Új hozzászólás Aktív témák

  • martonx

    veterán

    Félreértettetek. Persze elméleti szinten tök jó dolog az energia hatékonyság. Én ezt a költői kérdésemet úgy értettem, hogy ha tényleg érdekelne bárkit is az energia hatékonyság, akkor az Intel már valahol 0% részesedés körül kellene, hogy legyen (talán egyedül szerver vonalon látom, hogy ott tényleg kőkeményen számít a hatékonyság is, csak ott meg roppant lassan mozdulnak a szereplők).
    De nagyon nem ezt látjuk, az Intel szárnyal a 12-dik generációval. Ergo én megértem, hogy vannak lánglelkűek, akiket tényleg érdekel, nekem se kell megmagyaráznotok, hogy miért jobb egy energiahatékonyabb proci, mint egy kétszer annyit fogyasztó, de csak 10%-al gyorsabb processzor (viszont kicsivel olcsóbb, mint a fele annyit fogyasztó).
    A tömegek tökéletesen leszarják a hatékonyság/fogyasztás szempontot.
    Kijön az AMD prev gen +15% gyorsulással, annál is faszább hatékonysággal?
    Vs kijön a 13.gen Intel prev gen + 15% gyorsulással, 12. gennél picivel jobb hatékonysággal, de az AMD-nél olcsóbban.
    Szerintetek melyiket fogják venni a tömegek? Azt amelyik hülyére ver mindent hatékonyság terén (felvéve a versenyt Apple M1-el is), vagy azt, ami ennél picivel gyorsabb lesz, picivel olcsóbban?

    Én kérek elnézést!

Új hozzászólás Aktív témák