Új hozzászólás Aktív témák

  • .tnm

    addikt

    válasz lugosi #61 üzenetére

    "A jogi egyetemen a matek emelt szint megkövetelése felesleges és nem segítene, ugyanígy nem lenne értelme az informatikai felsőoktatásban egy emelt szintű latin vagy töriérettségi, vagy biológia; vagy az orvosira művészettörténet."

    Nem azt a célt szolgálná, mint egy rendes felvételi követelmény, azaz, hogy biztosítsa, hogy az arra épülő tárgyaknál megvan a szükséges tudása a frissen felvett hallgatónak. (Bár ez a mostani érettségi rendszerben erősen torzul, mikor pl. pszichológia szakra magyar, vagy történelem tárgyakkal kerül be az ember...)

    Én azt szeretném, hogy ne lehessen olyan emberből jogász (...akinek mások életének szabályozása; a szabályok alapján mások élete fölött ítélet hozatala; ill. a szabályok alapján mások érdekeinek védelme lesz a munkája), aki nem képes komplex és absztrakt rendszereket értelmezni, átlátni, szabályait logikusan levezetni.
    Nekem az is megfelel, ha magán a jogi karon vezetnek be emelt szintű matematika és logika szigorlatot és a diplomaszerzés feltétele. Csak gondoltam úgy lenne fair, ha már az elején belátná az, aki csak magolni tud, hogy nem jó jogásznak és nem az egyetemen döbbenne rá erre, hanem amikor felméri, hogy esélye nincs az emelt szintű matekhoz.

    Lehet erre azt mondani, hogy igazságtalan, hogy ilyen nehéz legyen a jogász szak, hogy mind a reál, mind a humán tárgyakból kiválónak kell lenni, de én nem érzem visszásnak, hogy az emberek élete fölött ekkora hatalommal rendelkező személyek a legjobbak legjobbjai közül kerüljenek csak ki. (Egy orvostól is mennyi mindent elvárunk mielőtt, hozzáérhetne egy élő ember testéhez.)

    [ Szerkesztve ]

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

Új hozzászólás Aktív témák