Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ddekany

    veterán

    válasz Morden24 #46 üzenetére

    WoW-ban legalább nem lehet ellépni sima közlekedésre szánt mozgással a csapások elöl... vagy javítsatok ha tévedek. Azaz legalább a számok (a statisztikák) működnek, szóval akinek az a fő ösztönző, annak jó.

  • Kansas

    addikt

    válasz Morden24 #92 üzenetére

    Abban egyetértünk, hogy nem azt kaptuk, amit eredetileg vártunk.
    Másrészt viszont, nekem tetszik, amit kaptam, minden hibájával(főleg az újrahasznosított területek, meg a kinyithatatlan ajtók bökik a csőröm) együtt.

    "Tény, viszont a szintnek meg kell maradnia, illetve jobb esetben felül kell múlnia az előzőt."
    Az ugye nem meglepő sajnos, hogy a második részek elvétve ütik meg az első rész színvonalát("Hegylakó effekt"), főleg, ha az első rész jól sikerül. Eddig alig-alig láttam olyan sorozatot, ami nem így alakult volna, talán kivéve az eredetileg is több részesre tervezett könyvciklusokat, ahol az író nem várta meg az olvasói visszajelzést mielőtt a második részt megírta. Ez persze önmagában nem lenne mentség semmire...
    Ehhez képest a DA2 nem akkora gáz szvsz, hogy ennyire kellene savazni, egyesekben kicsit túlteng a "nem ilyen lovat akartam" életérzés, ami erősen gátolja a perspektívát.

    A skót város infót köszi, ez megmagyarázza, miért van annyi skót akcentusssal beszélő NPC a játékban... :D

    Én nem rendeltem elő hónapokkal előre, csak megvártam a demót, végigtoltam, majd miután úgy döntöttem, hogy nekem bejön, megvettem...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • Kansas

    addikt

    válasz Morden24 #94 üzenetére

    Igen, a Hegylakó pont az a film, ahol elég sok eltelt a két rész közt, egy lezárt sztorin akartak újítani(ebből a szempontból tényleg nem jó példa, a DAO nem lezárt sztori, legalább is nem annyira), és kevéssé sikerült. Ezzel állítottam szembe a DAO-t és a DA2-t, ami szerintem nem akkora bukta, sőt! Az addig OK, hogy nem jobb, de messze nem annyival rosszabb, mint ahogy azt néhányan beállítják.

    A Star Wars hasonlatodban lehet valami, bár a DA2-vel ellentétben én az új-régi SW részeket nem tudom értékelhetőre pontozni...

    Épp most jutott eszembe egy jobb hasonlat, igaz, a játék-/filmiparon kívülről: Nightwish.
    Az új énekesnő piszkosul megosztotta a tábort, mert nagyon más, mint a régi, mint hangban, mint karakterben. Én mindkettőt nagyon szeretem, és úgy gondolom, egyik sem rosszabb a másiknál, csak nagyon más...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák