Új hozzászólás Aktív témák

  • bencze

    senior tag

    válasz boost #150 üzenetére

    Ha a kiegészítőre gondolsz, akkor ha lesz is patch csomó minden tuti nem lesz benne mert jelenleg egy csomó új dolog az expansionben került be nem pedig patchekkel.
    Tehát pl a tiered riftek sem lesznek az eredetiben benne, amíg a riftek nincsenek benne...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • boost

    addikt

    válasz bencze #151 üzenetére

    Arra gondolok, hogy kikerül az aukciós ház, vagy hogy jobb itemek hullanak, pl.

  • Wolverine

    félisten

    válasz boost #152 üzenetére

    Ezek nálad is jelentkezni fognak.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • KubanitoS

    veterán

    Látom még mindig aktív ez a téma, így mivel egy pár napja én is megvettem a kieget leírnám a véleményem róla.

    Magam is azok közé tartozom, akik imádták a második részt (7 évig toltam B.neten) és akiknek nem jött be a harmadik rész. Természetesen előrendeltem annó, de két-három hét után meguntam, főleg a már ismertetett dolgok miatt: AH előtérbe helyezése, normális drop nuku és az sem volt túl szimpatikus, hogy három nehézségi fokon szó szerint végig kellet szenvedni a játékon gyenge cuccokkal ahhoz, hogy eljussunk infernóra, ahol még mindig csodaszámba ment, ha esett valami használható tárgy. Éppen ez utóbbi miatt csupán egyetlen karakterem volt kimaxolva, nem vitt rá a lélek, hogy végigszenvedjem az egész procedúrát ismét. Semmi élvezetest nem találtam a játékban: rohadt nehéz volt és nem adott sikerélményt sem, mivel nem jött a drop. Ha elegendő goldot sikerült kifarmolni, akkor meg lehetett menni az AH-ba venni középszerű, de a saját dropnál így is klasszisokkal jobb tárgyakat venni. Az igazán jó cuccok természetesen elérhetetlenek voltak. Ebben a formában egyszerűen nem láttam értelmét a dolognak, félre is tettem.

    A RoS megjelenése után kicsit utánaolvastam a dolgoknak, láttam, hogy a Loot 2.0 bekerült az alapjátékba, gondoltam meglesem. Megtettem és az első pár óra teljesen megváltoztatta a véleményem a játékról: a változások hatására jó érzés volt játszani, úgy éreztem helyrekerültek a dolgok.

    Ezek után nem volt kérdés a RoS vétele. A Loot 2.0 alapbl meggyőző volt, de vonzott az Adventure mód, az új kaszt, na meg az Act 5 is. A Crusadert még nem próbáltam ki, viszont Act 5-öt végigtoltam és azt kell mondanom Vistaboynak teljes mértékben igaza van. Szerintem is messze a legjobb Act lett a maga gótikus, dark stílusával, a kaszásokkal teli kisvárosával, na és persze ne feledkezzünk meg a zenéről sem, ez utóbbi fantasztikus lett!

    Olvasva a hozzászólásokat sokak szerint 10 ezer forint drága ezért a tartalomért. Ha szigorúan vesszük a dolgokat, akkor igazat kell adnom a kétkedőknek. Ha elolvassuk mit ad a kieg ennyi pénzért, akkor valóban sok az ár. Azonban olyan apróságoknak tűnő újdonságokat raktak a játékba ami rendkívül nagy mértékben megnöveli a játékélményt és rendkívül sokáig kitolja a játékidőt. Az új Artisian, az Adventure mód, a level cap megemelése és természetesen az új tárgyak megjelenése rendkívül pozitívan hat az egész játékra és még meg sem említettem a fantasztikus Act 5-öt és a Crusadert. Én ki merem jelenteni, hogy a kiegészítő minden egyes újdonsága rendkívül jól sikerült, személy szerint én nem tudok belekötni semmibe, pedig nagyon kritikus voltam az alapjátékkal kapcsolatban. A RoS egyszerűen úgy jó, ahogy van. Lehet, hogy drága, de ennyi pénzért évekre elfoglalhatjuk magunkat vele. Csak gondoljunk bele: vagyunk egy páran, akik ugyanennyi pénzt kiadtak egy teljes értékű új játékért, aminek a szavatossága hetekben, vagy hónapokban mérhető, aztán annyi, le sem vesszük a polcról. Igen, az alap D3 sokunk számára ilyen volt, de a Loot 2.0 végre helyretette a dolgokat, amelyet nem győzök hangsúlyozni: ingyenesen bekerült az alapjátékba.

    Nekem úgy tűnik a Blizzard senkit sem kényszerít a RoS megvételére, rájöttek, hogy az AH nem volt jó, kivették, átalakították a rendszert, mindezt ingyen és bérmentve, bár elismerem, lehetett volna hamarabb. A kétkedőknek érdemes lenne még egy esélyt adni az alapjátéknak, engem annyira meggyőzött az új rendszer, hogy egy pár óra játék után nem is volt kétséges a RoS megvásárlása, a tízezer forintos ár szinte mellékessé vált, pedig a Loot 2.0 csak egy morzsája a kiegészítő újdonságainak, de már ebből le lehetett szűrni hogy minőségi bővítéssel van/lesz dolgunk, ami végre helyreteszi a dolgokat. Nem is kellett csalódnom. Csak óvatosan jegyezném meg, hogy a Diablo 2 esetében is a LoD megjelenése után lett kiemelkedő és maradandó a játék.

    Kicsit vicces volt olvasni azt is, hogy a D3 játékosok szerencsejátékfüggőek, akik ugyanazt csinálják folyamatosan újra és újra. :DDD Kérdem én: miben jobb egy kállofdútiban lövöldözni egymást ugyanazokon a pályákon újra és újra? Ráadásul rendes drop nélkül? :DDD

    Maga az Act 5 amúgy érdekesen zárult, egyértelmű, hogy lesz legalább még egy kiegészítő, kíváncsi leszek miről is fog szólni: SPOILERDiablo visszatéréséről, vagy a saját karakterünk gonosszá válásáról.SPOILER

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • nonsen5e

    addikt

    válasz KubanitoS #155 üzenetére

    Inkább aszondom, a sok kisördög jön majd kiegészítőnként aztán majd jön a Diablo IV. :D

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • bencze

    senior tag

    válasz KubanitoS #155 üzenetére

    Diablo visszatéréséről, vagy a saját karakterünk gonosszá válásáról.

    Csupa újdonság! :) (d1 sztori vége megvan? :) )

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Callisto

    őstag

    válasz Alg #36 üzenetére

    Köze nincs az általad felsoroltaknak ahhoz amiről én írtam és tettem ezt szó szerint, szóval nem is kellett a szavak mögé látni. :)
    Az FPS multi játékosok a másik kicselezésének élményéért játszanak, hogy jobbak legyen a másiknál.
    A horgászok elsősorban a természetért, a haverok miatt járnak ki hajnalban pecázni. Közben jókat sörözgetnek, dumálnak és még bográcsozhatnak is közben.
    A sportolók azért sportolnak, hogy önmaguk határait feszegessék és kitolják vagy az egészségükért.
    Mindegyik esetben az ember teljesítményétől függ a végeredmény. A D3-ban az eredménynek semmi köze az ember teljesítményéhez, tudásához.Tisztán szerencse.
    A Diabló 3 (szerencsejáték) függői azért játszanak véres, kigúvadt szemekkel a monitort bámulva minden mástól megfosztva magukat napi 2-4 órán át, hogy mikor esik már egy barna vagy zöld ami egy ponttal jobb lesz, mint a másik. Felizgulva várják a beazonosítást, hogy mit dob nekik a gép... Nem a játékért. Nem. A barnáért és az izgalomért, hogy mi lesz belőlük azonosítás után. Olyan szintet lőnek be maguknak ahol vakon lehet keresztülzúzni a pályákon nulla kihívással. Nyilvánvalóan nem a játék miatt játszanak elsősorban, hanem egy számít: sok-sok barna essen és ráizgulva várják az identify végét, majd linkelgetik mi pottyant. Kit érdekel?
    Van 1-2 ismerősöm akik család és munka mellett minden mást félretéve, hanyagolva átlag napi 4-6 órát játszanak vele! Ez szerintem már erős függőség, talán betegségnek is mondhatnám.
    Én is játszom vele átlag napi fél órát. Egy kört lenyomok és kész olyan szinten, hogy ne csak mint kés a vajban legyen a barna miatt, hanem ügyeskedni és figyelni is kelljen.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • nonsen5e

    addikt

    válasz Callisto #158 üzenetére

    Az FPS multi játékosok a másik kicselezésének élményéért játszanak, hogy jobbak legyen a másiknál.

    Hát ja, amikor elég nagy százalékban abból áll az egész, hogy kit spawnoltat be a gép a másik háta mögé, meg a letett gép által irányított automata-drónok, robotok kit lőnek ki. Talán a StarCraftot kivéve minden játékban ott van a hatalmas adag szerencse, nélküle nem lenne értelme az egésznek.

    Belogolsz diabloba, első csontvázból kiesik 13 best-in-slot legendary az elérhető legjobb statokkal aztán csókolom, ennyi volt a tartalom 10 ezerért?

    Most téged ne izgasson már ennyire, hogy átlag Kovács Pityuka a 8 óra munka után mivel tölti el a 3 óráját...

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Bird

    addikt

    válasz nonsen5e #159 üzenetére

    Ne etesd a trollolót... Rá kell hagyni azt elkopik mint a fékbetét. ;]
    Érvelése meg konvergál a nagy 0-hoz... Jó példája az empatikus, melegszívű, önzetlen és utolsó sorban nem irigy magyar embernek. :P

    Az meg hogy ki, kivel, mennyit, miért játszik mindenki szívügye. ;)

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • Callisto

    őstag

    válasz Bird #160 üzenetére

    Így van. Mindenki azt csinál amit akar amíg nem árt másnak. Szívügye, nem is akarom megmondani senkinek mit tegyen. Csupán tényeket közöltem. Az ilyen emberek nagy részének nincs önvizsgálata, önkritikája vagy egyszerűen fél szembenézni, nem akar tudomást venni róla. Holott maga is ha belegondol tudja valami nem oké. Ám a hasonló embereket, ha szembesítik függőségével vagy bármely más hátrányos - adottságától független, csak akaratán múló - problémával vakon elrohan és besértődik.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • mikromanus

    veterán

    válasz Callisto #161 üzenetére

    "Csupán tényeket közöltem"
    Véleményt fogalmaztál meg és ténynek vetted. A Diabos-szerencsejátékos vonulat baromság. Amit most írsz az is. Vélemény-vélemény-sztereotípia-hibás önértékelés- (megnem nevezett elemekkel szembeni) fóbia. :C
    Te tipikusan az a fajta ember lehetsz aki játékban valami előnyálazott "sablon" alapján akar létrehozni egy karakter másolatot az egyik kedvelt buildből. A skilleket, buildeket, itemeket, affixeket, az alapvető működést nem is ismeri. Csak azt a "szakácskönyv" jellegű leírásban szereplő item és skillhalmazt amit a stream istenei (fikatúró HC-n Haldokló és Excelguru-Későnreagáló extrémsztrímer) benyögött hatalmas arca homlokzata müögül mint EGY jó lehetőséget. Csak az az EGY felett átsiklasz. Aztán meg "szar a játék! Blizz, Gimmídömoníbekk!!!". No, én is sztereotipizáltam a noob-troll kategóriát. ;]
    A másik lehetőség hogy bele se szagoltál mert nem lehetett lelopni a netről, vagy épp nem is akarnál vele játszani, de osztod az észt.

    Példaként két szemlélet D3 viszonylatban:
    - fórumon meg mindenütt sír, hogy szar a drop és hetek óta nem esik az egy és egyetlen jó item neki a játékban, pedig akár 1 szörny/óra ölési sebességgel is játszik heti 7 órát összesen. Vagy sokat játszik azért, de nem megy max szinten 10 óra után.
    - a jónak tűnő skillek alapján összedobok egy buildet amivel jó játszani. Kb azonnal is haladós közepes, vagy alacsonyabb tormenten. 1-2 nap után a torment közepén tobzódik pedig a legtöbb buff item még hiányzik. A drop? Az lehetne jobb is, de így is szórakoztató. Hosszútávon kiesik minden.

    Első esetben vagy nem ismeri a játékot, vagy túlzottak az elvárások. Aki ilyen "Módban" nyomul, azt nem szabadna PC elé engedni. Konzolon valamivel azért egyszerűbb az élet. PC-n a kutyának se hiányozna ennyire faék leegyszerüsítése a játéknak hogy nekik jó legyen
    Második esetben legalább minimális szintű önálló gondolkodás és rugalmas szemlélet benne van a játékosban. Legalább az olyan alapvető ziccereket észreveszi amiket beleraktak a játékba, de kevesen használták mert új, vagy nem említik sok helyen "buildekben".
    Persze ez is vélemény, én meg elfogult is vagyok.

    Jut eszembe: a horgászos és többi példád valamelyike is valós példán alapul, netán tapasztalaton,?

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Dr. Akula

    nagyúr

    "mindenki a maga által talált felszerelést használja, így kellő mennyiségű játékkal bárki szerezhet über tárgyakat. Persze ez nem fog pikkpakk összejönni, a Blizzard gondoskodott róla, hogy ismét játékórák százain keresztül kelljen farmolni a legjobb elérhető dolgok után"

    Akkor cuccok helyett a botokat fogják adni-venni, max ennyit tudnak elérni.

    "Gyakorlatilag senki nem ölte a szörnyeket, szinte mindenki csak az AH-t bújta, ahol pénzért brutális cuccokat vett magának, majd ment egyből legmagasabb Inferno szintre, ahol némi esélye volt rá, hogy ő is találjon értelmes felszerelést."

    Mi ebben a meglepő? Már a dio2 is így ment. Ott is csak a legtápabb cuccokkal volt esélyed komolyabb szinten, mf-elésre meg külön cucc kellett, és még úgy is sokat kellett botolni (játszani már nem játszott szinte senki).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák