Keresés

Aktív témák

  • Kpkg

    újonc

    válasz Juhaszatti #92 üzenetére

    A "fegyvert" nem csak a trollok kapják a kezükbe, hanem mindenki más is. Feltételezem (talán naivan), hogy pont a trollok lennének lepontozva, nem a normális kommentelők - hacsak nem a trollok vannak többségben, de akkor meg megette a fene az egészet úgyis. :D

    A gond inkább az lenne ezzel a rendszerrel, hogy mindenki másképp használja / értelmezi a pontozást. Te is ezt írod:
    "vannak akik azért is lepontoznak ha csak szimplán nem értenek egyet a véleményeddel"
    Szerintem például ezzel semmi baj nincs. Mi másra lenne jó a pontozási rendszer, ha nem arra, hogy a közösség kifejezze, mennyire ért egyet valamivel? Az offenzív, nem oda való kommentek esetén ott van a "hozzászólás jelentése" gomb, azt nem helyettesítheti a downvote. Más lehetőség meg mi marad akkor az egyet(nem)értés kifejezésén kívül?

    Én legalább is ha írok valamit, és sokan leszavazzák, akkor az első gondolatom az, hogy egyedül vagyok azzal a véleményemmel, nem az, hogy "hú, milyen sok ember gondol csúnyákat anyámról". Pont ezt szeretném látni, hogy hányan értenek egyet, de korábban is tapasztaltam már, hogy a többség nem így értelmezi a pontozási rendszert, szóval szerintem is halva született ötlet.

    Egyébként én is abszurdnak tartom, hogy az oldalon egyre nagyobb számban jelennek meg az egyre inkább politikai töltetű cikkek (ez már önmagában sem tetszik), de a közösséget meg korlátozni akarjuk, nehogy már túlságosan politikai irányba terelődjön el a beszélgetés.

    [ Szerkesztve ]

  • Kpkg

    újonc

    válasz dabadab #96 üzenetére

    Nem arra van a hozzászólás jelentése funkció? Én még nem igazán láttam olyat, hogy a downvote-ok kiszűrték volna azokat, akik képtelenek értelmesen létezni fórumon (inkább pont olaj a tűzre, még inkább megsértődnek miatta az olyanok), max talán redditen, ahol automatikusan el is rejti azokat a kommenteket a rendszer, amiken túl sok a negatív szavazat. De ha ilyen következménye lenne, akkor meg tuti, hogy rengetegen "saját érdekből" használnák, és még jobban az lenne, amit Balika911 is ír, hogy aki nem szimpatikus, azzal jól kicseszünk (hadd legyen csak elrejtve a kommentje), a hsz tartalmától függetlenül.

    " a populisták zsákolnák be a plusz karmát"
    Hehe, pont ez az, én tök másképp fogom ezt fel. Nincs semmi karma, ha van is, akkor sincs semmi haszna, az én olvasatomban a pontozási rendszer egyszerűen olyan, mintha minden kommentem egy poll lenne, mintha azt mondanám: "egyet ért-e ön az alábbi kijelentéssel?...". Se nem sértődök meg, ha leszavaznak, se nem verem a mellem arra, hogy mennyire népszerű vagyok egy fórumon. De mivel tudom, hogy ez elég sajátos nézőpont, ezért nem is szoktam soha szavazgatni kommentekre, ahol lehet, ott sem.

Aktív témák