Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Nunder #3 üzenetére

    nekem a 4. sorban levő bal szélső egyáltalán nem tetszik... kis bumpmappinggel elintézték a talajt és kész :S kifejezetten ronda... anno pl a max payne 1-ben itt-ott magas felbontású textúrákkal simán nézett ki a fal így... volt, hogy direkt nézegettem rajta, hogy most a repedés az 3d-ben le van modellezve vagy csak nagyon tuti bumpmapping-es megoldás... és bump mapping volt :) a víz az nagyon ottvan, de ég és föld a különbség néhány kép között... jól optimalizálva szerintem simán meglehetne úgy csinálni, hogy mostani átlag gépeken is jól menjen hasonló megjelenítéssel... de gondolom ezzel nem foglalkoznak és nyögni fognak alatta a gtx280/295-ök :S

    na, közben a kollega is leírta a tutit :) kis retusálás sokat dob a képeken... csomó játéknál jártam már így, hogy nagy felhajtás és paff... crysis-t amikor felraktam, helyből 1280x1024+minden maxra és lássuk a medvét... ha akad, akkor faragok rajta... hát közel nem úgy nézett ki, mint a bemutatókon :S ette azért a gépet rendesen, de a látvány dx10ben sem volt sehol ahhoz, amivel reklámozták... optimalizálásról meg... khm... :)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz -FreaK- #13 üzenetére

    több helyen említettem az ut motorját... ami lassan 10éves már! dx7-es és ott detail textures opció ini-ből való bekapcsolása után közelről nézve brutálisan éles textúrák voltak közelről nézve... kellett is hozzá mondjuk tnt2 helyett egy gef2, hogy normálisan menjen, de azért egy 32megás gef2 mx200+700-800mhz közötti p3+256mb sdram és egy pl 9600gt+3800+ x2+2gb ddr2 800mhz között van különbség erőben... :S

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Croissant #17 üzenetére

    azóta kitalálták, hogy csinálnak már rá akkor egy játékot... :S kb így készülnek sajnos most a játékok, hogy csinálnak egy motort, aztán gyorsan építenek rá egy játékot a nagy pénz reményében... régen meg mintha ez fordítva lett volna :S

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    amúgy ez a "tréleren és előzetes képen minden sokkal szebb, mint a játékban" nem új dolog... ott volt pl a flight simulator x kapcsán kétmillió kép, amin mutogatták, hogy milyen ronda dx9-ben és milyen gyönyörű dx10-ben (persze vegyed csak meg hozzá a vistát is...) aztán egy nagy lóf...t :) sógorom iszonyú nagy fs fan... nézte is 4870-en, hogy milyen "szép" dx10-zel és állítása szerint kb semmi látható különbség nem volt... én is néztem és nem estem hanyatt tőle... ez jó régi trükk volt m$ oldalon is... és lehet, hogy a crytek-nek pengettek kicsit, hogy gyúrjanak a dx10-re ezerrel, hátha az ő játékuk miatt nagyobb lesz a kereslet a vistára...

    megköszönném, ha valaki belinkelne pár kamuképet, hogy mivel reklámozták anno a dx10-et :) én most hirtelen nem találtam...

    közben találtam: (közel nem ekkora a különbség és dx10ben fullon nem így néz ki azért a játék)

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Sirandrish #41 üzenetére

    abban viszont igaza van, hogy az unreal motorok meg az idtech-ek elég magasra teszik azért a mércét... voltak anno a lithtech motorok, na azok sem voltak rosszak... és opengl vonalon mutatni fognak azért carmackék is pár dolgot ;) a másik az, hogy: hiába szép meg frankó egy motor, ha optimalizálatlan és mocsoklassú... meg mellesleg nehéz más játék alá is odatenni... akkor már sokkal jobb egy nem annyira látványos, de jól skálázható/optimalizált/mocsokgyors engine :) (ami mondjuk high end gépeken/very-überhigh beállításokat leszámítva szebb, mint a lassú motor) és pl az ut3 motorja szerintem elég korrekt módon össze lett rakva...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz Dany007 #73 üzenetére

    live-ozol? :) legjobb... munkahelyi integrált gpu-s gépen is böngészőben/ablakban megy, mint az állat :D hangulat meg felülmúlhatatlan... mit nekünk krájzisz, amikor itt a quake live? :DD nem vagyok nagy játékos (főleg munkahelyen, amikor elég gyakran afk vagyok játék közben is :S), néha otthonról viszont "kis" töltéssel bennevagyok saját teljesítményhez képest elég jól... :) aki úgy gondolja, vegyen fel, mert van csomó award, amihez friend-ek kellenek :D (ugyanezzel a névvel vagyok)

    témához vissza: grafikailag már szerintem régóta meg van ütve az elvárható szint... nekünk (öregebbeknek), akik játszottunk igazán hangulatos játékokkal: pl deus ex, quake1-2-3, half life, unreal, undying, avp, stb... (csak így pár név fps-ek közül) szerintem a hangulat sokkal fontosabb, mint a látvány... a fiatalabbaknak meg (akiknek pl ezek a nevek kimaradtak) lehet h nincs igényük rá... úgy, mint pl filmekben/zenékben is... hol van mondjuk színvonalban egy nótenx vagy tökjófotel egy iron maiden-hez vagy deep purple-höz képest? vagy egy die hard4 az előző 3rész bármelyikéhez képest? és akik nem látták a régi részeket, azoknak szerintem bejöhet nagyon az új is :S a gyártók meg úgy vannak vele, hogy ha szarból is lehet pénzt csinálni, mert nincs igény jó filmekre/zenékre, akkor miért szenvedjenek? inkább csinálnak egy rambó7-et meg rocky20at vagy egy indiana jones6-ot :S

    [ Szerkesztve ]

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz -=Sziszi=- #83 üzenetére

    amúgy várom, hogy játékokból is készüljön remake: pl unreal1/system shock2/deus ex/undying -> u3 motorra átültetve... vagy half life1/doom1-2/quake1-2(kiegekkel)/stb idtech4-re vagy a még félkész idtech5-re :) vagy avp1 az új lithtech(fear2) motorra :) szerintem megérné megcsinálni a cégeknek, mert mondjuk a ss2-t anno már xp alatt sem tudtam elindítani :( és akinek pl bejött a bioshock, annak szerintem ez is nagyon tetszene... rengeteg ilyen nevet fel tudnék sorolni... vagy mondjuk most wanted alatt levő motorra átrakott nfs1-2-3-4-5-6 is nagyon tuti lenne :) csak én látok ebben pénzt? nem értem, hogy a gyártók miért nem? ahogy láttam, a settlers2 remake-et is vitték, mint a cukrot...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák