Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz bambano #98 üzenetére

    a lomját integrálni a hálózatba rémálom volt. nem tudtam megoldani, hogy lehessen nyomtatni a gépről, stb.

    Bármelyik Windows-os hálózati nyomtatót két kattintással elérem és gond nélkül használom.

    totálisan infantilis grafikus kezelőfelülete van, ami alatt kiherélt linuxos cuccok futnak.

    Innentől érdektelen amit írsz, mert fogalmad sincs miről van szó.

    Csak segítségképpen: Az OSX/MacOS Unix rendszer (BSD alapokkal), nulla köze van a Linux-hoz.

    ráadásul az alma felfedezte azt a lehúzási modellt (eredetileg: üzleti modell), hogy az elvakult alma fanok azért is hajlandók többet fizetni, amikor kiszednek valamit (valami szolgáltatást) a gépből.

    Ez igaz, anno elhagyták a soros és nyomtató portot és bevezették az USB-t, mindenki kiröhögte őket, aztán a teljes ipar ment utánuk. Elhagyták a floppy-t, majd a Wintel világ szintén. Elhagyták az optikai meghajtókat, a fanyalgók egyből temetni kezdték őket, aztán a PC-kből is hogy, hogy nem eltűnt.

    Most is fanyalognak az emberek, de én előre örülök, hogy végre elég egyetlen csatlakozó és én döntöm majd el, mit dugok rá és milyen sorrendben.
    Nem kell nagy jóstehetség, hogy fél éven belül a Windows-os gépeknél is ez lesz az alap.

    ehhez képest egy xp home-on a nyomtatás annyi, hogy lpd szerver, ip cím, nyomtatási sor neve, oszt csókolom.

    Helyi nyomtatásnál nálam annyi, hogy rádugom a nyomtatót és működik.
    Hálózati nyomtatónál meg kiválasztom a Windows-os hálózatot, a nyomtatót és megy.

    Gond csak akkor van, ha nagyon régi a nyomtató és nincs driver, de ez mondjuk Windows 10-nél nagyobb gond, mert jó pár régebbi nyomtatóhoz hamarabb találok OSX-es drivert, mint Win 10-est.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    ugye ugye... "ui: nem szeretnék vitát olyanokkal, akik nem teljes egészében olvasták és értelmezték ezt a hsz-t." és "ha ezt nem olyan környezetbe rakod, amit az alma elképzelt, akkor lábonlőtted magad"

    miért olyan nehéz értelmezni egy hozzászólást akkor is, ha külön felhívom rá a figyelmet?

    súgok: ha nincs a mekedben drótos ethernet, akkor kénytelen vagy wifin nyomtatni. ha pedig nem vagy teljesen megőrülve, akkor a wifis hálózatod szeparált a céges belső hálózattól, ismert biztonsági problémák miatt. ha pedig rendesen szeparáltad a két hálózatot, akkor a bonzsúr nem megy át, és akkor lőttek az egyszerű klikkelgetésnek. akkor rendes feketeöves műsorszám következik, amit a csillagok háborúja egyik szereplőjével lehet könnyen azonosítani (vagy egy barkácsáruház-lánccal).

    "Innentől érdektelen amit írsz, mert fogalmad sincs miről van szó.": persze, nyilván fogalmam sincs róla, miután hónapokig tekergették az idegrendszerem azzal az egy mekkel... legalább ne akarnád megmondani, hogy milyen személyes tapasztalataim voltak.

    és tényleg, az apple feltalálta az usb-t, hiszen ők kezdték el használni, 1997-től a notebookjaikban, nem a wintel világ... oh wait, a macbookot csak 2006-tól gyártják...

    "végre elég egyetlen csatlakozó és én döntöm majd el, mit dugok rá és milyen sorrendben": ez tény, így, most, hogy egyetlen csatlakozó fölött dönthetsz, igazi király vagy, aki cipelhet egy kistáskát az mbp kábeleknek... risitas on mbp

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • buvartacsko

    addikt

    válasz bambano #102 üzenetére

    Azt ugye tudod, hogy a MacBook elott is voltak laptopjai az Applenek?

    Elég kellemetlen cikis helyzet h meg azt sem olvasod el amit belinkelsz.

    [ Szerkesztve ]

  • 0P1

    aktív tag

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    "Az OSX/MacOS Unix rendszer (BSD alapokkal), nulla köze van a Linux-hoz."

    A macOS-nek pontosan ugyanannyi köze van a Unixhoz, mint a Linuxoknak. Esetleg csak Unix-szerűnek lehet nevezni . Amúgy viszont hivatalosan azt lehet UNIX-nak nevezni, ami után a gyártó kifizeti az OpenGroupnak a regisztárciós díjat a UNIX03 trademark használatért cserébe. Igen az Apple általában milyen macOS verziót regisztráltatni szokta, de több Linux disztribútor is , így azokat is hívjatjuk UNIX-nak,.

    "Ez igaz, anno elhagyták a soros és nyomtató portot és bevezették az USB-t, mindenki kiröhögte őket, aztán a teljes ipar ment utánuk."

    Hát én semmilyen kiröhögésre nem emlékszem. Az egész iparág kiállt az USB mellett teljes melszélességgel. AZ USB groupot a Compaq, a DEC, az intel, a Microsoft, az IBM, a Nortel és a NEC alapította. A legfőbb támogató a MS volt. Az Apple csak annyiban volt esetleg első, hogy ha jól emlékszem, az első iMac volt az első olyan PC, amiből a "legacy" port mentes volt, a PC-s alaplapgyártók eleinte párhuzamosan támogatták a hagyományos portokat és az USB-t is párhuzamosan,

    "Elhagyták a floppy-t, majd a Wintel világ szintén. Elhagyták az optikai meghajtókat, a fanyalgók egyből temetni kezdték őket, aztán a PC-kből is hogy, hogy nem eltűnt."

    Na ez már kezd vicces lenne. A kenyérpirítót nem az Apple találta fél véletlenül?

    Az, hogy speciális helyzetéből fakadóan (egy kézben van a hardver és a szoftver, nem kell versenyeznie a platformon más gyártóval) néha esetleg hamarabb megléphet
    olyan természetes és magátől értődő lépéseket , amit a kompetitív windows piacon versenyző gyártók esetleg csak később engedhetnek meg maguknak, még nem teszi őket forradalmárrá.
    Én világ életemben magam állítottam össze a PC-ket, és az Applenél jó pár évvel hamarabb számúztem a gépemből a floppyt is és az optikai meghajtót is. (Floppy talán sose volt a gépemben, legalábbis nem nagyon emlékszem rá. Esetleg a legelső PC-mben volt talán a 90es évek elején. ) Optikai meghajtót sem láttam legalább 10 éve.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz 0P1 #104 üzenetére

    A macOS-nek pontosan ugyanannyi köze van a Unixhoz, mint a Linuxoknak. Esetleg csak Unix-szerűnek lehet nevezni .

    Az OSX a 10.5-ös változattól minősített UNIX rendszer.

    Amúgy viszont hivatalosan azt lehet UNIX-nak nevezni, ami után a gyártó kifizeti az OpenGroupnak a regisztárciós díjat a UNIX03 trademark használatért cserébe

    Pontosan. [link]

    Az egész iparág kiállt az USB mellett teljes melszélességgel.

    Ja, kiállt és pár évig a kutya nem használta, aztán az Apple kijött az iMac-el és hirtelen a csapból is USB-s perifériák kezdtek folyni. (Gagyi iMac utánzat burkolattal főleg.)

    olyan természetes és magátől értődő lépéseket , amit a kompetitív windows piacon versenyző gyártók esetleg csak később engedhetnek meg maguknak, még nem teszi őket forradalmárrá.

    Érdekes, miután ők meglépnek valamit, hirtelen már a Windows piac is képes lesz rá nagy hirtelen :)

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz bambano #102 üzenetére

    súgok: ha nincs a mekedben drótos ethernet, akkor kénytelen vagy wifin nyomtatni. ha pedig nem vagy teljesen megőrülve, akkor a wifis hálózatod szeparált a céges belső hálózattól,

    - mindegyik Mac gépen megoldható a normál ethernet csatlakozás
    - a notebookokat céges környezetben sem feltétlen szokták ethernetről használni és szeparált hálózatról sem nagy ördöngösség elérni a nyomtatókat, ha az úgy van beállítva.

    és tényleg, az apple feltalálta az usb-t, hiszen ők kezdték el használni, 1997-től a notebookjaikban, nem a wintel világ... oh wait, a macbookot csak 2006-tól gyártják...

    Elég sok érdekességet írsz, de ugye nem gond, ha ezeken picit mosolygok.

    Egyébként segítek: az USB áttörését az iMac hozta el 1998-ban, igen, valóban 1 évvel annak bevezetése után. Mert addig bár jó pár alaplapra rákerült, de a periféria gyártók nagyjából magasról tettek rá, nem nagyon volt mire használni.

    ez tény, így, most, hogy egyetlen csatlakozó fölött dönthetsz, igazi király vagy, aki cipelhet egy kistáskát az mbp kábeleknek.

    Erre volt analógia az USB bevezetése is.. Ott is cipelhettél kábeleket, meg átalakítókat, aztán hirtelen már mindenki azt támogatta csak.
    Tudod, elsőnek nehéz lenni, de néha megéri :D

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    LOGOUT blog

    válasz buvartacsko #103 üzenetére

    "Azt ugye tudod, hogy a MacBook elott is voltak laptopjai az Applenek?": rendben, egyezzünk meg döntetlenben. A Lombardban volt először usb, 1999-ben.

    A windowsban meg 1997-ben volt először usb támogatás.

    tehát továbbra sem az alma találta fel az usb-t, hanem a wintel.

    "Elég kellemetlen cikis helyzet h meg azt sem olvasod el amit belinkelsz.": nem cikisebb, mint megmondani látatlanban, hogy én mit tapasztaltam.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Madwe

    nagyúr

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    Csak halkan súgom meg, h már az új macbook idejétől van usb3 laptopokon, annyi különbséggel, h 2 tb3/usb3.1 mellé tesznek 2 usb a-t is 15ös méretben átlagban. Legacy portokra meg még jóidejig szükség lesz, de ha te szívesen lecseréled az usbs egered, billed, meg kismillió perifériádat, ahol az usb-c-s sebességnek semmi előnye, csak annyi h kell hozzá átalakító, akkor hajrá.

    "Bármelyik Windows-os hálózati nyomtatót két kattintással elérem és gond nélkül használom." Ez igaz a consumer nyomtatókra, a rendes irodaiakra azonban nem, s ugyan inkább a gyártó hibája, de soknak kegyetlen szar a drivere macre, s befagy folyamat.

    (#106) Parallaxis
    "- mindegyik Mac gépen megoldható a normál ethernet csatlakozás"
    ja, adapterrel, a gyári apple pl csak 100mbpses... pcs adapterek felét meg fel sem ismeri
    "- a notebookokat céges környezetben sem feltétlen szokták ethernetről használni és szeparált hálózatról sem nagy ördöngösség elérni a nyomtatókat, ha az úgy van beállítva."
    ja, csak úgy nem érik el a belső hálót, eleve kevésbé biztonságos, lassabb stb. nem használnak céges környezetben wifit, csak ha muszáj.

    "Egyébként segítek: az USB áttörését az iMac hozta el 1998-ban, igen, valóban 1 évvel annak bevezetése után. Mert addig bár jó pár alaplapra rákerült, de a periféria gyártók nagyjából magasról tettek rá, nem nagyon volt mire használni."
    Ez meg a tipikus maces önáltatás, nem azért terjedt el, mert az imacben megjelent, hanem azért, mert minden új adapternek kell felfutási idő, míg elterjedt lesz. Nyilván ebben az imac is segített, gyorsította, ezt nehéz vitatni. De ha nem lépik meg, akkor is elterjedt volna, csak lassabban.

    [ Szerkesztve ]

  • Parallaxis

    addikt

    válasz Madwe #108 üzenetére

    de ha te szívesen lecseréled az usbs egered, billed, meg kismillió perifériádat, ahol az usb-c-s sebességnek semmi előnye, csak annyi h kell hozzá átalakító, akkor hajrá.

    Apple notebooknál én egyiknek sem éreztem soha szükségét, végül is egy mobil eszközről beszélünk.
    Otthon desktop gépem van...

    Ez igaz a consumer nyomtatókra, a rendes irodaiakra azonban nem

    Consumer nyomtatókat pont nem ismerem, a cégnél irodai HP lézerek vannak és gond nélkül együttműködnek.

    adapterrel, a gyári apple pl csak 100mbpses

    Ühümm...

    nem használnak céges környezetben wifit, csak ha muszáj.

    Erről a cégek valószínű elfelejtettek téged értesíteni :)
    Van bejárásom jó pár nagyobb céghez és Wifi mindenhol volt (nyomtatni is tudtam pár helyen, mert szükség volt rá, úgyhogy hidd el, tapasztalatból tudom, hogy ez nem olyan lehetetlen küldetés :) ).

    Ez meg a tipikus maces önáltatás, nem azért terjedt el, mert az imacben megjelent,

    Gondolom az akkoriban megjelent szinte összes USB-s periféria nem ezért majmolta az iMac áttetsző műanyag design-ját :)
    (Nekem konkrétan nagyon nem tetszett az a kinézet és utáltam, hogy szinte mindenki azt akarta majmolni.)

    De ha nem lépik meg, akkor is elterjedt volna, csak lassabban.

    Ezt természetesen senki nem vitatja.

  • Tin

    veterán

    megkérném az apple trollokat, hogy fejezzék be.

    a cikk témája ontopik, az apple történelme és a windows-al összehasonlítása meg offtopik.

  • noPublicFG

    senior tag

    válasz bambano #79 üzenetére

    Köszönöm! Nem tudom miért hittem azt, hogy egyszerre működnek. :R

    plus ça change, plus c'est la même chose

Új hozzászólás Aktív témák