Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • btprg

    senior tag

    Valószínűleg rájöttek az emberek, hogy az egész a lehúzásról szól, semmi másról. Ha nem fizetsz mint a hülye akkor valahogy direkt nem dob fel olyanoknak akiknek esetleg tetszhetnél.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz Stauffenberg #65 üzenetére

    Szerintem kicsit félreérted a dolgot.

    "Erről a mesterségesen generált hátrányról és a ráépülő üzleti mentalitásról lehet beszélgetni, sőt a cikkhez is kapcsolódhatna, de ugye nem ez a téma."

    De, részemről pontosan ez a téma. Voltam előfizetve csomószor más társkeresőn, nem gondolom azt hogy aki fizet az mind balfasz, nem kell ilyen szalmabábokat előszedni :U De a legtöbb társkeresőn, még ha vannak is megtévesztő dolgok az előfizetésre rábeszélés érdekében, te listázod az embereket, és látod hogy ha nem fizetsz akkor pl. nem tudsz írni neki, teljesen tiszta az egész.

    Ezzel szemben a Tinder (meg pl. a Badoo) üzleti modellje szerintem azért gusztustalan, mert elhiteti az emberrel hogy van bármi esélye fizetés nélkül is, a gyakorlatban meg kb. nulla. Ha mindenkit, aki nem valami nyilvánvalóan nagyon gáz, jobbra húzol, akkor is szinte nulla eséllyel fogsz bárkinél is megjelenni, mert az algoritmus a profitmaximalizálásra van beállítva. És emellett a Tinder esetén többszöröse az előfizetési díj (vagy legalábbis amikor még társkeresőztem az volt), mint bárhol máshol. Az olyan funkciókat meg sorra szüntették meg, amik értelmesek voltak. (Például korábban volt olyan, hogy akiket lájkoltál azt utána még egy napig visszamenőleg meg lehetett nézni, és akkor utólag szuperlájkot nyomni rá, ha addig termelődött. Meg valaki írta, hogy a kamuprofilok szűrése elleni utolsó belépés ideje funkció is megszűnt.)

    Különben te meg nyugodtan fizetgess tízezreket egy-egy randira, már itt látszik hogy kicsit más a világnézetünk, hogy szerintem egy randinak nem arról kell szólnia hogy eljátsszuk a nagy gavallért. Egy normális nőnek úgyse az a szempont, sőt, ha azt érzi hogy nem lesz folytatás akkor nem is hagyja, hogy minél több mindenre meghívják egy első randin.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

  • btprg

    senior tag

    válasz carl18 #108 üzenetére

    "Mennyi hely van ahol a nyomorba vállalnak gyereket, annak meg semmi értelme mert a gyereknek se lesz jó meg a szüleinek se."

    Ez szerintem sokkal inkább a szellemi/lelki nyomorra igaz, az ilyeneknek kár gyerek. Persze ez gyakran a szegénységgel együtt jár. Ha valaki szegény, de rendes (ilyen volt az emberek nagy része Magyarországon a háború után), azzal nincs semmi gond.

    "Meg ebbe a Mad max világba gyereket vállalni amúgy is elég vakmerőség."
    Ez azoknak az egyik tipikus kifogás dumája akik nem is akarnak alapból gyereket (akármilyen valós ok miatt, ami nem annyira szalonképes). Bár valószínűleg nagyobb az erkölcsi züllés most mint valaha így, hogy a telekommunikáció miatt sokkal könnyebb a gennyet mindenkihez eljuttatni mint bármikor korábban, azért annyira nincs durva világ. (Hacsak valaki nem valami igen rossz vidéken lakik.)

    Haver: nagyon elkeseredett és nagyon gazdag lehet, ha ennyit tudott veszíteni és még nem hajléktalan :U Aki ismeretlenül vagy rövid ismeretség után pénzt kér, aki konkrétan elvárja hogy költs rá, azokkal szóba se szabad állni.

    "Tepid! Tepid is no good for a star, but it'll do for stardust." (nmlorg/naim)

Új hozzászólás Aktív témák