Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TazLeacher

    nagyúr

    Az előző részt vártam, azt hittem nagy durranás lesz, de a játék felétől dögunalomba fulladt az egész. Lényegében ha az első fél órát láttad, láttál mindent. Ugyan az az egész játék, ugyan az az összes küldetés, a fegyverek rohadt gyorsan romlanak (vascső X ütés után tönkre megy? :F ), aminek semmi értelme, új fegyvereket készíteni meg hatalmas ötlet volt, kár, hogy ezt is elb@szták azzal, hogy 2 sarok múlva taltál jobbat, vagy vettél 3x olyan jót, tehát kár volt erre is pénzt, időt pazarolni. Kis szerencsével pár jobb fegyverrel végig lehetett darálni az egész játékot.

    Azt hittem ezeket kijavítják, mert akkor érdekelt volna. De már az első is dögunalmas volt, így nem adok pénzt ezért, nem kínzom magam. Még 5€-ért sem fogom megvenni.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #19 üzenetére

    Most komolyan bele akarunk menni abba, hogy ez a játék ezer sebből vérzik és valójában egy kis odafigyeléssel kb. 10x ilyen jóra lehetett volna csinálni? Az alapötlet jó volt, csináltak hozzá egy jó trailert, azán kb. itt el is fogytak az ötletek.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz szilchi #27 üzenetére

    Az egész játék alatt asszem összesen 10 golyót, ha kilőttem...

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #24 üzenetére

    De persze elhiszem hogy te 10x jobbra csinálnád

    Nem hiszem, hogy nekem kellene jobbra csinálni, hogy el tudjam dönteni, hogy mik a hibái. Nem vagyok mérnök, de az én is látom, ha egy fal ferde, ahogy ahhoz sem kell mesterszakácsnak lenni, hogy el tudd dönteni, hogy el lett-e sózva az étel.

    És megint csak téged tudlak idézni:

    Lehet hogy számodra így van, de ez semmi több, mint egy nagy pályára kiterjesztett aréna mód.

    (#29) danih:
    Ki állította, hogy ez gond? :F

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Jhonny06 #31 üzenetére

    Linkesítve jobb lett volna... ;]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #33 üzenetére

    Egy dolog azt állítani ellenben, hogy el lett sózva valami illetve hogy hogyan lehetne a fogást 10x jobbra csinálni, van különbség

    Nincs különbség, mindössze mennyiségben. A sós példa esetében az étellel mindössze egy gond van...ezzel a játékkal viszont jóval több, amiket ha rendesen megcsináltak volna, 10x jobb lett volna a játék, ahogy az az étel, ami alapvetően jó alapízzel rendelkezik, de hideg, el van sózva, a tészta száraz benne és a mártás túl lett lett hígítva, és a között, amiben nincsenek benne ezek a hibák, 10x jobb. Sőt! Ha gondolod fogj meg egy tál hibátlan, ízletes levest, csapjál bele 20 dkg sót, majd edd meg. Valóban úgy gondolod, hogy a kettő között csak hajszálnyi a különbség? A Te olvasatodban csak sós, az én olvasatomban ha nem lenne sós, akkor egy hibátlan leves lenne, így viszont sz@r. És ez nem 10x-es különbség, hanem két véglet, és ez csak 1 dolog.

    1 "hiba" kiküszöbölésével vagy bent felejtésével is teljesen más irányt vehet a játék. És ebben a játékban pont azok a dolgok, amik jók lehettek volna, el lettek cseszve.

    De beszéljünk konkrétumokról:

    - A történet egy kalap trágya. Lényegében nincs is olyan, csak menj A-ból B-be. Ennyi. Ez nem sztori.

    - A szereplők bár különböznek, igazából tök mindegy, mert semmi egyediség nincs a személyiségükben, ha már ennyi szereplőt csináltak, legalább arra vehették volna a fáradságot, hogy külön előfejezetet készítenek nekik. Egy olyan játékban, ami elvileg történet alapú, elég vicces, hogy az első 5 percben egy coop játék összes szereplője/karaktere ugyan azt a vonalat viszi végig. Egyedül a képességeik különböznek némileg, de lényegében az is tök min1, mert mi a végére ugyan azokkal a fegyókkal rohangálutnk, mert az volt a jó.

    - A parafaktor kb. 0. Lényegében semmi értelme nem volt ide zombikat rakni, egyszerűen lehetett volna tolokocsis nyugdíjasokat is, mert kb. ugyan ennyire lennének rémisztőek.

    - Coop-ban lényegében semmi potenciál nincs. A játék egyáltalán nem követeli meg az együttműködést, lényegében semmi különbség a Sinlge és a Coop között. Nem egymással játszotok, hanem egymás mellett.

    - A folyamatosan visszatermelődő zombik is erősítik az aréna hangulatot.

    - Az NPC-k teljesen súlytalanok.

    - Nagy területet kell bejárni, de lényegében semmi értelme. Fele vagy, negyed ekkora terület is bőven elég lett volna, hiszen bemegyek egy "házba", gyorsutazok, majd átmegyek egy ugyan olyan "házba", majd vissza . Ezért kár volt ekkora területeket csinálni. Ugyan ez a helyzet kocsival is. A helyszínek pályánként változnak, de azon belül tök ugyan az minden.

    - A tárgykészítés, mint olyan megint csak csúnyán el lett cseszve. Jó drágán megcsinálsz valamit, ha egyáltalán összekukáztad hozzá az alapanagokat, majd 2 sarokkal fentebb találsz valamit, ami gyárilag jobb. Fölösleges igazából erre fecsérelni az idődet. Minden jobb fegyóra rányomtam az elektromosságot, oszt elég is volt mindenre. Megnintcsak erősítve a monotonitást.

    - A javítgatás egy fölösleges dolog, ami semmi másra nem jó, csak, hogy vigye a pénzt, ergo ezzel szo*assanak. Realitás érzéke 0. Bár gondolom ez lett volna a cél, de ezzel pont nevetségessé tették az egészet. A Basball ütő, ami X (kevés) ütés után tönkremegy, akárcsak a vascső, de az az evezőlapát, ami szanaszéjjel van törve javítható...pfff...

    - A küldetések meg kb. annyira változatosak, mint a Tetris-ben.

    +1 ráadás: az átvezetőkben akárhányan játszotok, mindenki ott van. EZ MI?

    A másik: mi az, hogy "zombis játék"....most komolyan. Azért mert nem medvék, katonák, vagy a tökömtudja mik az ellenfelek, attól már külön kategória lesz, hogy "zombis" játék? Ha megcsinálták volna ugyan ezt a játékot, csak a zombik helyett kutyák lettek volna, akkor istenkirály-brutál jó lenne a játék, csak mert ez a legjobb "kutyás-játék"? Mióta kategorizáljuk a játékokat a megölhető ellenfelek típusa szerint? Mert a környezet rohadtul nem "zombis", a hangulat rohadtul nem "zombis", az egész játékmenet rohadtul nem "zombis", csak épp az ellenfelek azok. Az ilyen baszott nagy lekötözött ellenfelek meg mik (nem emlékszem a nevükre)? Azok is zombik?

    Hirtelenjében ennyi ugrott ki, de szerintem 10 perc játék után lenne még legalább ennyi. Nem tegnap fejeztem be, így az élmények nem frissek. És ami a legfontosabb, a játék összes hibája egy kihagyott ziccer. Egy jó ötlet tökéletes elcseszése.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #50 üzenetére

    Nos, elsózni (megmaradva a nem kifacsart példánál) nem azt jelenti hogy belekúrunk 20 deka sót, hanem azt, hogy bár sós, azért megesszük, legalább kicsit több vizet iszunk hozzá.

    Én sem azt mondtam, hogy a játék játszhatatlan, hanem azt, hogy a hibák javításával 10x jobb lehetett volna. De ha már ennyire megy a szőrszállhasogatás, akkor egyél olyan levest, amiben a kelleténél több só, bors van, csípős, ugyanakkor hideg, kicsit zsírosabb a kelleténél, kevés benne a levesbetét, a hús kicsit túl lett főzve

    Lám-lám. Pár apró hiba, és lényegében élvezhetetlen lesz....ha ezt a pár "bakit" kiküszöbölnénk, akkor jó lehetne. Ami nem azt jelenti, hogy nem kell bele pl.: só, de nem ennyi. Nem azt jelenti, hogy az ember olyan forrón eszi a levest, hogy megolvadjon a tányér, de azért ne legyen hideg...stb...stb.

    És igen, továbbra is tartom. Nem nekem kell jobb játékot csinálni, hogy tudjam a hibáit.

    De amint látom tök mindegy, hogy mit írok, lényegében a válasz úgyis az, hogy az direkt jó benne.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Sirandrish #49 üzenetére

    Most kb leírtad a játékok 95%át!

    Itt meg is állnék. Akkor mégis mi a ráktól, olyan nagyon jó ez? Attól, hogy tucat játék lett? Ja értem. Akkor úgy látszik nem velem van a baj...

    Igazad van, azért mert 20 szemétből 19-ben benne van X hiba, akkor az már nem is az. A különbség megint nagyon fontos:

    Kicsit fordítva ülsz a lovon. Nem én akarom megmagyarázni, hogy ez a játék játszhatatlan (hiszen végigjátszottam), hanem Ti, hogy ez márpedig ku*va jó, nagyon egyedi, és egyébként is, tök király, és ez a legjobb a műfajban. Hát pedig ettől rohadt messze van.

    Le mertem írni, hogy a játék ezer sebből vérzik (igaz) és ezeket javítani kellett volna (igaz) és akkor 10x jobb lett volna (igaz). Ennyi. Nem téríteni akartam - veletek ellentétben - egyszerűen leírtam, hogy nekem ez második felvonásnak kevés. Nem egy olyan játék volt az első, amin nem volt mit javítani. Volt bőven. Az első részben elfogadom, ilyen lett. De akkor, ha már csinálunk hozzá folytatást, vegyük már észre, hogy mit lehetne javítani a dolgon. Ha meg nem, nem, nincs ezzel gond, de én nem fizetek érte ennyi. Ezzel sincs gond.

    Keeperv85:
    100%-ban egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #54 üzenetére

    Szerintem a leves finom, valóban lehetne finomabb ha jönne valaki és jobban megcsinálná, de egyelőre, mivel hasonló nincsen, mindenkinek tudom ajánlani, mert szerethető.

    Erre viszont nem az a megoldás, hogy aki le meri írni a leves hibáját, annak azt mondjuk, hogy "biztos Te jobbat tudnál".

    Amikor ilyeneket olvasok, akkor kívánom, hogy az élet minden területén köszönjön vissza ez a hozzáállás. Kíváncsi vagyok, hogy akkor is ott lenne-e még a :) a végén.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #57 üzenetére

    Tehát szerinted nagyképűség az, hogy azt mondtam egy játékról, hogy kis odafigyeléssel 10x jobbra lehetett volna csinálni? Nem azt állítottam, hogy én jobbra tudtam volna csinálni...de látom, ha valaki azt mondja az általa megvásárolt, használt telefonjáról, hogy sajnos rossz vétel volt, mert tucatnyi bosszantó apró hiba megkeseríti az életét, és ha ezekre figyeltek volna, és nem cseszik el, akkor sokkal-sokkal jobb telefon lehetett volna, akkor ő már egy nagyképű, már-már magát Steve Jobs-nak képzelő alak? Vagy csak egyszerűen objektíven tudja nézni azt a terméket, amit megvásárolt, annak minden hibájával és lehetséges fejlődéséi lehetőségével együtt, és urambocsá, megengedi magának azt a luxust, hogy erről saját tapasztalatai alapján véleményt formáljon? Mondjuk valójában nem is vagyok objektív...hogy lehetnék, amikor személyes véleményem van. Ez egy szubjektív vélemény volt, ami miatt nagyképű vagyok. Ne legyen véleményem, vagy, ha van, akkor azt legalább fél oldalas hsz-el támasszam alá, különben nagyképű leszek. Elég életszerű. Hogy tetszett a film? - Szerintem szörnyű volt, annyi buktató volt benne, hogy már az élvezet rovására ment! NAGYKÉPŰ CSINÁLJ JOBBAT!

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Sirandrish #58 üzenetére

    Már bocsánat, de te csak becsatlakoztál a "beszélgetésbe", úgyhogy gyorsan tisztázzunk valamit:

    Most komolyan bele akarunk menni abba, hogy ez a játék ezer sebből vérzik és valójában egy kis odafigyeléssel kb. 10x ilyen jóra lehetett volna csinálni? Az alapötlet jó volt, csináltak hozzá egy jó trailert, azán kb. itt el is fogytak az ötletek.

    Ez volt a vitakiváltó, nagyképű hsz-em. Hol van ebben, hogy a játék sz@r? Hol van, hogy játszhatatlan? Hol vannak azok, amiket a nyakamba sózol? SEHOL!

    A leves nem túl sós, hanem "csak" csípős amit TE esetleg nem bírsz, de más igen.

    Felsoroltam a "csípősség" mellett egy jó pár hibát a játékban, ami miatt nekem nem tetszik. Ezt a jogot pedig szeretném, ha nem vennéd el tőlem, hogy véleményem lehessen egy olyan játékról, amit kifizettem, majd végigjátszottam. És megint csak azt írtam ugye, hogy jó lett volna ezeket javítani.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz danih #62 üzenetére

    Úgy látom szívesen csavarod ki a mondandómat, de talán egymás alatt feltűnik a különbség:

    10x jobbra tudnám csinálni

    10x jobb lehetett volna

    Talán így látható a különbség, remélem legalább a karakterszám különbsége feltűnik. Az első mondatodban ez írod:
    Ha pista belevau, hogy ő márpedig 10x jobbat csinálna, pont, akkor igen, az ő intellektuális szintjén a vita kb. itt kezdődik

    Csak én nem ezt írtam, az a gond...

    Arról meg nem is beszélve, hogy summázva a #5. hsz-ben összefoglaltam a mondandómat, még jóval az általad kritizált #20-as előtt.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Sirandrish #65 üzenetére

    Lényegében igen, SZERINTED sz@r. Szíved joga. Azonban egy nagyon fontos dolgot tisztázzunk:

    - Van jó játék, ami tetszik
    - Van jó játék, ami nem tetszik
    - Van rossz játék, ami nem tetszik
    - Van rossz játék, ami tetszik

    Ezek a szubjektív vélemények. Az a helyzet, hogy a 2. ketegória attól nem lesz sz@r, hogy nem tetszik, úgy ahogy a 4. sem lesz jó, azért mert tetszik.

    Még valami: rajtad kívül itt még senki nem írta erre a játékra, hogy sz@r. Neked ez a mániád. Azért, mert leírtunk, hogy szerintünk mik a hibái, Te azt egyenesen beazonosítod azzal, hogy sz@r. Ezzel a hozzáállással sajnos nem tudok én mit kezdeni, mert lényegében ez vitaképtelen. Talán a hsz címzettje többre jut vele.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Sirandrish #65 üzenetére

    Nem imádom a játékot, de, ha egy rövid összefoglalót kellene írnom, ezt írnám róla (nagyjából megtettem már):

    A játék remek alapötlettel indult, de sajnos a fantázia kiveszett belőle, az ötletek legnagyobb része pedig nem lett kiaknázva, éppen ezért egy jól indult ötlet a játékidő teltével sokszor frusztráló hibává avanzsál. Ami a kezdetekben még újdonság, később monoton és érdektelen lesz. A kezdeti várakozásoknak a játék nem tett eleget, a beharangozó trailerrel ellentétben (ami egyértelműen egyéni beállítottségú, sztoriorientált játékot vetített le egy család tragédiáját bemutatva), a játék nem több, mint egy hentelde kellemes környezetben, néhány jól, és jónéhány rosszul használt újítással. Sajnos az élvezhetőségi faktor a játék vége felé, ahoyg csökkenek az újdonságok, folyamatosan lefele irányuló tendenciát mutat és a helyett, hogy az atmoszféra folyamatosan beszippantana minket, a végére szinte minden egyediség kiveszik belőle. Sajnos ez így, ebben a formában kevés. Alapnak nagyon jó lenne, ha jól nyúlnának hozzá, kategóriteremtő lehetett volna, de sajnos így nem lesz több, mint egy Borderlands klón. Egyszer megéri rajta végigszaladni, főleg a látványosabb harcok, és támadások szokszínűsége miatt, de az újrajátszás semmi jóval nem kecseget, hiszen a játék végén pont azt csináljuk, mint az elején. Rohangálunk A-ból B-be, egy nevenincs senki kedvéért, miközben a 149.000. ugyan olyan zombit végezzük ki ugyan azon kard 327. szintű változatával. A coop jelentősen növelheti a játékélményt, és talán a közös küzdelem alatt könnyebben vesszük a sokadik oda-visza rohangálást.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Sirandrish #70 üzenetére

    Vedd már a fáradság, és olvasd már végig a hsz-eket! Légyszíves! Tényleg, csak most az egyszer.

    A leveses és mérnöki példa nem a játékot reprezentálta (ennyi erővel a ferde falra is hivatkozhatnál), hanem azt, hogy nem kell mesterszakácsnak/mérnöknek lenne, hogy el tudd dönteni, hogy valami jó-e. A levessel való párhuzamot a játékkal már a kolléga hozta, és valóban, ebbe a "játékba" belementem.

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

  • TazLeacher

    nagyúr

    válasz Sirandrish #73 üzenetére

    Megint ott tartunk, hogy nem mi nem tudjuk elfogadni azt, hogy Te élvezed a játékot, hanem Te nem tudod elfogadni azt, hogy nekünk nem tetszik. Nem mi próbálunk minden jót megcáfolni, hanem Te (Ti) próbálsz/probálok minden hibát eltusolni és azt a játék előnyeként felöntetni. Nem én nem tudtam elfogadni, hogy ez a játék sok embernek tetszik, hanem én lettem a közellenség, mert nekem nem...vagyis ezek szerint az én véleményem nem olyan értékes, mint a másik 144-é?

    Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

Új hozzászólás Aktív témák