Új hozzászólás Aktív témák

  • Szergei

    tag

    válasz Wolverine #79 üzenetére

    Veszélyes lehetne persze, de részben önmagamat ismételve hirtelen mégis néhány érv az offline mód mellett:

    -A játék bőven behozta az előállítási költségeket, rengetegen vették/vennék meg (PC-re is), ez árulkodó adat a kiegészítőről alig egy hét után...

    -Konzolon mégis megoldották

    -Ez nem havidíjas, mint a WoW, nem érné őket akkora veszteség az esetleges kalóz szerverek miatt
    (Aki gyorsabban szeretne fejlődni, az feltételezhetően úgyis cooperative-ban megy, ott meg akár maradhatna a jelenlegi rendszer)

    -Végül, de elsősorban: illene a PC-s játékosok igényeit előtérbe helyezni, belőlük gazdagodtak meg

    Valahogy meg kellene találni az egyensúlyt a profitmaximalizálás és a lehető legjobb játékélmény biztosítása között, igaz, ez leginkább leginkább a kiadók sara, nem a Blizzardé, és a mai világban kb. irreális elvárás, de talán egy Blizzard kaliberű cég képes lenne példát mutatni ebben.

    [ Szerkesztve ]

  • #57919488

    törölt tag

    válasz Szergei #101 üzenetére

    Ha Te csinalnal egy jatekot nem tennel meg azert mindent, hogy azt ne tudjak ellopni? Vagy vakon megbiznal az emberekben, hogy majd ugyis megveszik? :DDD :N
    Konzolosok koreben nincs ez a p*cs meregetes, hogy percenkent linkelgessek a talalt cuccaikat vagy a karakteruket esetleg ki a faxagyerek a netes videok miatt stb. Ez offline modban mar nem sok embert erdekelne hiszen lehet, hogy cheatelve lepte meg a dolgot ami lehet ki sem derulne.
    Lattunk mar ennel sokkal rosszabb Ubi-s fele DRM-et ami minden volt csak elfogadhato nem.

    [ Szerkesztve ]

  • mikromanus

    veterán

    válasz Szergei #101 üzenetére

    A teljesen offline tartalom ésszerűtlen és teljes üzleti öngyilkosság. Semmi érv nem szól mellette. Ilyen lenne kb felhasználó oldalról (lakás példával):
    - a dolgos többség megveszi a lakást egy jobb környéken. Fizetik a részleteket hosszú évekig
    - az üresen álló lakásokba beköltözik fizetés nélkül pár "nomád". Emellett még követelik az azonos bánásmódot, csak ingyen (pl víz, gáz, áram).
    Ja. tök jó lenne.

    eladó/kiadó oldali példa:
    Elad a cég havonta 20 autót. Ó, már sokat keresett. Adjon ingyen ezután annak aki nem engedheti meg magának, vagy nem akar fizetni érte. Igen. Valóban. teljesen logikus. Adjuk ingyen amit pénzért fejlesztettün/gyártottunk/vettünk. Teljesen ésszerű.

    Konzol meg nem jó példa. Ott macerásabb lenne megoldani az online kapcsolatot folyamatosan + más is a felvevőpiac.
    PC hack and slas: "100 óra? brühühűdeszarlett! Gimmídömoníbekk"
    Konzol "30-40 óra? aztaaa, de veszett tartalmas. Az már két évnyi FIFA*, vagy CoD*"
    *=a konzolokat meg a tucatsorozatokat nem ismerem, így elnézést ha ezekben épp több tartalom lenne

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • bencze

    senior tag

    válasz Wolverine #95 üzenetére

    Érdekes, csomó cég nem csinál ilyet, ennél még a steam is fényévekkel jobb, az meg megy offlineban... amúgy az ők problémájuk, oldják meg anélkül, hogy a becsületes vásárlót károsítanák.

    (#103) mikromanus
    Amiket mondasz nagyon hangzatos de teljességgel demagóg. Sok cég megvan ilyen szintű hülyeségek nélkül. És a szoftver gyártásának egységára 0, ha olyan tölti le aki nem tudja megvenni akkor kb mindegy, nem kerül plusz pénzbe a cégnek azzal ellentétben amit szajkóznak (alapvető hibaként beszámolják az összes letöltést elvesztett profitba és ezt a sok zérós számot lobogtatják miközben köszönő viszonyban nincs a valódi veszteséggel).

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • mikromanus

    veterán

    válasz bencze #104 üzenetére

    Egy csomó cég játéka a megjelenést követő hónapban is már a béka segge alatt van vételárban. vagy fél-egy év után biztosan. Egyszerűen mert mindig ott a lehetőség, hogy ha drágának érzi valaki, akkor ellopja az offline (vagy offlineban is nyomható) járékot.
    Miért károsítanának bárkit is? Semmi kényszer nincs hogy megvedd. Ha meg megveszed, de nem tetszik a "Terms of agreement", akkor visszaviszed és visszaveszik 30 napon belül. Valami ilyesmi van az EULA-jukban. Persze ha olvasatlanul elfogadod, akkor utána már kevés a helye a zúgolódásnak.

    edit: szoftver esetén fejlesztési költség van, online játéknál meg ott az üzemeltetési költség is. Sok cég megvan ilyen szintű hülyeségek nélkül is, de csak ritkán jönnek ki vele jól. Minden cég saját döntése milyen mozgásteret enged a csalóknak és tolvajoknak + mennyiben "védi" a felhasználóit.

    edit-edit: a nem tudja megvenni és nem veszteség, meg ősrégi bullshit. Ha nem tudja megvenni, akkor ne vegye. Nem "Jár" senkinek alanyi jogon. Ha nem kell neki, vagy nem fizetőképes kereslet, akkor semmiben se köteles a gyártó/fejlesztő biztosítani a szabad elérést. A hangsúl yitt az egyenlő bánésmódon van ha ennyire szereted a hangzatos kifejezéseket. Amiért más fizet, azt miért kapná bárki más ingyen?

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • #57919488

    törölt tag

    válasz bencze #104 üzenetére

    Offline Steam alatt nem hinnem, hogy menne a Path of Exile aminek a futtatasahoz szinten online kell lenni.
    Itt targytalan a dolog mar ...

  • Glenda

    addikt

    válasz bencze #104 üzenetére

    Megyek kéccázincses tévét lopni rögön. Nem venném meg amúgyse, örüljenek hogy ingyen elviszem. Nulla veszteség.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • polgi803

    őstag

    Én is helyeslem azt, miszerint a D3 olyan lett amilyennek lennie kellett volna az elején...nem az az idétlen AH...lehet megköveznek,de akkor is egy rakás sz@r volt...és ez akkor is tény,ha sokan nem fogadják el. Ez így már nosztalgia Diablo...ezzel már élvezni is lehet a játékot,ahogy "egészséges" nem farmolgatni,mint egy h...lye...már bocsánat.

  • AxBattler

    félisten

    válasz bencze #104 üzenetére

    "És a szoftver gyártásának egységára 0, ha olyan tölti le aki nem tudja megvenni akkor kb mindegy, nem kerül plusz pénzbe a cégnek azzal ellentétben amit szajkóznak..."
    Gratulálok, megszületett a napi bullshit. :C ;]

    :W

    Amiről Te beszélsz, azok a kalózellenes szervezetek becslései, és ott tényleg sántít a dolog, de a szoftver gyártásának, fejlesztésének költségei az eladott példányszámtól függetlenül megmaradnak.

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • Szergei

    tag

    válasz mikromanus #103 üzenetére

    Nekem változatlanul az legnagyobb gondom, hogy azáltal, hogy a szerverről spawnolnak a mobok, a cuccok és még ki tudja mi, azt eredményezi, hogy lehet akármilyen erős gépem, ki vagyok téve annak, hogy a legváratlanabb pillanatokban beakadhat, laggolhat. Van akit ez nem zavar, de engem nagyon irritál, hogy még ramdiskről is megakadhat, az meg főleg, hogy minél "lassabb" a háttértár, annál jobban érezhető. Itt most kicsit összemostam a rövid megakadást a lag-gal, de feltételezem, hogy előbbi is az állandó internetkapcsolat következménye - abból jutottam erre, hogy néha meg órákig nincs semmilyen gond.
    Persze, túl nagy veszteség nem ér, talán 1-2 alkalommal haltam meg összesen lag miatt, viszont azt is érdemes megemlíteni zárójelben, hogy ha gond van náluk szerver-oldalról, és be se lehet lépni a battle.net accounton kersztül, akkor játszani sem tudok azzal, amiért fizettem.

    Nem látok rá olyan mértékben a gazdasági oldalára, nincs közgazdász végzettségem, úgyhogy erről nem kívánok vitázni nagyobb mélységben, csak egyszerű logika alapján közelítettem meg ezt a kérdést - biztos fel tudtok hozni még ezer érvet, hogy miért lenne baromság az offline mód - nem akarom szétoffolni a topic-ot, annak örülnék csak, ha legalább abban egyetértenénk/egyetértenének az offline módot ellenzők, hogy az üzleti öngyilkosság akkor lenne teljes, ha nem hozta volna vissza bőségesen a befektetett pénz sokszorosát a játék, így ha nem a maximum profit lenne a lényeg, akkor ennyit igazán megtehetnének a PC-sekért, mert nem mennének csődbe, kicsi a valószínűsége a Blizzard-játékok történetét nézve, hogy valaha is veszteséges lehet, amit kiadnak a kezeik közül.

    [ Szerkesztve ]

  • Wolverine

    félisten

    válasz bencze #104 üzenetére

    A Steam is csak akkor használható offline, ha előbb letöltöd a játékod és egyszer elindítod, amikor online vagy.

    A szoftvernél nem a gyártását fizeted ki, hanem a fejlesztését. Ahogy írták, egy olyan játék, mint a Diablo III, ráadásul folyamatosan viszi is a pénzt a központi szerverek futása miatt. Plusz azt se felejtsük el, hogy a Blizzard azon kevés cég közé tartozik, amelyik nem dob a kukába egy játékot, mert 1 éve adták ki, és simán patchelik a régi játékaikat is; a D2 utolsó patche alig pár hónapja élesedett. Ha szerinted ez a mentalitás nem érdemel annyi tiszteletet, hogy kifizesd, hogy használod a terméküket, akkor - szigorúan szerintem - inkább ne is játssz egyik játékukkal sem és maradj az ingyeneseknél, amik olyanok, amilyenek.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Wolverine #111 üzenetére

    Nem azt írta, hogy ő játékért nem akar fizetni, hanem hogy rohadtul nincs szükségünk arra, hogy ÉRTÜNK szervereket futtassanak, hagyjanak minket offline játszani, regisztráljuk mi a battleneten a játékot de mint a Steamen itt is lehetne offline mod. Most már azt se lehet mondani, hogy az AH-s nyerészkedők miatt kell a net... A játék meg már így is rengeteg profitot hozott, aki akarta megvette már, vagy később olcsóbban meg fogja venni, aki meg annyira elszánt szarrágó az megoldja piratebayről így is egy server emualtorral...

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • mikromanus

    veterán

    válasz GeryFlash #113 üzenetére

    10-11 nappal kiadás után: "aki akarta megvette már"
    Ok. Számoljuk is fel a bnetet! Adjuk el a D3 alól a szervereket. Ennyi idővel a D3 kieg megjelenése után már felesleges fenntartani a gépparkot. Aki akarta az már játszott vele elget. :C
    Diablo 3 server emulatort meg leszedhetsz esetleg, de aki ilyet ajánl neked azzal én óvatosan bánnék. ha esetleg kezet fogtok, akkor utána ellenőrizd, hogy megvan-e még mindkét veséd! Ha nem értenéd: nem, nincs működőképes és megbízhatő server emulátor. Áresésre meg ne nagyon számíts! Lehet a FIFA 3253.54.1.1.12 egy hónappal megjelenés után már pár dollárért megy, de a Blizzard játékoknál ez nem jellemző. Majd a következő kieg előtt talán lehet szerezni féláron. Addig a két évig ne nagyon számíts leárazásokra! Legalábbis komolyabbra.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • GeryFlash

    veterán

    válasz mikromanus #114 üzenetére

    Fotózzam le a játékomat esetleg a battlenet accountomat, hogy megnyugtassalak, nekem server emulatorra nincs szükségem, csak jó lenne nem szenvedni a pinggel meg nyaralóban tolni, és esetleg meg legyen az az illúzió bennem, hogyha ne adj Isten felszámolják a battlenetet utána ne egy zsák lyukas óvszert érjen a játékom? :U
    Nem, nem teljesen mostanra értettem, de a kiadás után 1 évvel 10 millió eladott pc-s diablo 3 volt (+2 milla ingyen wowosoknak ha jól tudom), szóval egyszer nyugodtan fel lehetne oldani ezt a net kötelezettséget .

    Anyway, melyik volt az utolsó AAA játék ami vesztességet könyvelt el annak ellenére, hogy a szaksajtó 80-90% felé értékelte? Egyedül a Crysis 3 jut eszembe.
    Én már rohadtul nem látok semmi esélyt arra, hogy valaha is offlineban tudom tolni az eredeti Diablo 3-at, mivel ezek az állatok inkább szerverparkokat tartanak fel azért, hogy a vásárlók rosszabb játékélményben részesülhessenek. Egész biztos vagyok benne, hogy ha abból a 15 millió elkelt példányból csak 12 milla ment volna el akkor is jobban kijöttek volna szerverköltségek nélkül.

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Wolverine

    félisten

    válasz GeryFlash #115 üzenetére

    Vagy szerverpark, vagy szabad warez. A Blizzard utóbbinak nem akar esélyt adni, ezért előbbi mellett döntöttek. Szerintem ez lesz a jövő; és mivel a világnak azon a felén élünk Magyarországon, ahol ez nem okoz gondot, mert a netkapcsolat általában véve kielégítő, ezért számomra nem is jelent problémát ez a típusú megoldás. Lehet, hogy ha lenne oflline verzió, akkor nem 15 millió példányab adják el, hanem 12-ben; de akkor 20 millióan játszottak volna vele warez verzióban, és szidnák a D3 topicban a Blizzardot habzó szájjal, hogy milyen szart csináltak. Nekem ez a vérpistike "játékos" típus nem hiányzik onnan, köszönöm.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • mikromanus

    veterán

    válasz GeryFlash #115 üzenetére

    Nem azért hülyeség amit elvársz mert hogy biztos meg sincs a játék neked, hanem mert irreális, kockázatos és... baromság. Ha nem online játék lenne akkor nem hogy 10 milla nem ment volna el, de talán még 5 sem. A Diablo sorozat jelentősebb része a multi (legalábbis a D2-3. A D1-et nem ismerem). Ha nem az lenne, akkor már 5-6 éve elmerült volna a feledésben a D2, a D3 meg simán esélytelen lenne a komoly bevételre. A torchlight például milyen jó is volt, ugyi? Aztán mennyi ment el? 1 és 2 millió? Pedig nem lett gondolom rossz és olcsóbb is volt jóval. Nem bukta, de nem csak a hírnév miatt lettek jobbak a D3 eladások (mondjuk a hírverés mindenképp használt).
    Inkább ne legyen offline, de a sok kis gyökér nehogy már ugyanazt elérhesse ingyen amiért egyszer fizettem! Ha van offline, akkro van warez is. Nyaralás alatt meg már ne Diablozz! EZ már súlyos függőséggnek hangzik. :Y

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • GeryFlash

    veterán

    válasz mikromanus #117 üzenetére

    A végével kezdeném: A nyaralás alatti diablozást nem azt értem, hogy megérkezek nyaralóba, és 36 fokos hőségnél farmolom a lootot, sokkal inkább azt, hogy lemegyünk haverokkal strandra, tengózunk-röpi-foci, este sörözzünk és utána ha van még energiánk (már pedig szokott maradni) tolnánk vmi fasza játékot...

    Torchlight szerintem bőven hozott profitot annak ellenére, hogy nem volt állandó net kapcsolat, az hogy csak 5-e a diablo eladásainak ahhoz hozzátartozik, hogy töredéke volt a marketing és a fejlesztési költség (utóbbiban nem vagyok biztos, a Diablob 3 Ros nélkül en block szar volt).
    Amúgy meg szerintem nem volt nagy durranás a Torchlight se, az első még élvezetes volt, de a második eléggé rókabőr lett minden szempontból.

    Én sokkal inkább a Path of exilellal venném párhuzamban, és – kapaszkodj meg a tollaidban – az a játék úgy jobb (Diablo fanatikusok szerint csak nem rosszabb) hogy ingyenes... Van benne mikrotranzakció mégsem paytowin, szerintem ha pár ausztrál srác össze tudott dobni egy jobb grafikájú, jobb talentfa rendszerű Diablo klónt úgy, hogy most keresnek vele annak ellenére, hogy ingyenes és a játékosok közül is kevesen használják a mikrotranzakciót, akkor a Blizzardnak is menne ez 10 ezer Ft-os játékkal millás eladásnál ha kivennék a netfüggőséget, elvégre itt bőven nincs mg arra kis összegre sem ami a mikrotranzakcióból jön össze.

    Inkább ne legyen offline, de a sok kis gyökér nehogy már ugyanazt elérhesse ingyen amiért egyszer fizettem!

    Rettenetesen utálom a baráti körömben azokat, akik játékbeszerzést úgy oldják meg, hogy felmennek 576-ra, és ami megtetszik nekik azt lekapják piratebayről, aztán sírnak nekem, hogy toljunk valamit multiban, mondom oké, xy játék le van árazva vedd meg és toljuk, erre jön a ,,nehogy már fizessek, nem lehet letölteni valami multi cracket?". Legutóbb ezt a Far cry 3mal játszotta el a haverom, hiába most 2500 a cdgalaxisban, ,,ő ilyen hülyeségekre nem költ".
    Visszatérve amit írtál, szerinted egy ilyen mentalitású ember azért mert a Diablot nem lehet leszedni majd elmegy és megveszi 10k-ért? Elmondom neked, iszonyat ritka az olyan kalóz, aki ha nem lehet vmit letölteni akkor azt megveszi, sztem gyakorlatilag nincs is ilyen.

    Az más kérdés, hogy sztem gamepodon is használják az emberek 98%-a a torrentet játékletöltésre (igen, én is), de akik a játékokat megveszik (igen, én is) azok csak demózás céljából, mivel demok már nincsenek, lezsírozott szaklapokból meg kiábrándultunk már. Vannak akik komolyan veszik azt amit a Fairlight/Reloaded kiír, hogy ha tetszik a gamma vedd meg! Az elmúlt 4 hónapban 3 ilyen gamet próbáltam (Bioshock infinite, Tomb Raider, Moh warfgihter), és ebből pont a szaklapok által agyonajnározott Tr-t nem vettem meg, a másik kettőt igen (mindegyik játékkal max 3 órát totlam, a TR-nél az elcseszett quick time eventek verték ki a biztosítékot nálam) A lényeg, hogy demókra még mindig lenne igény.

    De hogy reflektáljak a felvetésedre: Ezek a gyökerek szerinted egy szerinted multira kihegyezett játékban hogy kapnák ugyanazt az élményt, ha a mondjuk a Diablo 3-nál akár csak a 2nél csak a multihoz kellene állandó net? Kitolják a singlet, de nem kapják azt az élméynt amit te kapni fogsz.
    De ha kapnák is (lehetetlenség, de tegyük fel), komolyan jobban érdekelne, hogy az, aki nem vette meg a játékot az is élvezi, és te ennek megakadályozása érdekében inkább elszenvedsz egy hátrányt, vagyis az offline mod nélküli játékot?

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • Wolverine

    félisten

    válasz GeryFlash #118 üzenetére

    Egyvalamit nem magyaráztál el se nekem, se mikrónak: mitől lenne hátrány, hogy nincs offline. Nekem nem az, neki sem az, és vélhetően a legtöbb játékosnak sem az.

    Amúgy lehet ajnározni a RoS-t - szerintem is elég jól sikerült -, de ettől még tény marad, hogy a D3 egy co-op, közösségi játéknak készült eredetileg és a szólózási lehetőség csak egy szörnyszülött volt benne. Most talán már nem számítható annak, de ettől még tény, hogy a RoS átalakítása épp azt herélte ki a játékból, amire eredetileg kitalálták.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • sien

    aktív tag

    válasz Wolverine #119 üzenetére

    ? soha sem volt közösségi játéknak kitalálva. miből gondolod ezt? amennyiben számodra közösségi játéknak számít az, hogy lehetőséged van akár 4 emberrel együtt játszani, ha nagyon akarsz, akkor a te fogalmaid szerint valószínű az. viszont ebben az esetben neked teljesen más a közösségi játék definíciód, mint például nekem.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz Wolverine #119 üzenetére

    - A szerver pingjére vagyunk kiszolgáltatva, többször vannak szerveroldali lagok, amik a játékélményt megtépázzak
    - net megszakadások bárhol előfordulhatnak
    - és nem utolsó sorban ha az embernek nosztalgiázni támad kedve 10 év múlva is elő tudja venni

    Amúgy meg mint írtam, nem hiszem hogy a Blizzard megéri a szervereket fent tartani, jobban megérte volna bevállalni azt a 2-3 millió lewarezolt kiesést, amivel csak singleben lehet tolni, ergo aki multit is akar az úgyis megvette volna.
    De amúgy szerinted, hány évig lesz támogatás a Diablora? A Diabloból nem lehet e-sports csinálni ergo pénzt, marad a két út: még kidobnak pár kieget de azokból se lehet végtelen számút, vagy beraknak vmi mikrotranzakciót. A lényeg, hogy egyszer eljön az az idő, amikor már nem tudnak pénzt kisajtolni a játékból de a szervereket még mindig fizetni kell, szerinted ez hogy lesz majd megoldva?
    Vagy jófejek lesznek és kiadnak vmi rohadt nagy patchet amivel ki lehet venni a játékból ezt, de erről senki nem tud semmit, vagyis hogy megoldható egyáltalán vagy sem. A másik lehetőség, hogy 6 év múlva a polcodon lesz a játék+2 kieg, amivel nem tudsz játszani.
    A Wowwal is ez lesz, de ott a játékosok ezzel előre tisztában voltak, itt ez kicsit más.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #57919488

    törölt tag

    válasz GeryFlash #121 üzenetére

    Itt is tisztaban volt vele mindenki mert mar vasarlas elott lehetett tudni, hogy ehhez netkapcsolat kell.
    Ha megnezed a 2012-es es a mostani kieg arakat akkor itt nem mostanaban lesz gond a szerverek koltsegenek kitermelesevel, sot.
    Mar kitermeltek a 2020-as fejlesztesi koltsegeket is a meg tervben sem levo jatekoknak ;] :DDD

  • GeryFlash

    veterán

    válasz #57919488 #122 üzenetére

    És szerinted azért mert kitermelte a 2020-as játékoknak is a költségét akkor szerinted ha már nem fog több pénzt hozni nem állítják le? Ti jöttök ezzel, hogy üzlet meg profitorientáltság, és nem jótékonysági intézmény, majd biztos egy cent veszteséget is elkönyvel a Blizzard, csak hogy mi tudjunk Diablozni. :U

    [ Szerkesztve ]

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • #57919488

    törölt tag

    válasz GeryFlash #123 üzenetére

    Ha sikeres lesz (es mar pedig tuti, hogy az lesz) a tobbi kieg is akkor bizony elhuzzak ezt is akar 10 evig akarcsak a WoW-ot.
    Barmennyire jo a Torchlight 1-2, Van Helsing, PoE egyik sem konkurenciaja a D3-nak :N
    A Diablo 3 Store meg el sem indult de mar a jatek vegerol beszelunk? :DDD :C

  • GeryFlash

    veterán

    válasz #57919488 #124 üzenetére

    Szép új világ :K

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • mikromanus

    veterán

    válasz GeryFlash #123 üzenetére

    A Blizzardról beszélünk ám. Szerinetm még ha akarsz, akkor tudsz nyomulni multiban simán D2-vel és starcrafttal is. Pedig azok se egy mai játékok. A Blizz nem nagyon állítgat le ilyen "hamar". ;)

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Wolverine

    félisten

    válasz GeryFlash #121 üzenetére

    A Diablo 2 most 13 éves, és még mindig meg hozzá a Battle.net. A Starcraft 15 éves; de azt nem teszteltem mostanában ezen a téren. Nem tartanék attól, hogy 10 év múlva nem fogsz tudni D3-azni :P

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • bencze

    senior tag

    válasz Glenda #107 üzenetére

    levegőből van?

    (#119) Wolverine
    A hátrány az, hogy a hurcolászós notebookomról nem tudom tolni, másrészt a hét végén 3 este is folyton dobott ki a bnet az ők hálózati problémáik miatt. Sajnos nem készült hivatalos statisztika, hány hc halt bele de a fórumok alapján... hát, sok... sok...

    [ Szerkesztve ]

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Glenda

    addikt

    válasz bencze #128 üzenetére

    Miért, a szoftver? Ugyanolyan termék mindkettő.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • polgi803

    őstag

    Én amióta az eszemet tudom sosem jött be a co-op mód...csak solo...és nem érzem hiányát egyáltalán...amint írtam is végre olyan a D3 amilyennek lennie kell!

  • bencze

    senior tag

    válasz Glenda #129 üzenetére

    Miért, miből?
    Talán jogvédő lehetsz, azok számolnak úgy, hogy a letöltések számát beszorozzák a listaárral.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • #57919488

    törölt tag

    válasz bencze #131 üzenetére

    Mekkora szemet a Blizzard, hogy nem gondolt azokra akik nem tudjak megvenni a jatekukat. Ezert lenne jobb az offline mod hiszen a szegeny raszorulok is tudnanak vele NEM tul legalisan jatszani :C
    A boltban az elado is hatat fordithatna az ehezoknek ha nincs penzuk es vigyenek csak amit akarnak hiszen amugy sem tudtak volna megvenni :DDD
    A RoS lehet, hogy draga de azert a lopas megsem elnezendo dolog ...

    [ Szerkesztve ]

  • zrubi

    senior tag

    válasz Tigerclaw #35 üzenetére

    Vannak playerek akinek az a legfontosabb a játékban legyen egy számláló amit folyamatosan növelhessen és aztán büszkén mutogathassák, hogy már ott tartanak.

    Gyere, játsz EVE Online-t.

    zrubi.hu

  • bencze

    senior tag

    válasz Glenda #133 üzenetére

    A fizikai másolatnál igen, dvd-re írják meg becsomagolják valahol keleten. Ez lehet ér 100ft-ot.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • mikromanus

    veterán

    válasz bencze #135 üzenetére

    Ja. Meg a játék lefejlesztése; 1-2 (több) évnyi munkája x db bérrabszolgának akiket programozónak, designernek és "egyéb" munkásnak neveznek. Meg a tesztelés, gyártás és a marketing költsége, a szerverek üzemeltetése. Ezek a szoftver költségei. Ezek is éppen olyan számszerüsíthető fix és változó költségek, mint a tégla, vagy autógyártásnál a kézzel fogható anyag amit beleraktak. Mellesleg minnél összetettebb, "minőségibb" egy termék, vagy szolgáltatás, annál kisebb hányada a vételárnak a "kézzel fogható" (anyag)költség.

    A bankokban a számládon a pénz is csak "levegő". Most akkor minenki szabadon érje el? Már a te "levegődet"? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Wolverine

    félisten

    válasz bencze #135 üzenetére

    Aha, szóval szerinted a PH! (vagy az Index, az origo stb.) is tök ingyen van itt a weben, és nem kerül semmibe a tartalmainak a megcsinálása?

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • bencze

    senior tag

    válasz mikromanus #136 üzenetére

    És ez mit jelent, mennyi az egységnyi veszteség egy letöltött példányon, az általam felvázolt esetben? Tehát mennyi egy példány bekerülési költsége?

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • sien

    aktív tag

    válasz bencze #138 üzenetére

    szerintem ne feszegesd ezt a témát. pár év múlva térjünk rá vissza.

  • mikromanus

    veterán

    válasz bencze #138 üzenetére

    A presztizsveszteség óriási lenne. Két módszer adott. Vagy előrehajolsz, megfogod a bokádot és várod a seggberúgást (lopást, warezt), vagy nem ingerled a trollokat és enyveseket.

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • bencze

    senior tag

    válasz mikromanus #140 üzenetére

    Abból szerintem még soha senki nem szenvedett el presztízsveszteséget, hogy lemásolták a cuccait, sőt az is egy reklám. Az ügyfelek szívatása nagy presztízsveszteség viszont, ha köteleznek online módra egy olyan játékban ami nem mmo típusú, miközben az infrastruktúra akadozik és amikor időd lenne, nem tudsz játszani. Kicsit mintha moziba mennél aztán nem működik a berendezés. Amúgy, d2-t én is másolt változatban játszottam eredetileg, amikor diák voltam és a napi kaja/cigi/sör-ön kívül másra nem futotta (szó szerint, ezek is olcsó/limitált mennyiségben). Aztán munkahelyet találtam, kifizettem a tandíjam és megvettem a battle chestet.
    Ha nem játszhattam volna egyáltalán akkor sem vettem volna meg mert eleinte nem volt miből, így rajtam a blizzard az égvilágon semmit nem bukott (de megismertem a céget, biztosan ennek is szerepe volt abban, hogy az évek során elég sok pénzt hagytam náluk). Szóval a kalózkodásból mennyi a nyereség és mennyi a veszteség az abszolút nem egyértelmű, úgy tűnik egyedül a kiadók azok akik konkrét (és nagy) számokkal dobálóznak.
    Mellesleg itt nem arról van szó, hogy ne védjék a cuccaikat hanem arról, hogy úgy tegyék, hogy azt aki fizet ne rövidítsék meg.
    Más jó példa az Anno 2070 amit steamen nézegettem, a videójuk tetszett, a játék is úgy tűnt érdekelne. Elolvastam a reviewkat. Gyakorlatilag mindenki azt mondta, hogy jó a játék de az Ubisoftra nagyon ki voltak akadva az online drm által generált problémák + az Uplay miatt. Így inkább nem vettem meg. Ez egy olyan eset am,ikor van egy jónak tűnő termék de a kiadó marhaságai miatt elesnek a bevételtől. Az ubisoft amúgy elég hírhedt, biztos vagyok benne, hogy nem az egyedüli vagyok, aki bojkottálja.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Glenda

    addikt

    válasz bencze #141 üzenetére

    Saját példából merek teljes összeget számolni, mivel megvettem az összes játékot ami tetszett. Ha lewarezoltam volna, nem tettem volna, tehát a kiadó nem kapta volna meg a pénzt.

    from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

  • #57919488

    törölt tag

    válasz bencze #141 üzenetére

    Na hat pont az ilyenek miatt talalta ki a Blizzard az online vedelmet. Gondolom meguntak azt, hogy csak ugy leszedik a jatekaikat fizetes nelkul. Valoban felhaborito, hogy nem lehet csak ugy leszedni a netrol es ingyeeee szorakozni, szemet Blizzard ;] :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • sien

    aktív tag

    válasz bencze #141 üzenetére

    1., a játék minden, csak nem játszhatatlan. elhanyagolhatóan kevés az az időszak amikor net problémák mellett nem lehet vele játszani. persze sajószentbábonyon mobilnetről lehet hogy szar. de aki ott lakik büntesse azzal a céget hogy nem veszi meg a játékát.
    2., nagyon remélem hogy egyszer felfogod mi az a szellemi tulajdon, és egy szellemi terméknek milyen értékei vannak. akár egy könyvről, egy versről, vagy egy szoftverről van szó amit annyi pénzből állítanak elő, amennyit nagy valószínűséggel fel sem tudsz fogni.

    továbbra is azt tanácsolom, ne feszegesd tovább a témát, nagyon éretlennek tűnsz e tekintetben.

  • mikromanus

    veterán

    válasz bencze #141 üzenetére

    A tolvajokat nem kell támogatni semmilyen formában. Semmi haszna nincs a cégeknek a warezból. Ha engedik a lopást/csalást/warezt, az csak azt az üzenetet közvetítik, hogy ez a vállalat balek és nagyszámú példa alapján átverhető/meglopható. Lehet minden offline védelmet beépíteni, de ez csak szivatás lesz végső soron. Előbb-utóbb kinírják a védelmet és akkor aki megvette az többet szív mint aki letltötte és benyom egy cracket.

    A megoldás ez a fikázott online tartalom. Nem az a trükk, hogy ilyesmit berakjanak "védelemként", hanem hogy a felhasználó hajlandó legyen használni és megvenni. Ezt elérhetik a tartalommal, játékélménnyel, valós online elemekkel (multira kihegyezett játék). Persze lehet az oka a játék, vagy cég ismertsége, jó hírneve, pozitív visszajelzések is. Az offline a diabloban és Starcraftban is csak mellékvágány (mondjuk az SC1-et keményen nyomtam még campaignban). Diablo 3 esetén nincs is valójában. A tartalmak nem tárolódnak teljes egészében a gépeken. Így egy nagy kanál ricinust nyomnak a warez mániac és etióp szintű (vagy fösvény) egyetemista és egyéb réteg szájába, akik csak kárt okoznának nekik. Nehogy már sajnáljam őket.
    Az offline érvek manapság már nem valósak. Van akadozás és lag, de nem kezelhetetlen és azért többnyire jó minden. Az offline tartalom már két éve kifutott volna és ez ellen semmit se lehetne tenni. nem a játék hibája lenne ez, hanem egyszerűen ez nem offline játék. A netprobléma is bullshit. Simán nyomathatsz mobilnetet, vagy a telefonodon keresztül is felcsatlakozhatsz. Ilyen alapon megfelelő szűrő az ár. Aki annál is húzza a száját, az sipákolna a net miatt is. Nem kell ez a réteg. Így is megvan a bevétel, tartható az állás és sikeresek a játékok. Nem kell annak kedvezni aki nem tud vagy nem akar rá költeni. ;]

    Egy kérdés: egyébként megvan valamelyik "frissebb" teljes online blizzes játék neked? D3, esetleg SC2? Biztos írtad már, csak a sok karakter közt elvesztettem a fonalat. :DD

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • bencze

    senior tag

    válasz mikromanus #145 üzenetére

    Igen az elcsúszás miondig ott van, hogy a szoftver letöltést egyenértékűvé teszik a tyúklopással pedig az előző esetben a veszteség korántsem olyan egyértelmű mert egységenként 0 és a termék ára közt van valahol (lehet mínusz is mert a reklám miatt nyeresége is van, csak azt még nehezebb megbecsülni). Egységnyi költsége nem igazán van azon túl, hogy megbecsülnek egy eladási kvótát ami fölött nyereséges. Az árat nem is a befektetett munka befolyásolja igazán inkább a trendek a piacon, a 40-60$/euro elég standard ár amit hasraütésszerűen állapítottak meg (ellentétven a fizikai terméket előállítóval ahol mondjuk megvan, hogy 2-5% árrés).

    A veszteség az, hogy most 1 hete vagy mikor, 3 nap egymás után szarul ment a bnet / hirtelen perces lag, disconnect / legalább néhány száz hc tuti belehalt de ezres nagyságrenden sem csodálkoznék. Annak meg az a lényege, hogy vigyázz magadra de az ugye értelmét veszti amikor egy hálózati probléma miatt halsz meg amit rád erőltetett a cég a saját önző érdekében de a gameplay nem indokolná a létezését. Amint említettem én utazom is néha notebookkal, pl jól elvagyok civ5-tel, xcom-al vagy hasonló dolgokkal amit tudok offlineban is tolni. Ezt miért nem? Erre nincs semmiféle értelmes magyarázat. Azok is aktuális, és népszerű játékok, és anyagilag gyengébb cég terméke aki valahogyan mégsem bukott bele, hogy egyesek letöltik csak úgy.

    Nem látom a relevanciáját de ha kérdezted, van d3 ros, sc2, és nettó 1-2 év előfizetés wow-ba is belement még régen, megvan minden kiegészítő, ami most jön (vagy jött?) azt már nem veszem meg mert az előzőt is feleslegesen vettem meg...

    (#144) sien
    Elég vegyes, koncepciót nélkülöző halandzsa amiket írsz. Könyvet sosem kértél senkitől kölcsön? Ugyanaz, hisz nem a fizikai tárgy a lényege. Hasonló gondolat mentén egy verset nem szabad tömegben szavalni mert a hallgatóság nem fizetett érte mégis élvezi.
    Érettség? Életkor? Ne haragudj de ilyenekbe utoljára tízéves koromban mentem bele... nem leszek partner.

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Wolverine

    félisten

    válasz bencze #146 üzenetére

    Egy dolog indokolja az offline mód hiányát: hogy Vér Pistike ne tudja leszedni az Nmagról, mert a szomszéd Józsika szerint király. Ennyi pont elég is ehhez.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • sien

    aktív tag

    válasz bencze #146 üzenetére

    jesszus. de tényleg. ne haragudj, de szerintem ennél több szót nem érdemel a butaságod.

  • mikromanus

    veterán

    válasz bencze #146 üzenetére

    Nincs a szoftver letöltéssel semmi gond. Minden cég védje úgy a magántulajdonát/szellemi termékét ahogy tudja. Lehet ez bírságolás, per, kártérítés, vagy simán nem teszik lehetővé a lenyúlást. Az egy dolog hogy letöltöd ami érdekel, de ne a cégek legyenek "gonoszak" ha ezt megkisérlik visszaszorítani. Te meg választhatsz: vagy nem játszol, vagy megveszed. Pont. Nincs anyagköltséggel takarózás. Sose az anyagköltséget nézik egy terméknél/árunál hanem az értékét. Ha büntetnek, akkor lehet egy tyúklopással jobban járnál. Középkori szokásoknál tuti (tyúk értékéig csonkítás, felette akasztás szép magyar szokás szerint. Akkor még szoktatni kellett a népet a magántulajdon védelméhez).

    Az ár meg oylan amilyen. Ennyiért is elvitték annyian ami már megérte a Blizznek. nincs vételi kényszer senkinek. Ha soknak érzed, kihagyod. Pont. Ha nyereséges végül egy játék/program, akkor nem túlárazott. ;)

    edit:
    - aki HC-zik az bevállalta ezt a kockázatot.
    - sose volt offline mód megemlítve mint tartalom (legalábbis amikor már körvonalazódott mi és mikorra lesz meg belőple, akkro tuti nem). Ha ezért úgy érzed veszteség ért, akkor az a te bajod. Pontosan tudhadtad hogy ez NEM lesz benne.

    [ Szerkesztve ]

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • bencze

    senior tag

    válasz boost #150 üzenetére

    Ha a kiegészítőre gondolsz, akkor ha lesz is patch csomó minden tuti nem lesz benne mert jelenleg egy csomó új dolog az expansionben került be nem pedig patchekkel.
    Tehát pl a tiered riftek sem lesznek az eredetiben benne, amíg a riftek nincsenek benne...

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • boost

    addikt

    válasz bencze #151 üzenetére

    Arra gondolok, hogy kikerül az aukciós ház, vagy hogy jobb itemek hullanak, pl.

  • Wolverine

    félisten

    válasz boost #152 üzenetére

    Ezek nálad is jelentkezni fognak.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • KubanitoS

    veterán

    Látom még mindig aktív ez a téma, így mivel egy pár napja én is megvettem a kieget leírnám a véleményem róla.

    Magam is azok közé tartozom, akik imádták a második részt (7 évig toltam B.neten) és akiknek nem jött be a harmadik rész. Természetesen előrendeltem annó, de két-három hét után meguntam, főleg a már ismertetett dolgok miatt: AH előtérbe helyezése, normális drop nuku és az sem volt túl szimpatikus, hogy három nehézségi fokon szó szerint végig kellet szenvedni a játékon gyenge cuccokkal ahhoz, hogy eljussunk infernóra, ahol még mindig csodaszámba ment, ha esett valami használható tárgy. Éppen ez utóbbi miatt csupán egyetlen karakterem volt kimaxolva, nem vitt rá a lélek, hogy végigszenvedjem az egész procedúrát ismét. Semmi élvezetest nem találtam a játékban: rohadt nehéz volt és nem adott sikerélményt sem, mivel nem jött a drop. Ha elegendő goldot sikerült kifarmolni, akkor meg lehetett menni az AH-ba venni középszerű, de a saját dropnál így is klasszisokkal jobb tárgyakat venni. Az igazán jó cuccok természetesen elérhetetlenek voltak. Ebben a formában egyszerűen nem láttam értelmét a dolognak, félre is tettem.

    A RoS megjelenése után kicsit utánaolvastam a dolgoknak, láttam, hogy a Loot 2.0 bekerült az alapjátékba, gondoltam meglesem. Megtettem és az első pár óra teljesen megváltoztatta a véleményem a játékról: a változások hatására jó érzés volt játszani, úgy éreztem helyrekerültek a dolgok.

    Ezek után nem volt kérdés a RoS vétele. A Loot 2.0 alapbl meggyőző volt, de vonzott az Adventure mód, az új kaszt, na meg az Act 5 is. A Crusadert még nem próbáltam ki, viszont Act 5-öt végigtoltam és azt kell mondanom Vistaboynak teljes mértékben igaza van. Szerintem is messze a legjobb Act lett a maga gótikus, dark stílusával, a kaszásokkal teli kisvárosával, na és persze ne feledkezzünk meg a zenéről sem, ez utóbbi fantasztikus lett!

    Olvasva a hozzászólásokat sokak szerint 10 ezer forint drága ezért a tartalomért. Ha szigorúan vesszük a dolgokat, akkor igazat kell adnom a kétkedőknek. Ha elolvassuk mit ad a kieg ennyi pénzért, akkor valóban sok az ár. Azonban olyan apróságoknak tűnő újdonságokat raktak a játékba ami rendkívül nagy mértékben megnöveli a játékélményt és rendkívül sokáig kitolja a játékidőt. Az új Artisian, az Adventure mód, a level cap megemelése és természetesen az új tárgyak megjelenése rendkívül pozitívan hat az egész játékra és még meg sem említettem a fantasztikus Act 5-öt és a Crusadert. Én ki merem jelenteni, hogy a kiegészítő minden egyes újdonsága rendkívül jól sikerült, személy szerint én nem tudok belekötni semmibe, pedig nagyon kritikus voltam az alapjátékkal kapcsolatban. A RoS egyszerűen úgy jó, ahogy van. Lehet, hogy drága, de ennyi pénzért évekre elfoglalhatjuk magunkat vele. Csak gondoljunk bele: vagyunk egy páran, akik ugyanennyi pénzt kiadtak egy teljes értékű új játékért, aminek a szavatossága hetekben, vagy hónapokban mérhető, aztán annyi, le sem vesszük a polcról. Igen, az alap D3 sokunk számára ilyen volt, de a Loot 2.0 végre helyretette a dolgokat, amelyet nem győzök hangsúlyozni: ingyenesen bekerült az alapjátékba.

    Nekem úgy tűnik a Blizzard senkit sem kényszerít a RoS megvételére, rájöttek, hogy az AH nem volt jó, kivették, átalakították a rendszert, mindezt ingyen és bérmentve, bár elismerem, lehetett volna hamarabb. A kétkedőknek érdemes lenne még egy esélyt adni az alapjátéknak, engem annyira meggyőzött az új rendszer, hogy egy pár óra játék után nem is volt kétséges a RoS megvásárlása, a tízezer forintos ár szinte mellékessé vált, pedig a Loot 2.0 csak egy morzsája a kiegészítő újdonságainak, de már ebből le lehetett szűrni hogy minőségi bővítéssel van/lesz dolgunk, ami végre helyreteszi a dolgokat. Nem is kellett csalódnom. Csak óvatosan jegyezném meg, hogy a Diablo 2 esetében is a LoD megjelenése után lett kiemelkedő és maradandó a játék.

    Kicsit vicces volt olvasni azt is, hogy a D3 játékosok szerencsejátékfüggőek, akik ugyanazt csinálják folyamatosan újra és újra. :DDD Kérdem én: miben jobb egy kállofdútiban lövöldözni egymást ugyanazokon a pályákon újra és újra? Ráadásul rendes drop nélkül? :DDD

    Maga az Act 5 amúgy érdekesen zárult, egyértelmű, hogy lesz legalább még egy kiegészítő, kíváncsi leszek miről is fog szólni: SPOILERDiablo visszatéréséről, vagy a saját karakterünk gonosszá válásáról.SPOILER

    Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

  • nonsen5e

    addikt

    válasz KubanitoS #155 üzenetére

    Inkább aszondom, a sok kisördög jön majd kiegészítőnként aztán majd jön a Diablo IV. :D

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • bencze

    senior tag

    válasz KubanitoS #155 üzenetére

    Diablo visszatéréséről, vagy a saját karakterünk gonosszá válásáról.

    Csupa újdonság! :) (d1 sztori vége megvan? :) )

    -= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

  • Callisto

    őstag

    válasz Alg #36 üzenetére

    Köze nincs az általad felsoroltaknak ahhoz amiről én írtam és tettem ezt szó szerint, szóval nem is kellett a szavak mögé látni. :)
    Az FPS multi játékosok a másik kicselezésének élményéért játszanak, hogy jobbak legyen a másiknál.
    A horgászok elsősorban a természetért, a haverok miatt járnak ki hajnalban pecázni. Közben jókat sörözgetnek, dumálnak és még bográcsozhatnak is közben.
    A sportolók azért sportolnak, hogy önmaguk határait feszegessék és kitolják vagy az egészségükért.
    Mindegyik esetben az ember teljesítményétől függ a végeredmény. A D3-ban az eredménynek semmi köze az ember teljesítményéhez, tudásához.Tisztán szerencse.
    A Diabló 3 (szerencsejáték) függői azért játszanak véres, kigúvadt szemekkel a monitort bámulva minden mástól megfosztva magukat napi 2-4 órán át, hogy mikor esik már egy barna vagy zöld ami egy ponttal jobb lesz, mint a másik. Felizgulva várják a beazonosítást, hogy mit dob nekik a gép... Nem a játékért. Nem. A barnáért és az izgalomért, hogy mi lesz belőlük azonosítás után. Olyan szintet lőnek be maguknak ahol vakon lehet keresztülzúzni a pályákon nulla kihívással. Nyilvánvalóan nem a játék miatt játszanak elsősorban, hanem egy számít: sok-sok barna essen és ráizgulva várják az identify végét, majd linkelgetik mi pottyant. Kit érdekel?
    Van 1-2 ismerősöm akik család és munka mellett minden mást félretéve, hanyagolva átlag napi 4-6 órát játszanak vele! Ez szerintem már erős függőség, talán betegségnek is mondhatnám.
    Én is játszom vele átlag napi fél órát. Egy kört lenyomok és kész olyan szinten, hogy ne csak mint kés a vajban legyen a barna miatt, hanem ügyeskedni és figyelni is kelljen.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • nonsen5e

    addikt

    válasz Callisto #158 üzenetére

    Az FPS multi játékosok a másik kicselezésének élményéért játszanak, hogy jobbak legyen a másiknál.

    Hát ja, amikor elég nagy százalékban abból áll az egész, hogy kit spawnoltat be a gép a másik háta mögé, meg a letett gép által irányított automata-drónok, robotok kit lőnek ki. Talán a StarCraftot kivéve minden játékban ott van a hatalmas adag szerencse, nélküle nem lenne értelme az egésznek.

    Belogolsz diabloba, első csontvázból kiesik 13 best-in-slot legendary az elérhető legjobb statokkal aztán csókolom, ennyi volt a tartalom 10 ezerért?

    Most téged ne izgasson már ennyire, hogy átlag Kovács Pityuka a 8 óra munka után mivel tölti el a 3 óráját...

    D4 klán: HunPH - invért privát rám

  • Bird

    addikt

    válasz nonsen5e #159 üzenetére

    Ne etesd a trollolót... Rá kell hagyni azt elkopik mint a fékbetét. ;]
    Érvelése meg konvergál a nagy 0-hoz... Jó példája az empatikus, melegszívű, önzetlen és utolsó sorban nem irigy magyar embernek. :P

    Az meg hogy ki, kivel, mennyit, miért játszik mindenki szívügye. ;)

    [ Szerkesztve ]

    .:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

  • Callisto

    őstag

    válasz Bird #160 üzenetére

    Így van. Mindenki azt csinál amit akar amíg nem árt másnak. Szívügye, nem is akarom megmondani senkinek mit tegyen. Csupán tényeket közöltem. Az ilyen emberek nagy részének nincs önvizsgálata, önkritikája vagy egyszerűen fél szembenézni, nem akar tudomást venni róla. Holott maga is ha belegondol tudja valami nem oké. Ám a hasonló embereket, ha szembesítik függőségével vagy bármely más hátrányos - adottságától független, csak akaratán múló - problémával vakon elrohan és besértődik.

    [ Szerkesztve ]

    "A wise man can learn more from a foolish question than a fool can learn from a wise answer." - Bruce Lee

  • mikromanus

    veterán

    válasz Callisto #161 üzenetére

    "Csupán tényeket közöltem"
    Véleményt fogalmaztál meg és ténynek vetted. A Diabos-szerencsejátékos vonulat baromság. Amit most írsz az is. Vélemény-vélemény-sztereotípia-hibás önértékelés- (megnem nevezett elemekkel szembeni) fóbia. :C
    Te tipikusan az a fajta ember lehetsz aki játékban valami előnyálazott "sablon" alapján akar létrehozni egy karakter másolatot az egyik kedvelt buildből. A skilleket, buildeket, itemeket, affixeket, az alapvető működést nem is ismeri. Csak azt a "szakácskönyv" jellegű leírásban szereplő item és skillhalmazt amit a stream istenei (fikatúró HC-n Haldokló és Excelguru-Későnreagáló extrémsztrímer) benyögött hatalmas arca homlokzata müögül mint EGY jó lehetőséget. Csak az az EGY felett átsiklasz. Aztán meg "szar a játék! Blizz, Gimmídömoníbekk!!!". No, én is sztereotipizáltam a noob-troll kategóriát. ;]
    A másik lehetőség hogy bele se szagoltál mert nem lehetett lelopni a netről, vagy épp nem is akarnál vele játszani, de osztod az észt.

    Példaként két szemlélet D3 viszonylatban:
    - fórumon meg mindenütt sír, hogy szar a drop és hetek óta nem esik az egy és egyetlen jó item neki a játékban, pedig akár 1 szörny/óra ölési sebességgel is játszik heti 7 órát összesen. Vagy sokat játszik azért, de nem megy max szinten 10 óra után.
    - a jónak tűnő skillek alapján összedobok egy buildet amivel jó játszani. Kb azonnal is haladós közepes, vagy alacsonyabb tormenten. 1-2 nap után a torment közepén tobzódik pedig a legtöbb buff item még hiányzik. A drop? Az lehetne jobb is, de így is szórakoztató. Hosszútávon kiesik minden.

    Első esetben vagy nem ismeri a játékot, vagy túlzottak az elvárások. Aki ilyen "Módban" nyomul, azt nem szabadna PC elé engedni. Konzolon valamivel azért egyszerűbb az élet. PC-n a kutyának se hiányozna ennyire faék leegyszerüsítése a játéknak hogy nekik jó legyen
    Második esetben legalább minimális szintű önálló gondolkodás és rugalmas szemlélet benne van a játékosban. Legalább az olyan alapvető ziccereket észreveszi amiket beleraktak a játékba, de kevesen használták mert új, vagy nem említik sok helyen "buildekben".
    Persze ez is vélemény, én meg elfogult is vagyok.

    Jut eszembe: a horgászos és többi példád valamelyike is valós példán alapul, netán tapasztalaton,?

    Battletag: Mikroman#2277 - "Népszerüsítő" videók: http://www.youtube.com/user/Mikromanus SC2: Mikroman #288 Stream: http://www.twitch.tv/mikromanus

  • Dr. Akula

    nagyúr

    "mindenki a maga által talált felszerelést használja, így kellő mennyiségű játékkal bárki szerezhet über tárgyakat. Persze ez nem fog pikkpakk összejönni, a Blizzard gondoskodott róla, hogy ismét játékórák százain keresztül kelljen farmolni a legjobb elérhető dolgok után"

    Akkor cuccok helyett a botokat fogják adni-venni, max ennyit tudnak elérni.

    "Gyakorlatilag senki nem ölte a szörnyeket, szinte mindenki csak az AH-t bújta, ahol pénzért brutális cuccokat vett magának, majd ment egyből legmagasabb Inferno szintre, ahol némi esélye volt rá, hogy ő is találjon értelmes felszerelést."

    Mi ebben a meglepő? Már a dio2 is így ment. Ott is csak a legtápabb cuccokkal volt esélyed komolyabb szinten, mf-elésre meg külön cucc kellett, és még úgy is sokat kellett botolni (játszani már nem játszott szinte senki).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák