Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Breki

    veterán

    válasz netseft #148555 üzenetére

    Ez egy sima fórum és egy félig meddig eltűrt kiskapu.

    Itt fordult elő korábban, hogy egyik fórum házigazdája amikor előszőr írtam róla törölte és ékesszóló levelet írt nekem, hogy ezt a kiskaput ne terjesszem, terjesszük, mert ő hozzáértő és ilyen nincs. Aztán pár hónap múlva nyilvánosan elismerte, hogy van. Azóta kiírja. :)

    MIÉRT lenne elvárható? Nem ez a dolga, csak szivességből megosztja. Egyébként pont nem úgy volt írva, de ha jól tudom a hivatalos adatok alapján számolják ki.

    Pont itt szokott úgy kiírva lenni, hogy a Vámhivatal hivatalos tájékoztatása alapján. Még én kérdeztem rá kb fél évvel ezelőtt, hogy honnan az infó kérek hivatalos linket. Akkor alaposan ki lett tárgyalva, vissza lehet keresni.

    Érdekes, hogy pont most kezdett zavarni, holott minden hónapban kint van. Hetente rendelek Amerikából egyszer akarták eddig vámolni akkor is megirtam nekik a kérvényt és átjött. Pedig onnan jobban nézik, és nincs olyan, hogy kevesebbet ír rá.

    [ Szerkesztve ]

    Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

  • V/

    titán

    válasz netseft #148555 üzenetére

    A törvény a hivatalos forrás, azt vagy ismered és számolsz, vagy elfogadod azt amit mások az alapján leírnak

    Az uniós vámjog végrehajtásáról szóló 2017. évi CLII. törvény A 138. § (1) A Vámkódex 53. cikk (1) bekezdés a) pontja alapján alkalmazandó árfolyam alatt a Magyar Nemzeti Bank által minden hónap utolsó előtti szerdáján közzétett árfolyamot, ha ezen a napon nem tettek közzé átváltási árfolyamot, akkor a legutolsó közzétett hivatalos deviza-középárfolyamot kell érteni.
    A 162 § (5) bekezdése alapján a rendelt küldeményben lévő termék értéke a 22 € forintra számított összértékét meghaladja, de nem éri el a 150 € értéket, úgy a termékbehozatal során általános forgalmi adó fizetési kötelezettség keletkezik, amely összeget az ügyfélnek nem kell megfizetnie akkor, ha a kiszámolt – és így az ügyfél által fizetendő – összeg a 10 € értéket nem haladja meg.

    Vámkódex = Az Európai Parlament és a Tanács 952/2013/EU rendelete ( 2013. október 9. ) az Uniós Vámkódex létrehozásáról
    Az €-ra történő átszámítása más devizára pedig a EKB hivatalos keresztárfolyamának használatával történik.

    A 10 € az 37,04 €-nak a 27 % áfája, ami azt jelenti, hogy annak a vásárolt terméknek, amelynek ennyi a vámértéke, annak nincs befizetni való Áfája.
    Ez egy általános iskolás is ki tudja számolni hogy $-ban mennyi
    De teljesen mindegy, miért fontos hogy a jogszabályi hely is legyen mindig idézve? 2017-óta nem változott ez a rész.

    [ Szerkesztve ]

  • azbest

    félisten

    válasz netseft #148555 üzenetére

    "Akár 1 dolláron is múlthat sok ezer forint."

    Akkor még most szólok, hogy nem a vásárláskori hónap, hanem a vámkezeléskori hónap számít. Tehát 1-2 hónappal később megérkező rendelés után ne reklamálj, hogyha fillére pontosan kiszámoltad a határt, de közben romlott a forint és azért már fizetned kell. :U

    (#148571) Degeczi
    lefordítom neked: a jogszabály. Benne van, hogy pontosan mikori és milyen árfolyamot kell nézni. Ha ez nem elegendő, akkor megkérdezheted a nav-tól minden hónapban személyesen, hogy tényleg betartja-e a törvényt :)

    És neked is ajánlom az előző bekezdést. Ha 1 centre optimalizálsz, ne lepődj meg, ha két hónappal később már más lesz a határ.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák