Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atus33

    tag

    válasz jrpryv #124 üzenetére

    Csak a passzív Zalmannal -- külön hűtés nélkül -- ezt még nem próbáltam, de holnapra megkockáztatok egy megnézést és megírom! Az a baj, hogy nem tudom, hol van az alaplapi szenzor. Ha távol van az NF4 chiptől, akkor tőle akár meg is sülhet.

    Még egy dolgot megnézek, ami most jutott eszembe. Eddig csak a Hypertransport sebességét vettem lejjebb (ez nem befolyásolta pár %-nál nagyobb mértékben a teljesítményt, de a gigabites hálózati vezérlő sebességét biztosan jelentősen lekorlátozná, ezt nem néztem). Este viszont kipróbálom azt is, hogy ha lejjebb veszem a PCI-E sebességét is, az mennyit lassít, valamint kedvezőbb lesz-e az NF4 chip hőmérséklete.

    . o O o .

  • atus33

    tag

    válasz jrpryv #124 üzenetére

    jrpryv: Na megnéztem tegnap este, az alaplapi szenzor által mért hőmérsékletek a következőképp alakulnak a CPU Stability Teszt futtatása során, amely a procit és néhány perifériát terhel, de a videokártyát nem:

    . 44 fok, ha csak a passzív Zalman van
    . kb. ugyanennyi volt, amikor az eredeti hűtő volt rajta (ez érthető, mivel az a kis venti sem keringeti a levegőt)
    . 29 fok, ha a ház alján beindítom a 8 centis ventit, amit ideiglenesen odabarkácsoltam
    . összehasonlításképpen 24 fok bekapcsoláskor.

    A házban ezen kívül még a proc. hűtő van, amely közvetlenül kívülről jut levegőhöz, a tápventi pedig 12cm-es. A vidkari 2D-ben nem terhel számottevő hőt, de azon is van venti. (Egyébként sajnos ez üzem közben pont a Zalman felé fúj. )-: A Hypertransport sebességének redukálásakor nem tapasztaltam mérhető hőmérsékletcsökkenést. A PCI-E sebességét pedig csak felfelé lehet állítani.


    csery: Az eredeti NB venti fent volt néhány hétig, de messze ez volt a leghangosabb alkatrész, mindenképp le akartam cserélni. Még megpróbálom néhány szellőzőlyuk betöméssel és légterelőkkel elérni, hogy csak az NF4 chiphez közeli rácson keresztül húzza be a táp a házba a friss levegőt, hátha ez elég. Ha nem, kénytelen leszek venni egy normális halk 8centis ventit alulra (amit gondolom majd cserélhetek néhány évente, =>#&@

    . o O o .

Új hozzászólás Aktív témák