagos felhasználás során takarékosabb ez a felépítés.
    Az említett 10 magos processzor is úgy működik, hogy könnyű használat során gyengébb a53 magokat használ, ha pedig benchmark/játék a cél, akkor átkapcsol két erős magra.

    De nem csak a fogyasztásba szól bele, valószínűleg drágább ugyanazt megvalósítani kevesebb maggal (pl. rosszabb kihozatali arány, nagyobb tervezési költség). De ezek igazából már 10 éve lefutott körök. Jobb lenne sok teljesítményigényes alkalmazásnál kevesebb mag magas órajelekkel és több tranzisztorral, de szemmel láthatóan több dolog köti a gyártókat, így jelenleg maximum high-endben választják ezt az opciót.

    Данное сообщение (материал) создано и (или) распространено иностранным средством массовой информации, выполняющим функции иностранного агента, и (или) российским юридическим лицом, выполняющим функции иностранного агента.

Új hozzászólás Aktív témák