Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz .tnm #55 üzenetére

    A pertárgy értékéhez képest ilyen túlzó mértékű költséget nem ítélnek meg, a nagyobb mértékben (pl. ahogy írod 50% felett) pernyertes a fél, akkor ő az ilyen módon pervesztes félnek már nem fizet munkadíjat szerintem. Ezért (sem) szabadna túlzásba esni az ilyen követelésekkel, szerintem nagyjából el kellene találni azért a sérelemért adandó elégtételt. Bár persze olyan nagyon más a kontintentális és az angolszász jogrendszer, hogy a mi fogalmaink szerint az értelmetlen, az ő fogalmaik szerint pedig az, amiben mi gondolkodunk.

  • .tnm

    addikt

    válasz .tnm #58 üzenetére

    persze az amerikait/angolszászt se istenítem, sőt. mondjuk USA-ban nagyon sok minden múlik azon, hogy melyik államról van szó

    It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz .tnm #58 üzenetére

    "sajnos egyetértek vele. a magyar jogrendszer egy katyvasz. feleslegesen bonyolult, direkt úgy van egy csomó minden megfogalmazva, hogy eltartsa az ügyvédeket, átlagembernek nehéz legyen olvasni, és tele van ellentmondásokkal. sokszor értelmezhetetlen, hogy tagmondatok között logikai és, vagy vagy kapcsolat van"

    Ezekkel egyetértek, sajnos.
    Elvileg a jogalkotás során olyan szabályokat kellene hozni, hogy egy átlagember (akiknek ezeket a szabályokat be kell tartania) könnyen, egyértelműen tudja őket értelmezni. Ez a követelmény és a valóság egymástól rettentő távol állnak.
    Az informatika csak egy terület, nagyon sok probléma van sok szakmai terület jogszabályával, orvosszakmai vagy tudományos területet érintő szabályozások például. Az a baj, hogy teljesen más logikájú területekre merészkednek be időnként, amit egy szakmai testület bevonásával csökkenteni lehetne.
    A jogi egyetemen a matek emelt szint megkövetelése felesleges és nem segítene, ugyanígy nem lenne értelme az informatikai felsőoktatásban egy emelt szintű latin vagy töriérettségi, vagy biológia; vagy az orvosira művészettörténet.

    [ Szerkesztve ]

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz .tnm #63 üzenetére

    "Én azt szeretném, hogy ne lehessen olyan emberből jogász (...akinek mások életének szabályozása; a szabályok alapján mások élete fölött ítélet hozatala; ill. a szabályok alapján mások érdekeinek védelme lesz a munkája), aki nem képes komplex és absztrakt rendszereket értelmezni, átlátni, szabályait logikusan levezetni."

    Ezzel teljesen egyetértek.

    "Lehet erre azt mondani, hogy igazságtalan, hogy ilyen nehéz legyen a jogász szak, hogy mind a reál, mind a humán tárgyakból kiválónak kell lenni, de én nem érzem visszásnak, hogy az emberek élete fölött ekkora hatalommal rendelkező személyek a legjobbak legjobbjai közül kerüljenek csak ki."

    Sajnos a jogszabályokat a politikusaink alkotják, ott pedig semmilyen (!) hozzáértés nem feltétel. Előfordul olyan is (szándékosan nem írom, hogy sokszor, vagy kevésszer, én szakmai jogszabálynál láttam, és ebből az esetszámra vonatkozóan nem tudok semmilyen következtetést levonni), hogy egy eredetileg kerek egész, egymással és más szabályokkal logikai kapcsolatban álló szabályozás mivé deformálódott a politikai folyamatok során. Igen, elvileg van az Országgyűlésnek jogalkotással foglalkozó bizottsága, de amikor a politikus "alkot", akkor abba már nincs beleszólása.

  • Csápájev

    őstag

    válasz .tnm #80 üzenetére

    A hírre konkrétan visszatérve furcsa, hogy a rendőrség nem tett meg annyit, hogy az illető nyilvántartásokban szereplő fényképét összevetik a kamerán látható emberek képével.
    Élhettek volna a gyanuperrel, hogy nem saját igazolvánnyal mentek rabolni.

Új hozzászólás Aktív témák