Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz #54625216 #105 üzenetére

    Már megint beleestem abba a hibába, hogy túlságosan a saját szemszögömből PC-s fejjel gondolkodtam és a hardvernek túl nagy jelentőséget tulajdonítottam. Ideje lennem már leszoknom erről. :R

    A PC árak miatt meg egyre többen kezdenek konzolozni teljesen igaz, már én is elgondolkodtam rajta, de aztán mégis elkapott a hév, hogy megépítsem életem első gépét. :) De drágán fejleszteni most egy ideig én sem akarok rajta, max. lejjebb veszem a felbontást FHD-ra és viszlát.

    A Switch esetén csak olyankor kérdőjeleződik meg bennem az, vajon nem gyenge -e a hardver, mikor pl. a Firewatch nem tud rajta elfutni normális FPS-sel, plusz a „shadowmap drawing” illetve „object pop in” olyan rövid, hogy az már szembetűnő (Digital Foundry videója itt mutatja). Persze valószínű ez csak egy nagyon rosszul optimalizált port, de PC-n két hete játszottam végig a játékot és még a viszonylag gyenge laptopomon GTX 950M-en is szépen futott a fent említett gyengeségek nélkül.
    Aztán a másik játék, amivel egy ideje szemezek, az a The Long Dark és a dev diaryből kiderül, hogy teljesítmény problémákba futottak a portolásnál és nem is biztos, hogy elkészül a port egyáltalán.

    Ilyenkor fogalmazódik meg bennem a gondolat, hogy most mennyivel könnyebb dolguk lenne a fejlesztőknek egy erősebb Switch-csel, s nem lenne „frame pacing” probléma, annyi FPS drop meg rövid „draw distance”. Mert ezek PC-n szinte sosem okoznak problémát, legalábbis szerintem nem ennyire szembetűnően, még ha valamit lowra is veszel.

    Gondolom azért ezek szélsőséges példák, de pl. a Capcomos RE portokat is említhetném, azért azok is hagynak kívánnivalót maguk után a többi konzolos porthoz képest(főleg a teljesítményt ami illeti).

    Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

Új hozzászólás Aktív témák