Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz zzola #9 üzenetére

    Mi bizonyítja az ellenkezőjét? Mesélj már bármilyen sikeres projektet, azon felül, hogy a tényleg tehetséges integrátorok megtervezik a rendszereket, majd a jaték napóleon kis gombóca eladja cuccokat, meg a szoftvereket, a szintén "versenyszférában" működő "cégnek", aki meg tényleg az észt adta hozzá annak leeseik 5%. Na ebből él a kisgömböc, természetesen nem "eu"-s pénzből...
    Mondj már olyan valódi multikat, ahol ez a cég üzemeltetne és önmagától, nem más tudását pumpolva jutott előnyhöz? Most tegyük félre azokat a zugszerződéseket, amikor megmondják, hogy márpedig kisgömbőctől kell megvenni, mert dádá lesz.
    Ezek közül nálad melyik része volt a versenyszféra?

    Mihez mérjük a versenyt? A kádár rendszerhez? Mert Németországban már nem létezne...

    Természetesen a leírtak a képzelet szüleménye.... :D

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Armagedown #10 üzenetére

    Szó szerint, annak a közönségnek szól, akiknek azt is elírhatnád, hogy Gömbös Gyula Lengyelországban a fekete tón kacsatollból készült légpárnás hajóval úszkált a víz alatt. Na pontosan jól látod.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz zzola #11 üzenetére

    Évek óta nem veszem komolyan a céget, csak nevetek rajta, igazad van ez a kulcs... :D

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #20 üzenetére

    politika-károsultak

    Fejtsd már ki kérlek mire gondolsz pontosan. Nem értem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #26 üzenetére

    Ebben a cikkben mennyi technikai részletet láttál? Mert ez szimplán egy hirdetés jellegű tiszta marketing cikk. Amivel azt mondjuk hogy mi nagyok erősek vagyunk, és megkerülhetetlenné akarunk válni.
    Ezt hívják propagandának. Amit szerinted ki szokott terjeszteni?
    A szakmaiasság meg az adott cég nem fér össze. Tehát nem lehet szakmai cikk...

    Mind ezt politika mentesen írtam.

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #29 üzenetére

    Ezzel szemben, ahogy más látja, a te szavaiddal élve: "ez egy politikai propaganda cikk". És már indul is a megszokott gumicsont.

    Szép próbálkozás volt, de ezek a te szavaid. Nem az enyémek.

    Elolvassa egy átlag ember ezt a cikket (mint például én), és azt látja, hogy az IT-n belüli fejlesztésekről, folyamatokról van itt szó, és eszébe sem jut a politika-téma. Bár igaz, én magam nem is keresem azt benne.

    Igen pontosan ez a propaganda lényege, nagyon szépen leírtad. Hogy mi lehet mögötte, az kit érdekelhet. Az, hogy a versenyszférához annyi köze van, mint Repülős Gizinek az évszázad bankrablásához...

    Ezért írtam, hogy jó lenne, ha nem hoznák oda mindenhová a kedvenc témájukat egyesek.

    Akkor most miért is írtad ezt le? "ez egy politikai propaganda cikk" Én nem írtam le ilyet... Tulajdonképpen, akkor Te politizálsz, vagy csak én látom, hogy valamit meg akarsz magyarázni ami el sem hangzott ebben a formában?

    Ezért nem veszem komolyan évek óta ezt a céget. A propaganda amit egyesek tolnak, és egyesek beveszik viszont undorító. Ilyenkor nem tudom, hogy ez tulajdonképpen naivitás, vagy másokat akarnak egyesek hergelni ezzel? Van tippem, csak nem fejtem ki...

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz Ripper17 #30 üzenetére

    Nekem is. Csak éppen az a mondat, hogy erős mérnöki-szakértői tudás jellemző operatív vezetői szinten is. Mihez képest? Mert azt nem nevezném erősnek, hogy a vendor megír egy pályázatra egy komplett 100 oldalas anyagot, majd "valaki" a fejléceket kicseréli és beadja mint tenderanyag. kb ennyiben szokott kimerülni a szaktudás. Persze utána a vendor is szervizeli supportálja a saját eszközét. Persze nem úgy, mint egy Multinál, hogy eleve a gyártóval köttetik a szerződés... Mert ezt így illik... Ebben mi lehet a szakmai?

    Egyetlen erős elemét láttam eddig szakmailag ennek a cégnek az MS kompetencia, semmi más... Ami még a Humansoftos időkből maradt hátra...

    Ugye ez egy nagyon szép példa volt, amikor 2 éve Magyarországon Ferihegyen volt egy Dell hakni, és kb majdnem minden cég szakmai előadással készült, kivéve egyet, akik elmondták, hogy a Dell mennyire frankó, mert a VxRail-t leszállították, (kiszámlázták, leboltolták, átment rajtuk stb), és a dell mindent javít, megold stb, stb. Kitalálod melyik volt ez? Ez pont egy Dell hakni, volt ezt nem tette hozzá, hogy így van ezzel mindenki más vendor is...
    A másik, hogy nem egy "bank" van, ahova egy adott cég szállított, jellemzően chassisokat egy 3 betűs vendortól, ennek az anyagát a vendor írta meg, szállította le, építette be, supportálja. A számla nem a vendoré volt.... Na ennek melyik része volt szakmai jellegű, és milyen hozzáadott értéket képvisel...

    Elmondom ez hogy szokott menni a versenyszférában... Meg pályáztatnak több beszállítót, természetesen figyelembe véve a mostani rendszert, mi illeszkedne bele a képbe, és aki a legolcsóbban szállítja 5 azaz 5 éves gyári supporttal az nyer, itt sem gyári supportról sem semmiről nem volt szó.... Mert a gyártó jelenik meg mint support, nem pedig más...Szerződés szinten is... Nyilván, ha egy cég tele van dell m1000e chassis-okkal, akkor oda nehéz lesz synergy12000-et betolni OneView-al... és fordítva.... Az pedig persze más kérdés, hogy ezek a gyártók, hozzák a szoftver Licenceket is, tegyük fel a Dell a VMware-t, mert így olcsóbb, de ez megint csak nem idegen....
    És ezeket jellemzően egy komoly nyugati integrátorok szokták supportálni, aki jellemzően a gyártó is egyben, kisebb beszállítókkal pedig a szoftvereket, mint a vmware, tsm, veeam, stb, csak éppen ezek a kisebb beszállítók képesek önállóan komoly infrát is tervezni, és üzemeltetni, és felelősséget is vállalni ezért.Na sokmindent láttam az emlegetett céggel kapcsolatban, de ezeket nem... És itt a felelősségvállaláson van a hangsúly....

    Szóval szeretnék hinni abban, amit írsz, de nem sikerült meggyőznöd eddig... Ezt máshogy hívják....

    [ Szerkesztve ]

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #39 üzenetére

    Nem. Én integrator mérnök vagyok azaz ebbe a világba látok. Te írtad le hogy ehhez nem értesz. Ami nem baj. Csak ne magyarázd meg senki. Ok. Itt egy cikk erről aminek szerinted semmi köze itt semmihez...

    https://telex.hu/gazdasag/2021/02/23/jaszai-gellert-es-a-4ig-az-informatika-utan-a-tavkozlesi-piacon-is-erosit

    Pont neked szól amit lehozott a PH. Mert Te megeszem.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #46 üzenetére

    egy nyíltan elkötelezett politikai-híroldal cikke bármin is változtat?

    Már arra gondoltál hogy egy nyíltan propaganda anyag 0 technológiai tartalommal, és miért jelennek meg alatta ezek a kommentek?
    Mert ennek egy technológiai hírnek kellene lennie de nem az. Lehet hogy ez az oka? Te milyen technológiai híreket találtál ebben a cikkben?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #50 üzenetére

    Na látod ez a cikk neked készült. Azért meddő mert pl amit nyunyu is írt arról fogalmad sincs. Hogy ne lenne a vita meddő nem érted amit írok. Leírtad szerinted ez fejlődés. Nem nem az. Csak annak aki nincs benne és nem érti mi miért történik. Aki benne van az nem ír ilyet mint Te. Nem találod érdekesnek, hogy eddig te játszod egyedül a naívat, aki pedig beir valami szakmai azt pedig szimplán le politikai hirekezed...

    Na ennek nincs értelme...

    Persze a kérdésekre nem válaszolsz... Csak adod az értetlent....

    Szerintem sincs ennek értelme.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz AssAssynn #52 üzenetére

    Ajjajj tehát egy tech cikkben nincs tech, akkor is ezt hajtogatod, hogy ezt olvasod. Igen mert ha nincs benne tech hír akkor miről beszéljenek a kacsakrol...

    Na hagyjuk.

    Ha azt mondom, hogy igazad van, akkor rendben vagyunk... :(

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tomcat78 #55 üzenetére

    A szart mindegy mibe csomagolod, attól még szar marad...

    Hát nem olvastad el ez nem így van. Ha a szart becsomagolod, akkor az fejlődés, ha pedig elnevezed, akkor innováció. Ez az agymosott pártkatonáknak beadható. Ha pedig valaki felhívja erre a figyelmet, akkor politizál. Ja hogy ez egy politikai cikk volt az mindegy....

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

  • hallador

    addikt

    válasz tomcat78 #57 üzenetére

    Tudom. Egyetértünk :)

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák