Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sirandrish

    legenda

    Sok mindennel nem értek egyet a hsz-ek közül így inkább ki sem térek mindenre, csak szimplán elmondanám a véleményemet.

    Szerintem egy marha jó kis játék az erre vágyóknak, ami szerintem nem sikerült olyan jól ugyan mint az első rész, de még így is fasza cucc.

    Amiben túlmutat a többi zombis játékon az a fegyverek sokszínűsége..
    Itt nem csak hogy sokkal jobban oda kell figyelni a célzásra, de még csak nem is nagyon tudod messziről leszedni a zombikat, mert a fegyverek 98%a közelharci..amiket ráadásul különböző modokkal még változatosabbá tehetünk.
    Nem csak egy "mész oszt lősz" - zombikkal, mint pl a L4D vagy az új Resi, de lehetne még sorolni.
    A karaktered elfárad így ha nem veszed a fáradságot hogy a fejét üsd, esetleg eltörd néhány végtagját, akkor kb meg is áshatod a saját sírodat.

    Súlya van a fegyvereknek..ha itt arcon vágsz valamit az visszajelez azáltal hogy elrepül a francba..eltörheted a nyakát a zúzófegyverekkel, vagy akár csonkolhatod is vágófegyverekkel.
    Ha feléd fut és jól időzítesz egy nagy kalapáccsal akkor lerepül a feje, vagy csak szimplán ver egy dupla hátra szaltót..

    Messze nem ugyanaz mint 50méterről gépfegyverrel lőni a sok feléd kúszó élőhalottat..

    Nem fogja megváltani a világot, de nem kell leírni sem mert annál sokkal több és jobb.

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Keeperv85 #38 üzenetére

    "Ha csak a két most legnépszerűbbet veszem alapul: The Walking Dead, vagy éppen az első Left 4 Dead. De lehet másik is: Alone in the Dark vagy Resident Evil széria esetleg? Hmm?"

    L4D? Nanee..annál gagyibb Zombis cuccot keresve sem lehetne találni..
    Szigorúan személyes vélemény..

    AitD ls RE széria? Mi köze azoknak a Dead Island-hez? Kb semmi..zombik vannak azokba is és kb ennyibe ki is merül.
    Mellesleg az új Resident valami katasztrofális lett..elég nagy Resi rajongó vagyok, de az..az valami borzalom.

    Ezek közül talán a Walking Dead amit "egy lapon" lehetne említeni a Dead Islandal de ahogy a videókat néztem...nem tűnt az sem olyan világrengető cuccnak.
    Fényes nappal vaksötét sikátorok meg hasonlók..ugyan.

    Mondjuk ez szintén egyéni vélemény de egy trópusi sziget szerintem jobb helyszín is mint ezek a kisvárosok.
    Bár ugye ez kinek hogy..lehet valaki pont arra vágyik hogy ott daráljon le 1-2 arcot :D

    Egyébiránt szerintem a Zombik is sokkal "butábbak" mint a DI-ben..persze, hisz Zombik, legyenek is hülyék, de az, hogy ide oda mászkálva 3-4 alkalommal minden ellenállás nélkül fejbe vágom egy kalapáccsal majd összeesik, nem túl nagy izgalmi faktor :N

    Mellesleg ha jól rémlik pont te említetted a "kiszolgáltatottságot".
    Mi tesz annál védtelenebbé mint hogy pár suhintás után a karaktered elfárad?
    Ahogy danih is említette az általad prezentált játékok egyikébe sincs ilyen fícsör...pedig rengeteget hozzáad egy túlélő horrorhoz.. :K

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Keeperv85 #41 üzenetére

    Az hogy valamiben Zombik vannak még nem jelenti azt hogy alternatívaként szolgálhat...erre azért gondolom 20év alatt már magadtól is rájöttél :U

    Ha valaki F1es játékot keres akkor te a Carmageddont ajánlod mert abban is autók vannak? :U

    Amiket felsoroltál azok közül MAXIMUM a WD, ami egy kicsit hasonlítható a DI-hez..a többi semmiféle hasonlóságot nem mutat, nyilván a zombik jelenlétén kívül.

    Meg igazából nem is értem...először többek között azt becsmérled a DI-ben hogy van benne COOP, aztán első alternatívaként megemlíted a L4D-et? Érdekes ez nekem! :K

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Keeperv85 #44 üzenetére

    Szerintem teljesen egyértelmű volt hogy milyen játékok érdeklik.
    Itt többen leszólták a DI-t, amire ő úgy reagált hogy mutassatok jobbat.
    Lehet hogy nem volt eléggé konkrét, de azért lehetett sejteni hogy mégis mire vágyik.

    Egyébként ezen lépjünk túl, és akkor tényleges alternatívát keressünk.
    (olyat szeretnék, ami játékmechanikailag olyan vagy legalább olyasmi mint a DI)
    Tudsz mondani néhányat?

    Tényleg érdekel, mert ha van jobb akkor kipróbálnám :K

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz TazLeacher #46 üzenetére

    Most kb leírtad a játékok 95%át!

    Ha csak a Dead Islandba lennének ezek a "hibák/hiányosságok" akkor megérteném a hőzöngésedet de így semmi értelme.

    Történet? A legtöbb játékban nincs is, vagy csak nagyon minimális..elég kevés játék van amiben a Story hozzáad a játékhoz..
    Ha történet kell akkor játssz valami kaland játékot ami lehetőleg egy 30-50órás főszállal büszkélkedhet, mert a storya 10/9 játékból hiányzik.

    Hogy a válaszható karakterek ugyanazon a terepen mozognak, meg hogy nincs egyedi képességük (bár ez a DI-re pont nem igaz), COOP-ban egymás mellett játszotok és nem együtt, ez mind mind igaz a legtöbb játékra..ezek nem a Dead Island hibái hanem a mai játékoké.
    Pont azt hozza amit az ember elvár vagy elvárhat tőle, a mai játékok mellett..

    Az meg hogy a Dead Islandbe ti különböző karakterekkel ugyanolyan fegyverekkel mentetek az a ti hibátok.
    Minden kari másra kap bonuszt...arról nem is beszélve hogy 1-1 mod nem megy rá mindenféle fegyvertípusra, plusz sokat hozzá is ad a fegyver valódi "erejéhez"..
    Az hogy 2 szint múlva jobbat vehetsz, az csak azért van mert az NPC-k veled "fejlődnek"..ha nem tennék, ez lenne a baj mert : "miazhogy nem lehet értelmes fegyvert venni és a talált szarokkal kell menni".
    Hja és nem kell 2 szintenként másik fegyvert venni, csak azért mert az ott van..nah nem mintha alapanyag nem lenne rá.

    Keeperv85 Nekem az nem elég hogy "zombis"..ettől még mutatnia kell valamit hogy lekössön.
    Ebben leköt a fegyverek sokszínűsége...többek között.
    Szeretem én a Resident szériát is például (bár a 6ot inkább elfelejteném), de sajnos annak sem sok köze van ehhez mint ahogy arra már ugye rávilágítottunk..

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz TazLeacher #53 üzenetére

    Fentebb leírtam hogy mitől olyan nagyon jó ez.
    A hibákat meg azért említettem, mert az általatok jobbnak titulált játékok 95%ban ugyan úgy benne vannak, annyi különbséggel hogy míg ez legalább egy merőben új harcrendszert hozott addig azok SEMMIT!
    A játékban vannak hibák..senki sem mondta hogy nincsenek, de fentebb leírtam hogy konkrétan EZ a játék mivel mutat többet mint a többi.
    Azt is írtam hogy nem fogja megváltani a világot, de az "ehetetlen leveshez" hasonlítani enyhén szólva is túlzás.

    Keeperv85 A fentebbi rész neked is szól!
    A Story fonalon elmosolyodtam..olyan story ebben is van mint abban a bizonyos 10ből 9ben..
    Az hogy egy CODban sokkal pörgősebb mert ott egy "csőben" mész és az arcodba rak mindent, míg itt pl bőven botorkálhatsz órákig is anélkül hogy a főszálat vinnéd, az csak egy dolog.

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Keeperv85 #52 üzenetére

    Kifutottam a szerkesztési időből:

    Szóval..TR és Bioshock tényleg jó lett mindkettő..végig is vittem őket és tetszettek is.

    De tudod te azt hogy az elmúlt évben hány játék jelent meg...úgy összesen?
    És abból hány alkotott akár csak számodra maradandót? Hidd el hogy bőven a 10% alatt lesz.
    Most kiemeltél 3-4 címet..nabumm..ezek mellett meg 200olyan játék jött ki amit megemlíteni is borzasztó lenne..

    (#55) jer1cho Látom te nagyon nem akarsz elszakadni a "levestől"..
    Csak az a baj hogy itt nem erről van szó.
    A leves nem túl sós, hanem "csak" csípős amit TE esetleg nem bírsz, de más igen.
    A leves nem lesz sz*r, attól hogy (számodra emészthetetlen) hibái vannak...biztos vannak finomabbak nála, de attól még ez is finom, csak a te érzékeny gyomrod nem bírja :N

    De ha már itt tartunk akkor ilyen leves nem is nagyon van még egy ahogy arra fentebb már kitértünk..
    Szóval lehet hogy csak arról van szó hogy ez a leves szinte tökéletes, csak nem a te ízlésednek való..

    Nem..nem azt akarom mondani hogy ez egy tökéletes game, csak ha már leves :K

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz TazLeacher #59 üzenetére

    Kicsit sokat látsz bele ebbe a dologba szerintem.
    Neked nem tetszik mert..pont!
    Nekünk meg tetszik mert...pont!

    Mindenki elmondta a véleményét. Nem kell meggyőznöd az igazadról, és nekünk sem kell meggyőznünk téged a mi igazunkról.
    Mindenkinek van véleménye, csak el kell fogadni hogy nem mindenkinek az mint neked.

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Keeperv85 #61 üzenetére

    "A gond az jelen pillanatban, hogy ebben a 200-as csoportban kap helyet ez a cím is, nem pedig az, hogy alacsony a száma azoknak, ami jó lett."

    Szerintem ez erősen szubjektív..
    Én pl bottal sem piszkálnám meg az általad jónak titulált L4D-t..
    Akkor az is sz*r? Csak mert én azt mondom?

    jer1cho Folyamatosan egy elcseszett leveshez hasonlítod, és akkor hol mondod hogy sz*r?
    Ezt szó szerint nem írtad le, ez tény...de mire gondoljak az olyan mint egy "hideg/zsíros/elsózott/túlcsípős/üres/etc leves" után?

    Hogy amúgy imádod a játékot?

    [ Szerkesztve ]

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz raziel01 #64 üzenetére

    Púzsér egy állat :C

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz TazLeacher #69 üzenetére

    Tévedés..
    Szerintem nem sz*r, csak nekem nem tetszik.
    Nem fogom egy elcseszett leveshez sem hasonlítani, és nem fogom egy kilyukadt bőrfocihoz sem..
    Nekem nem kéne, és látom is a hibáit, de nem érdekel. Elmegyek mellette.

    És írtam..nem mondtad hogy sz*r..
    Csak hogy olyan mint egy "hideg/zsíros/elsózott/túlcsípős/üres/etc leves", ami köztudottan a világ legfaszább kajája :K

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz Keeperv85 #71 üzenetére

    Nem kell az én véleményemet a másik 114felé helyezni, csak el kell fogadni hogy nem mindenki ossza annak a 114 embernek a véleményét.
    Ennyire egyszerű :K

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz TazLeacher #74 üzenetére

    :R

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Sirandrish

    legenda

    válasz TazLeacher #77 üzenetére

    Leírtam már hogy miről van szó.
    Én nem akarlak meggyőzni arról hogy márpedig ez egy jó játék.
    Elmondtam hogy nekem személy szerint mi tetszik benne...sőt azt is leírtam hogy nekem pl az első jobban tetszett. Még azt is leírtam hogy miben más ez mint a tucat "hentelde".
    Neked ettől még nem kell szeretned.

    És nem azt mondtam hogy szeresd, hanem hogy ne hasonlítsd egy ehetetlen leveshez mert nem az.
    Vannak hibái amiket leírtál..amivel nem értettem egyet (vagy csak kreált indoknak találtam), arra reagáltam is.

    Ergo sosem mondtam olyat hogy a te véleményed értéktelenebb lenne az enyémnél, vagy a másik 114 emberénél :N

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

Új hozzászólás Aktív témák