Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galocza

    aktív tag

    válasz Core2duo6600 #14 üzenetére

    halihó,

    sajnálom, h eddig elmaradtál, valószínűleg meg is oldottad már, de hát mégiscsak az én cikkelyemnél tetted fel a kérdést, szóval érzek némi felelősséget...
    (összevesztem egy kiskakassal a szemétdombon moderátorral, s 1+ évig nem látogattam a prohardvert - de hát visszahúzott a szívem 8).)
    úgy veszem ki, van egy bluetooth fülesed, s azzal szeretnéd hallgatgatni a muzsikát a laptopodon.

    először is meg kell kérdeznem, télleg nincs bt rádió a gépeden? s bocsi nem, télleg nem hülyének nézlek, csak az utóbbi 1-1,5 évtizedben nem láttam olyat, amin ne lett volna, beleértve az occó alaptípusokat is.

    a második: milyen fülesed van?
    ha csak a2dp sbc, annak elég lehet egy 10+ éves dongli is, amit unokabátyád előhalász a fiók mélyéről (az enyim mélyén is van 8).
    ha a füles tud aptx-et, és TÉLLEG csak zenét akarsz hallgatni, megfelel a cikkben szereplő párdolláros csr dongli.

    igazából a cikkben minden benne van, de tudom, nem mindig jól magyarázok...
    1. ha a fülesed nem tud aptx-et, akkor elég lehet egy ősi dongli. így télleg csak zenehallgatásra lesz jó, illetve tán filmnézésre is - kultúrált videolejátszó progik engedik az audiosáv csúsztatását, s ezzel lehet kompenzálni a hang késését. de pl youtube video csúszni fog (ha néznéd is, nem csak hallgatnád), játékban zavaróan késni fog a hang.
    2. ha a fülesed tud aptx-et, de nem tud (késésentes) aptx-ll-t, akkor a következőkben szereplő csr donglik a fenti korlátokkal.
    3. ha fülesed bír késésmentes átvitelt, és vannak olyan igényeid, h pl youtube videókat késésmentesen nézz, vagy játékra is használd, köll egy késésmentes dongli. nem vagyok benne manapság, de egy gyors körbetekintés után úgy tűnik, 2+ év alatt sajna nem sokat változtak a dolgok.
    3a. occó csr (aptx(-ll)) donglik. ma is 1-2usd ebayen, itthon párezer ft. ha kiérsz hatótávból, vagy kimaxolod a processzort (ami laptopoknál gyakran megeshet) szakadozik, kiesik szinkron, s nem is jön vissza. csak zenehallgatásra (bár zavaró) jó lehet. ha nem mászol el, és játék alatt is jut neki elég prociidő, arra is, s pl youtube nézegetésre is.
    3b. drága csr donglik. mint a fenti, de procifelhasználás nem zavarja, s ha kiesel hatótávból (akkor szakad) s visszatérsz, a szinkron visszaáll. csak épp a párszáz forinttal ellentétben tizenxezer pénz 8(. én ezt használom, mert a procim kb állandóan pörög (videotömörítés), a cikkben szereplő avantree leaf maradt meg. jó, csak drága 8(.

    no, fostam itt a szót, s kb azt írtam le, amit a cikkben is. ha van kérdés, a köv napokban igyekszem visszanézni. (öreg vagyok és feledékeny, szóval... 8( ).
    akárhogy is, a 2 fő kérdés:
    1. milyen fülesed van,
    2. télleg csak zenehallgatásra használnád-e, vagy lennének-e esetleg egyéb ambícióid is.

Új hozzászólás Aktív témák