Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cathulhu #3 üzenetére

    Nem 14 nm-re tervezték a magot és az IGP-t. Nem olyan egyszerű ám ezt csak úgy visszaportolni. Alapvetően át kell tervezni az egészet, hogy abból egy jó termék legyen, ami tud is majd normális órajeleket, illetve a fogyasztása is tűrhető. Mire ezt megcsinálod, addigra 2023 lesz, akkor meg már nem sokat fog érni egy 14 nm-es Ice Lake.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Cathulhu #3 üzenetére

    nem olyan egyszerű a vissza portolás, eleve lehet hiába portolnák vissza, nem tudna elérni magas órajelet, ha az architektúrát mondjuk nem arra gyúrták ki (mert mondjuk tudták már előre, hogy gond van a 10nm órajeleivel), így alternatívának a felépítés bonyolításával növelték az IPC-t, de ez "normális esetben" szintén órajel limitet eredményezne szélsőséges tartományokban.. mivel 10nm eleve nem tudna olyan magas órajelet így ott nem lenne gond, de 14nm-en is lehet nem volna képes arra a szintre mint a korábbi generációs architektúrák).. azt persze lehet képes volna, de "milyen áron".. ezen kívül még hasonló technikák esetén is 1, 1.5 év kellene a portoláshoz, nem tudom mennyire hasonló az intel 10 és 14nm-e egymáshoz.. hiába gyártón belüli, akkor is lehetnek különbségek az alapokban, ami alapján teljes újratervezés kell (gyakorlatilag nem egyszerű vissza portolás, hanem majdnem újra felépítés a 14nm eszközkészletével azonos elvek alapján). Bár azt hallottam, hogy készül egy 10nm cpu visszaportolt változata, a most megjelenő platformjuk 2. (utolsó) generációs cpu-ja valami visszaportolt 10nm cpu magot tartalmaz majd (bár lehet már nem az icelake hanem az utódja .. de lehet még is az icelake, nem tudom már)...

    Ami biztos..
    Ez a CPU még mindig nehéz elképzelni, hogy versenyképes legyen 2 év múlva... Talán a mostani vagy a zen3 alapúakkal szemben (bár azokról se tudunk még semmit) versenyképes lehet (úgy ahogy), de nem tudjuk még mit hozhat a zen 4 vagy esetleg zen 5 ami ellen küzdeni-e kell majd... ez a foglalatméret növelés egy kissé "erőltetett" így elsőre (csak azért, hogy elférjen mondjuk a 2 chiplet).. persze, mondhatni így elférne mondjuk akár egy 3 csatornás memóriavezérlő, de utóbbi meg az alaplap költségeket növelné (jelentősen?). Persze, semmi se tiltja (fizikailag), hogy utóbbit csak a drágább alaplapok használják, és jelenjenek meg mellette olcsóbb csak 2 csatornát kiépítő alaplapok azonos foglalat mellett... de ezen dolgok most csak spekulációk a részemről a "mi fér a nagyobb foglalatba" ok miatt.

    szerk.: kell nekem ilyen sokáig írogatnom :) Abu megelőzött :D

    [ Szerkesztve ]

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Cathulhu #7 üzenetére

    Csak sok idő. Mire kész lesz, addigra már maga az alap lapka elavul. A Zen 2 ellen sem versenyképes az Ice Lake, nem lesz jobb a helyzete 14 nm-en a Zen 5 ellen, amikorra egy visszaportolás kész lesz. Nem véletlen, hogy ilyeneket egy cég sem csinál. Ilyenkor célszerű feladni a jelent a jövőért, mert koncentrálod az erőforrásaidat egy projektre, az Intel esetében a saját 7 nm-ükre.

    Pont az a lényeg, hogy a CEO-t lecserélték, és sok ideig ideiglenes CEO-val dolgoztak. Akkor nem hozol olyan döntéseket, amik jelentősen módosítják az útitervet. Az ideiglenes felhatalmazás erre nem elég erős. Láthatod, hogy Bob, miután ténylegesen ki lett nevezve, el is kezdett meghozni igen komoly döntéseket.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz Cathulhu #7 üzenetére

    utánakeresve...
    elvileg a Rocket Lake-re vannak pletykák, hogy abban már nem a Sky Lake-ben is megtalálható "tovább vitt" mag lesz a cpu esetén. [link] hanem egy 14nm-re portolt Willow Cove, ami az Ice Lakeben is található Sunny Cove "utódja"...

    de úgy tudom ezek csak pletykák jelenleg (legalábbis nem láttam eddig hivatalos megerősítést).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák