Keresés

Aktív témák

  • válasz prolad #57 üzenetére

    A "honnan tudja a Google" kérdések közül ez a legkevésbé bizarr.

    Magamon kívül számos emberről tudok, akit a Google megtalált célzott hirdetésekkel úgy, hogy a dologra keresést domainben lévő céges gépen végezte, ahol semmilyen privát fiókkal nem lépett be.

    Erről volt valami külföldi cikk, amit azóta kerestem már de nem találtam. Gyakorlatilag van egy internetes ujjlenyomatod: gyakran látogatott oldalak, keresési szokások, stb. alapján akkor is beazonosít, ha semmivel nem vagy belépve.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz prolad #61 üzenetére

    Persze azért ez nem ennyire egyszerű. Ha mondjuk teljesen új eszközről, hálózatról regisztrálsz, az eszközön minden geolokációs adatot letiltva, akkor át lehet csusszanni.

    De ha azt az eszközt aktívan használod a mindennapjaidban, kialakul az ujjlenyomat szép lassan.
    Olyan mintákat keresnek az algoritmusok, hogy mely oldalakról vannak sütik tárolva a gépeden, milyen böngészőt használsz, de egészen odáig lemegy, hogy mekkora százalékban használod a google.com oldalt google keresésre, vagy toolbarból esetleg böngésző címsorából kapod a találatokat.

    Annak idején én utána jártam az ujjlenyomatom eredetének. (Benne volt a cikkben, hogy hogyan lehet nyomokat találnj, ezért is kerestem már többször azóta) A következők alapján valami 90% fölötti biztonsággal összekötötte az eszközöket:
    - Apashe számokat hallgattam Youtubeon (nem túl ismert előadó)
    - Rákerestem a PS2 Slim HDD modokra a neten. Több találatot megnézve találtam egy jó leírást. (Mindezt 2018-ban amikor a PS2 már nem népszerű)
    - Egyetemi tanszéki weboldalt pollingoltam néhány tíz percenként házi feladatok kiírása miatt.

    ezeket bejelentkezetlenül.

    Otthon ezután a saját gépemen bejelentkezett youtube-al rákerestem olyan számokra, amiket a másik helyen az autoplay dobott be ettől az előadótól, de addig nem ismertem, és otthon sosem kerestem rá, most pedig igen. A bejelentkezett google fiókommal olyan keresőszavakat alkalmaztam, amivel egyből megtaláltam azt a leírást amit előtte több találat átnézése után sikerült. Közben az egyetemi oldalt otthonról is frissítgettem. Ezen felül a google ingázás funkciója be volt kapcsolva a telefonomon a munkahelyre, aminek a domainjén lévő gépen mókáztam. Ez már pont elég volt a googlenek, hogy összekössön.
    Ezután google ads-ban SD-IDE átalakítókat, ide ssd-ket, és cf kártyákat kaptam az otthoni gépemen, annak ellenére, hogy ezekre még a munkában keresgéltem rá, hogy melyik lenne a leggazdaságosabb egy PS2 modhoz. De otthon màr egyikre sem kerestem, mégis olyan ajánlatokat kaptam, amiket elvben egy accountomtól izolált helyen kerestem.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

  • válasz razorbenke92 #63 üzenetére

    Illetve egy másik sztori, csak nem akartam túl hosszúra:
    Kollégám szülei vettek egy okos tv-t. Kollégámék a felesége regisztrációjával használtak netflixet a 30 napos próbaidőben. A kollégám be akarta regisztálni a szülőket is netflixre, de az egyszerűség kedvéért a saját adataival regisztrált. A regisztráció végén a netflix jelezte, hogy a háztartásban már felhasználják az ingyenes próbaidőszakot, ezért fizetnie kell kezdettől, és hogy fontolja meg a már meglévő csomag bővítését, illetve amennyiben tévesnek ítéli a megállapítást keresse fel az ügyfélszolgálatot.

    Ezután próba képpen beregisztrálta az édesapját (akinek történetesen ugyan az a neve) és mindenféle komplikáció nélkül elindult a 30 napos próbaidőszak.

    Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

Aktív témák