Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • leviske

    veterán

    válasz L3zl13 #1 üzenetére

    "- Beimportálhatjuk a DA1-es mentésünket, bár nem tudni ez mit fog befolyásolni, hiszen más karakterrel leszünk."

    Ebben reménykedtem. Nagyon örülök, ha végül így is lesz. :)

    "- Flemeth feltünik a játékban. Gondolom ez az egyik olyan dolog amit befolyásol az import."

    Akkor úgy tűnik, hogy rajta keresztül fogják közölni, hogy mi lett Morrigan-nel?

    "- Fel lehet dühíteni a csapattársakat, de nem feltétlenül hagynak ott minket emiatt, lehet, hogy túl akarnak tenni rajtunk, és jobban harcolnak."

    Érdekes. Én azért jobban fogok törekedni arra, hogy csipázzanak, mert nem szeretném, hogy eláruljanak. :DDD

    "- ME2 dialogue wheelhez hasonló megoldás. Természetesen paragon/renegade hiányában itt más szempontok szerint lehet választani. Valószinűleg az Alpha Protocollhoz hasonlóan agresszív/szarkasztikus stb."

    Mi az a dialogue wheel? Az, amikor beszélgetés közben az egér jobb, vagy bal gombját meg lehet nyomni bizonyos gesztusokhoz? Érdekes.

    "- A narrálás múlt idejű lesz, mintha egy később élő valaki mesélné el Hawke tetteit, valószínűleg mesélés közben előre vetítve esetleges következményeket."

    A narrálás már az Origins során is múltidőben folyt, szóval ez nem igazán újdonság. Ezek elmondott mesék.

    "- Mivel a játék története 1 évtizedet ölel fel, a tetteink következményeivel nem csak az epilógusban, hanem már a játék során is szembesülhetünk."

    Ennek nagyon örülök! Bár ettől a 10 évtől kicsit félek. Ha a kamarások szavatossági idejéből indulunk ki, akkor utalhatna egy trilógiára, de miután azért egy 50-60 éves emberkével gondolom nem fogunk menni, ezért esélyes, hogy a Dragon Age 3 egy újabb független mese lesz... :F

    "- A PC-s harcrendszer nagyrészt változatlan marad, de a konzolos változaté teljesen más lesz, hozzáigazítva a konzolos irányításhoz."

    Valahol erre számítottam miután kiderült, hogy az engine ugyanaz marad, csak egy kicsit csiszolnak rajta. :K

    Összességében nekem is egyre bizalomgerjesztőbb a játék, bár még mindig úgy érzem, hogy ezzel a "nem választhatunk főhőst" dologgal inkább újraindítják a franchise-t, mintsem folytatják.

    Amúgy arra kíváncsi leszek, hogy plusz aranyakat kapunk-e azért, hogy végigtoltuk az Awakening-et. Elvégre is ott szerintem nem nagyon volt ember, aki ne 500-600 aranyakkal zárt volna.

    (#4) L3zl13: Ahhoz, hogy akár egy szereplő is visszatérhessen a régi gárdából, muszáj importálhatóvá tenni a mentéseket.

    És a játék elméletben nem konkrétan Lotheringben kezdődik, hiszen az a történet során fog kiderülni, hogy Hawke miért is menekült el Lotheringből ahelyett, hogy harcolt volna.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz L3zl13 #10 üzenetére

    ÁÁÁ! Így már értem a megnevezést, csak azért nem asszociáltam erre, mert ME2-t írtál, ez meg már az első részben is jelen volt. :)

    Érdekes döntés. nem tudom, hogy örüljek-e neki, vagy sem, hogy ennyire a Mass Effect mintájára dolgozzák át a Dragon Age 2-t a The Old Republic-al együtt.

    Az mondjuk biztos, hogy ezzel is egy egyedibb arculatot akarnak a stúdiónak.

    (#12) schwanz: Nem figyeltél eléggé Morrigan-re. Flemeth-et nem tudod megölni. Azt tudtad elérni, hogy egy ideig az enyészetben rekedjen, míg nem talál magának másik testet.

    Szóval Flemeth pont egy olyan szereplője még a Dragon Age-nek, akit lazán vissza lehet hozni, csak más külsővel. ;)

    (#15) Drizzt: Kösz, közben megkaptam a választ, csak kicsit megzavart, hogy a ME2-ről volt szó, nem pedig úgy egy az egyben a Mass Eggect szériáról. :)

    (#14): Korai, vagy kései időpont? :DDD

    MÁS: Arról már tud valaki valamit, hogy a BioWare Mythic min ügyködik? Mert gondolom, miután a BioWare is 3 nagy franchise-t cipel a vállán (plusz a készülőben lévő 21. századi, korunkbeli RPG), nem nagyon fogja hagyni a kis szolgáját csak a Warhammer-en nyammogni.

    [ Szerkesztve ]

  • leviske

    veterán

    válasz L3zl13 #17 üzenetére

    Mondjuk ez igaz.

    A 21. századi RPG fejlesztése asszem az egyik The Old Republic-al kapcsolatos interjúban jött elő, tavaly. Ha jól emlékszem, akkor Muzyka nyilatkozta, hogy szeretnék magukat kipróbálni valami újban, mivel már uncsinak tartják, hogy vagy a távoli múltban, vagy a távoli jövőben mutathatják meg, hogy mit tudnak. Konkrétumokat nem mondott, de szerintem akkorra fogják időzíteni, mikor a Mass Effect széria megérik egy kis pihenésre.

  • leviske

    veterán

    válasz L3zl13 #19 üzenetére

    Hát én spec egy korunkban játszódó Assassin Creed, vagy egy Mass Effect vezérlésével megáldott Heroes/Push játékra lennék nagyon vevő... bár kérdés, hogy viszont a BW mennyire volna. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák