Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hadeska22

    aktív tag

    Nagyon bíztam benne, hogy a pletykák igazak lesznek és szerencsére így is történt. Régóta várok egy hasonló méretű készülékre ami specifikációban is kiemelkedő. Talán az egyetlen negatívum így elsőre az a fránya "randa" kamerapúp elhelyezés.

    Jelenleg Pixel 4-t használok viszont mivel közeleg az EoS így új készülék után szerettem volna nézni hasonló méretben. Itt nálunk kicsivel több mint 195.000 Forintra átszámolt valutáért rendeltem meg (8/128) fekete színben.

    Persze némileg árnyalja a dolgot az Asus SW update policy-je, bár amennyire tudom az utóbbi időben sokat javultak ezen a téren is.

    Gyors keresés után erre jutottam

    #Zenfone5
    Kíváncsi voltam, hogy mi a helyzet a Zenfone 5-tel, de az egyetlen dolog amit találtam az ez a page
    https://www.asus.com/us/supportonly/ZenFone%205%20(ZE620KL)/HelpDesk_BIOS/

    Ezt összevetve gsmarenával úgy tűnik, hogy a készülék "Hivatalosan" Android 9 főverziót kapott csak (16.xx) viszont a gyártó kiadta az Android 10 beta szoftvert (17.xx).

    #Zenfone6
    Ez a készülék Android 9-cel jött ki és jelenleg 11-t futtat (v18.xx)
    https://www.asus.com/us/supportonly/ZenFone%206%20(ZS630KL)/HelpDesk_Download/

    Azaz 2 teljes android verziót kapott. Bár tekintve, hogy 2019 májusában jött ki ez azért elvárható volt.

    #Zenfone 7
    Jelenleg Android 11 fut a készüléken
    https://www.asus.com/US/supportonly/ZenFone%207%20(ZS670KS)/HelpDesk_BIOS/

    Szóval úgy tűnik, hogy a két főverzióhoz tartják maguk. Az persze más kérdés pár hónap múlva kijön az Android új verziója így az, hogy ez a készülék is Android 11-gyel jött ki tökre lényegtelen és arra jó, hogy a gyártó mossa a kezét "mi két főverziót adunk" :)..

    Talán az jó hír, hogy ezek a készülékek topic-jai elégg aktívak XDA-n azaz EoS után sem marad teljesen magára az eszköz.

    Esetleg aki rendelkezik/rendelkezett új Asus flagship készülékekkel (Zenfone 6-7) tudna mesélni a security patch-ek gyakoriságáról?

    Ugyancsak azt lehet tudni, hogy ez a Qualqomm DAC hogy muzsikál egy ("LG féle") ESS Sabre DAC-cal szemben? "kb" :) (@Sheratan)

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Üdv,

    A készülék pénteken megérkezett, íme az eddigi tapasztalataim:

    Teljesítmény
    A telefon teljesítményére nem lehet panasz minden gyorsan végrehajtódik, a felhasználói felület is fürgén teszi a dolgát, ellenben S855-tel szemben (Pixel 4) nem éreztem akkora előrelépést "normál használat mellett" inkább játékoknál jön ki a különbség.

    Kamera
    Gondolom, hogy nem lepődik meg senki, de Pixel 4 kamerájával összevetve alulmarad. Félreértés ne essék, a képek jó minőségűek viszont amint az ember elkezd belenagyítani, úgy egyből látszik, hogy a Pixel szoftvere jobb munkát végez. Ugyancsak amíg a Pixellel 10/10 esetben jó minőségű kép készül úgy, hogy előkapom a telefont és "lövök egy képet", addig a Zenfone 8-nál valahogy ez nem úgy működött. 10 képet csináltam a biztonság kedvéért és lényegében 3-3-2-2 esetben másra fókuszált a kamera így a fényviszonyok is mások lettek illetve a fókusz is máshova terelődött. Ez kicsit csalódás. Ugyancsak a képek nem teljesen a valóságot (amit mi látunk) adják vissza (mint a Pixel esetében).

    Audio képességek
    Kicsit tartottam tőle, hisz LG G7 után ennél lejjebb nem szerettem volna adni (bizonyos határon belül). Sajnos volt szerencsém a Snapdragon 835-ös Qualqomm DAC-hoz (Sony XZ1) ezáltal kicsit szkeptikus voltam, de szerencsére a produktum egyáltalán nem rossz. Nem mondom, hogy karakterisztikában eléri az ESS Sabre szintjét de hosszabb zenehallgatást követően sem éreztem, hogy "sokkal rosszabb" lenne annál sőt.. :). #bringBackJack

    Méret, használat és üzemidő
    Természetesen ennyire rövid használat után butaság lenne messzemenő következtetést levonni, viszont vagy a szoftver optimalizációja, az SoC energiahatékonysága vagy csak szimplán a nagy akksi miatt, de az üzemidő tényleg remek. Kb. 20%-t csökkent a töltöttség közel 3 óra youtube használata mellett ami egyszerűen remek érték. Én nagyon remélem, hogy a Zenfone 8 sikeres lesz a maga ligájában mert a telefonos iparnak nagy szüksége lenne újból hasonló méretű készülékekre. Tudom, hogy sokan vannak akik a tepsi telefonokat kedvelik, viszont ahogy az Asus felhasználói tesztjéből is kiderül sokan pont nem erre vágynak - köztük én is. A felület viszont nem érződik annyira folyamatosnak mint a Pixel esetén. Lehet, hogy csak megszokás kérdése, de nekem a Pixel sokkal jobb User Experience-t ad a maga letisztultságával és egyszerűségével. Persze másik részről meg ott van az Asus ezer meg egy hozzáadott feature-e és testreszabhatósága.

    230-240.000 forintos áron szerintem még "belefér", viszont 280.000 forintért már nem annyira jó vétel. Akinek nem fontos a méret, de a lehető legjobb készüléket szeretné annak pedig a Poco X3 Pro-t tudom ajánlani. Ellenben akinek fontos, hogy ne kelljen két kézzel használnia a telefonját úgy viszont ahogy Bog is írta a tesztben nem marad sok választása. A magam részéről megelőlegezem az Asusnak a bizalmat, mert tényleg odatették maguk a Zenfone 8-cal :)!

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    Elnézést a kései válaszomért, hétvégén nyüstöltem a telefont így frissebb információval tudok visszatérni.

    Egyik kolléga írta, hogy ne Day 0 szoftverről alkossak véleményt kamera minőségét tekintve: Nem értek egyet. Tudom, hogy van egy ilyen bugyuta trend (CP 2077, khm), hogy félkész terméket adunk ki, viszont engem ez hidegen hagy. Én nem béta teszter vagyok, nem is MA szerkesztőségi tag, hogy "ingyen" nyomkodhatom a készüléket 1-2 hétig :). A képek amúgy sem rosszak, csak szimplán nem érik el a Pixelek szintjét. De ez elmondható egy rakás másik készülékről is, szóval annyira nem lepődtem meg. Amúgy kicsomagolás óta már a második frissítést kaptam meg, szóval kérdés, hogy mik kerültek javításra vagy hotfixre. Amint lesz alkalmam megnézem, hogy gcam-mel mit tudok kihozni, de ezt majd a logout-os tesztbe úgy is beleteszem ;)

    GPS, melegedés: "Sajnos" csak rövid ideig tudtam használni a GPS-t, viszont azon a 2x 25 perces úton nem volt különösebben meleg (kint 24 fok volt), de elképzelhető, hogy hosszabb nyüstölés után már lenne vele gond.

    Punch-hole kamera eltüntetése: Esküszöm, hogy kerestem de nem találtam ilyent. Nem zárom ki, hogy csak szimplán béna vagyok :D. Még developer settingsben sem találtam.

    Tudom, hogy valószínűleg ez keveseket érint, de a készülék fejlesztői telefonnak is kiváló :)

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz Schuler888 #351 üzenetére

    Szóval csak a negatív vélemények relevánsak? Ahogy Janeszgol is írja, honnét tudod hogy pont az az őszinte vélemény? Ugyancsak szerintem az első tulajdonosok között voltam, és már első nap írtam, hogy kamerában nem éri el egy Pixel szintjét. A tesztet írom róla, ott demonstrálva lesz rendesen. Ugyancsak most zártam be a Youtube-t 5 óra 9 perc után. Közepes (normál használat) fényerőségen + közepes hangerőn. 35%-t csökkent az akkumulátor töltöttsége. Nem túl életszerű felhasználás, de nekem ez bőven megfelel. Biztos, hogy lehetne jobb de nem érzem, hogy rosszabb lenne mint a P4 esetében. Ugyancsak amíg a Pixel rendesen melegszik némi multi-tasking (értsd: gmaps, hívás +böngészés), addig ez az Asus ezt a fajta felhasználást minden probléma nélkül teljesítette minimális melegedés mellett.

    Szerk. AnTuTu sokadszori futtatása mellett mondjuk tényleg képes melegedni. Ugyancsak 5G-n csüngve + max. Képfrissítés-t bekapcsolva "tud" merülni. De aztán megint eljutunk az életszerű felhasználáshoz.. :D

    Ugyancsak habár a készüléken van értesítési LED.. szerintem irtó hülye helyen van. Szívesebben láttam volna a készülék tetején a hangszóró mellett. És igen, szerintem is van létjogosultsága AOD mellett :)

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

  • Hadeska22

    aktív tag

    válasz diósdi #396 üzenetére

    Szomorú, hogy trollok is jelen vannak.. kinek a troll regisztrációját köszönthetjük köztünk? :)

    [ Szerkesztve ]

    B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

Új hozzászólás Aktív témák