Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    válasz Dragon3000 #220 üzenetére

    Nekem annyira mind1 van-e gyorstöltés vagy sincs (nem érdekel igazán).

    A mostani telefonom gyári töltője a dobozában pihen... az adatkábelével együtt (ha a telefon nem megy tönkre valamiért használat közben, akkor valószínű 0 percesen mennek tovább a készülékkel, ja és a fejhallgatója is).
    De az ok az, hogy van egy töltőm ami többportos és azzal töltöm.. az meg tud gyorstöltést és nem csak az én telefonommal, hanem kb. minden szabványt ismer PD-t is, így laptopot is képes tölteni (még ha utóbbit talán nem teljes tempóval ha nagyobb a laptop teljesítményigénye), akár egyszerre is (mert 3 portos.. 2 USB A és 1 Type-C). Ilyet egy gyári töltő se támogat.. Később mondjuk kevésbé lesz érdekes ez, hogy a PD-t kvázi kötelezővé tették, ha már valami gyorstöltést is támogatni akarnak (ami szintén jó, de ezt senki se említette még fel a történy mellett).

    Lényegében viszont a töltőfej tudna akár 40W-al gyorstölteni, de a dokkoló amit használok nem tudja azt, így csak 20W-al gyorstölt a telefon és panaszkodik, hogy "rossz a kábel minősége"... megértem a gondját de nem a kábel a gond hanem a dokkolón belül levő kábelszakasz minősége... bár biztos szét tudnám szedni és kicserélni azt a 2cm-nyi kábelt :DDD (de annyira nem érdekel, hogy megpróbáljam).. De a vezetéknélküli töltésről is ennyit... dokkolóba az asztalomon "beleállítom" és elvan a telefon (meg én is). Ehhez képest "valami korong" amit a telefon hátuljára kéne rakni kényelmetlenebb (szerintem).

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák