Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BiP

    nagyúr

    válasz KROK640 #61912 üzenetére

    - Most már 3 havi a módi? Amikor én albiban laktam (7-14éve), még 2 havi volt a sztenderd. Mondjuk azóta borult el az ingatlanpiac.

    - Szerintem ez úgy működik normáliséknál, hogy a tulaj sem járkál oda a bérlő tudta nélkül, meg a bérlő sem cserél zárat a tulaj tudta nélkül.
    Előre meg kell egyezni, kinek mi az igénye. Alapból ellenérdekelt a 2 fél (miközben mindkettő sikeres üzletet szeretne), de jó esetben lehet közös nevezőt találni. Akivel nincs, vagy nem lehet ezt megbeszélni, hagyni kell a francba, mert később is csak bajokat szül.
    Ez tök olyan, mint az aprózás. Pár beszélgetés alapján azért nagyjából le lehet szűrni, hogy normális-e a másik fél vagy valami lidérc.

    - És a bérlőt hol kell, hogy érdekelje, hogy épp mennyi a törlesztő? Meg miért az egészet akarja a lakbérből kitermelni? Saját pénzt nem tud beletenni?

    [ Szerkesztve ]

  • qnadam

    veterán

    válasz KROK640 #61912 üzenetére

    Az pedig, hogy a tulaj bejárkál (előre bejelentett időben korrekt(ebb) a dolog) legyen már teljesen alap a SAJÁT lakásánál. Kulcsa is lehet. És nézelődni meg kell is, mert a hetekig hónapokig nem nézelődünk dolog csúnya meglepetéseket tud szülni.

    ne legyen alap, miért járkálna be nézelődni? az magánlaksértés ám. szerződésben szabályozott módon megadott időnként a bérlő jelenlétében bejöhet és kész.

    BTW azon elgondolkodtál, hogy berúgja a tulaj akármilyen vészhelyzet miatt az ajtót (tűz, csőtörés stb) és mondjuk a veszély elhárulása után hogyan zárja be a lakást? én pl (pláne ha nem az én bútoraimmal lenne berendezve) egyszerűen nyitva hagynám ilyen esetben, ha ellopják a cuccaidat akkor így jártál.

    erre az esetre jó a lezárt borítékba tett kulcs. tűz esetén miért rúgná be az ajtót a tulajdonos? maximum ha épp pont akkor jár arra... ha nem, akkor a tűzoltók megoldják, nekik meg egyébként sincs kulcsuk.

    egyébként sose béreltem lakást, bérbeadói oldalon voltam egy rövidebb ideig, de az bonyolultabb történet volt (kedves ismerősnek hirtelen kellett laknia valahol, megkapta a lakást a piaci ár kb feléért, cserébe maradtak ott cuccaim. megengedte, hogy bármikor bemenjek, ennek ellenére soha nem mentem úgy oda, hogy előtte ne beszéltünk volna, és nem is napi szinten mászkáltam be.).

    istálló? gazemberség? hupákolás?

  • galoslac

    tag

    válasz KROK640 #61912 üzenetére

    Ezt csak azokkal lehet megtenni akiket már az összes normális ingatlanból kidobtak és az összes közjegyző ismeri a megyében.

    Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

  • #89309696

    törölt tag

    válasz KROK640 #61912 üzenetére

    Nem alap, ez magánlak. A normális dolog az lenne, ha új zár van és nem járkál be a tulaj kénye kedve szerint, sem az előző bérlők a másolt kulcsaikkal. Ha más megy be a te szobádba nézegetni az eldobált zoknikat a földön miközben dolgozol te is húzkodnád a szádat, naugye. A csőtöréses duma meg ezerszer lerágott terelés.
    Előre egyeztetett időpont, közös nézelődés. Az a normális.
    Aki ennyire félti a lakást az meg minek adja akkor ki. Ez ezzel jár együtt, akinek nem tetszik az hagyja abba inkább a bérbeadósdit, mert nem alkalmas rá.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák