Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 0P1

    aktív tag

    válasz Parallaxis #88 üzenetére

    "A cégnek elég nagy és fejlett gépparkja van és biza nem 1-2 perc a frissítés Win 10 alatt sem, az anniversary update meg a főnököm i7-es, SSD-s HP-jén majdnem 1,5 óra volt."

    Elég hulladék vagy selejtes SSD és/vagy i7 lehet az.

    Nekem kb 10 perc szokott lenni egy-egy build frissítés (i7-6770 HQ, 16 GB RAM, 950 Pro NVMe), de utóbbi időben inkább 6-7 perc.

    Anniversary update-re már nem nagyon emlékszem, de az biztos, hogy nem volt több az sem 20 percnél.

    "Nem hiszek semmit, de ha néha át kell ülnöm egy Windows-os gép elé, akkor úgy érzem, hogy legalább 10 évet időutaztam visszafele. Nehézkes, ostoba és lassú még a legerősebb vassal is."

    Érdekes, én pontosan ugyanezt érzem, amikor a Windowsos gép után ülök át az OSX elé ...

    [ Szerkesztve ]

  • 0P1

    aktív tag

    válasz Madwe #91 üzenetére

    "Macrókat nem lehet futtatni."

    Mondjuk az engem annyira nem érdekel, mert ma már csak dinoszauruszok használnak VBA makrókat ;) .
    Ami viszont bosszantó, hogy a mai nagyvállalati featur-ös is hiányoznak, nincs Get & Transform (leánykori nevén Power Query ), nincs Data Model (PowerPivot), nincs Power BI, se Power View , nincs VSTO,
    ERP add-inek, is hiányoznak, OLAP kockák, és még lehetne sorolni a hiányosságokat. Még az olyan régi vállalati feature-ök is hiányoznak, mint a Microsoft Query , OLE DB

    "Cégbe bűn os xet használni. "

    Vállalati célra az OSX egyszerűen alkalmatlan, de ez az Apple is tudja, nem is oda szánják. Esetleg nagyon kis vállalatoknak jó lehet, ahol maximum prezentációkra, netezésre és levelezésre használják a számítógépeket ....

  • 0P1

    aktív tag

    válasz Parallaxis #101 üzenetére

    "Az OSX/MacOS Unix rendszer (BSD alapokkal), nulla köze van a Linux-hoz."

    A macOS-nek pontosan ugyanannyi köze van a Unixhoz, mint a Linuxoknak. Esetleg csak Unix-szerűnek lehet nevezni . Amúgy viszont hivatalosan azt lehet UNIX-nak nevezni, ami után a gyártó kifizeti az OpenGroupnak a regisztárciós díjat a UNIX03 trademark használatért cserébe. Igen az Apple általában milyen macOS verziót regisztráltatni szokta, de több Linux disztribútor is , így azokat is hívjatjuk UNIX-nak,.

    "Ez igaz, anno elhagyták a soros és nyomtató portot és bevezették az USB-t, mindenki kiröhögte őket, aztán a teljes ipar ment utánuk."

    Hát én semmilyen kiröhögésre nem emlékszem. Az egész iparág kiállt az USB mellett teljes melszélességgel. AZ USB groupot a Compaq, a DEC, az intel, a Microsoft, az IBM, a Nortel és a NEC alapította. A legfőbb támogató a MS volt. Az Apple csak annyiban volt esetleg első, hogy ha jól emlékszem, az első iMac volt az első olyan PC, amiből a "legacy" port mentes volt, a PC-s alaplapgyártók eleinte párhuzamosan támogatták a hagyományos portokat és az USB-t is párhuzamosan,

    "Elhagyták a floppy-t, majd a Wintel világ szintén. Elhagyták az optikai meghajtókat, a fanyalgók egyből temetni kezdték őket, aztán a PC-kből is hogy, hogy nem eltűnt."

    Na ez már kezd vicces lenne. A kenyérpirítót nem az Apple találta fél véletlenül?

    Az, hogy speciális helyzetéből fakadóan (egy kézben van a hardver és a szoftver, nem kell versenyeznie a platformon más gyártóval) néha esetleg hamarabb megléphet
    olyan természetes és magátől értődő lépéseket , amit a kompetitív windows piacon versenyző gyártók esetleg csak később engedhetnek meg maguknak, még nem teszi őket forradalmárrá.
    Én világ életemben magam állítottam össze a PC-ket, és az Applenél jó pár évvel hamarabb számúztem a gépemből a floppyt is és az optikai meghajtót is. (Floppy talán sose volt a gépemben, legalábbis nem nagyon emlékszem rá. Esetleg a legelső PC-mben volt talán a 90es évek elején. ) Optikai meghajtót sem láttam legalább 10 éve.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák