Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Xaels

    félisten

    válasz erahurka #48 üzenetére

    Nem kell mindig elsőként rohanni a boltba. Nekem volt egy csomó használt játékom PS3-ra meg olyanok amik régebbiek voltak és a legtöbbet 4k alatt vettem. 1-2 exkluzív játék volt amire többet adtam csak ki illetve volt amit haverral felesben vettünk meg. Amíg ő végigjátszotta addig kölcsönadtam a PS3-at.

    [ Szerkesztve ]

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • cskamacska

    addikt

    válasz erahurka #48 üzenetére

    "monitorral együtt" Az új nappali árát bele sem számoltad. ;] Úgy nem nehéz konzol felé húzni, hogy megveszed a gépet 120k-ban médiában, aztán vidáman ledobod a család 180 ezres okostévéje elé, aminek a közelébe sem mehetsz, ha asszony éppen a Barátok Köztöt lesi meredten.. :P

    Sajnos olcsón és jól nem lehet megúszni a mostani next gen generációt, bármit is választasz kompromisszum lesz a vége. Konzolok alap olcsóságát hamar megdobják a játék árak, az exkluzívokat a gyártók mostanság egymás szívatására használják a PC javára, a PS4 úgy néz ki gyengébb mint egy közepes PC, Xbone még ott sincs, hogy fognak ezek éveket kiszolgálni. PS4.5 kinéz év végére, akkor mi lesz a sima változatokkal, VR boxon említve sincs, de ha jön a PS4.5 a sima tulajok nyithatják a tárcát, ésatöbbi. :(

    És akkor ott a Glorious PC Master Race ami elérhető tartalom, játék árak, konfigurálhatóság, perifériák, modok, VR szempontjából előnyben van.. de az meg olyan piszok drága lett, mint 15 éve még soha. :O

    Íme egy alap, de játékra kiválóan használható gép: Haswell alaplap 20k, Haswell i5 50k, 16GB DDR3 RAM 20k, 4GB-os Gef 960 60k, ócó 120GB SSD 12k, 1TB HDD 14k, 500W normális tápegység 15k, ócó random ház 10k, ez jelenleg durván 200000 forint frissen áfásan a boltból. Erre jön OEM Windows 10 30k környékén, egér+egérpad 10k+, billentyűzet 5k+, aztán az opcionális monitor 50k+, dolgozószoba 3 millió+, vagy rendezvény csarnok 100 millió+ ízlés szerint. :P
    VR kompatibilitás felára egy K-s húzható Haswell i5 +10k, +10k jobb alaplap, +10k hűtés, +30k a GTX970 különbözete, esetleg +10k házra, de a 60-70 ezer ráadásért nyilván az általános szavatosság is megugrik.

    Azt viszont nem szabad elfelejteni, hogy a VR nélküli gépen sem gond 70 Chrome ablak mellé HD zenét streamelve Teamspeak dumálni, miközben coopban nyomjátok a Dawn of War 2-t, és jön le a Trónok Harca legújabb része. Egy olcsó netezős gép már a 70 Chrome ablaknál összetojja magát, egy normális telefon-tablet, ami meg (sokkal)drágább mint a nettop, az nem is tud mit kezdeni annyival, az erősebb PC-tabletek és notebookok ár-érték aránya meg rosszabb, mint a PS4 és erős asztali gépé egyszerre. ;]

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • k-adi

    nagyúr

    válasz erahurka #48 üzenetére

    Korrekt gép MONITORRAL EGYÜTT 220 ezer HUF? :DDD na ne röhögtess.......... :D

    Alsó hangon is jó ha megállsz 350 körül..... Nyilván te mást értesz korrekt alatt, mint én, de pl. mostani saját példámat hozva, karácsonyra építettem egy bikát, full nulláról... 100k-s monitorral, hangfalakkal, gépházzal, stb. együtt volt 500e és még így is csak 1db gtx980 duruzsol benne, nem is Ti vagy SLI.

    Természetesen teljesen nulláról csak 1x kell kezdeni (DE MOST EZT A PÉLDÁT NÉZTÜK UGYEBÁR), így a monitor+hangfal, stb. összeget levonhatod későbbiekben, de mire elavul a proci, addigra a gpu is és akkor már kell egy kis ram bővítés is, tehát lényegében ha ugorni akarsz egy RENDES szintet akkor nem elég csak új gpu-t belepöccinteni 2 évente...

    A konzolon pedig még dolgozni se tudsz. De az meg garantálja, hogy 4-5 évig ha megveszed a disk-et akkor megy is rajta a game.. :B

    Azaz akárhogy nézem, egyik megoldás se olcsó mulatság, HA KOMOLYAN akarod űzni az ipart... (PC = drága építeni; konzol = drága a játék rá)
    Ha megvagy low-medium beállításokkal is, (azaz neked már az is "korrekt") akkor nyilván kihozhatod fele ennyiből is, dehát kinek van kedve pixeleket vadászni....? :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák