Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    válasz ddekany #284 üzenetére

    Mondom ízlés dolga, nekem egyáltalán nem tetszenek a különféle Linuxos felületek, pedig láttam már egy néhányat, de nem is ez a lényeg. Nem nekem kell, hogy tetsszen hanem annak, aki használja.

    Az új Win11 felület sem nyerte el a tetszésemet amúgy, értem a letisztultság mögötti szándékot, de már mintha átestek volna a ló másik oldalára. A letisztultság oltárán beáldozták a funkcionalitást. Egyszerűen kevés az információ a képernyőn, csak azok a menü elemek, info-k stb. jelennek meg amikről az MS úgy gondolta, hogy fontosak, miközben sokszor pont olyasmire vagyok kíváncsi amit meg úgy kell előtúrni a mélyből, mert kiírni már luxus lett volna egyből.

    Leggyakrabban így a parancssorra vagy PS-re támaszkodom inkább a UI helyett, mert hamarabb lekérdezem egy paranccsal mint megtaláljam épp melyik "speciális" beállítás alatti huszadik fülön lévő linkre kattintva felbukkanó ablak alján találom. :)

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák