Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CapacRaimi

    csendes tag

    Sziasztok!
    Januártól tudtommal változnak a jótállási szabályok, így 250.000 Ft felett már 3 év jótállás jár majd minden készülékhez, remélem ez tényleg meg is valósul, ezt a pár hetet én megvárom, főleg mivel nem tudok dönteni, melyiket rendeljem...
    Ebben kérném a segítségetek és véleményetek.

    Btw: Amúgy nem tudja valaki, hogy az akkura hogyan vonatkozik a jótállás? Csak ha már 80% környékén van, akkor cserélik? (3 év miatt főleg kérdés)

    Szeretnék érdeklődni, előre is bocsánat, hosszú leszek.
    Jelenleg egy Oneplus 3-am van (3 év Windows Phone után), már 4 és fél éve kiszolgál, szeretem az apró kis funkcióit, kiszolgált ez a telefon, szóval egy hasonló jót szeretnék 2-3 évre. Cégen belül van lehetőség jó áron hozzájutni valamihez, kipróbálnám az iOS-t, úgy láttam kb tudnék rajta "élni" most már.

    A sima 12 és a 12 Pro Max között vacillálok. Kamera nem akkora lényeg, ezért a 12 pro nem érdekes nekem, üzemidő miatt a Max felé hajlok, méret miatt a 12 felé inkább. Futtában fogtam egy ismerős Max-át kézben, hát elég nagy, nem tudom mennyire lenne kezes, bár első ránézésre még nem volt annyira durva, mint gondoltam.

    Igény: Filmet nem nézek, nem játszom, inkább böngészés, e-mailek, némi telefonálás, messenger, viber, kevés zene, általános dolgok, néha fotózás, Onenote/Onedrive használat, naptár.

    Kérdés 1: Gyorstöltés valóban kicsinálja az akkut hamar? (Oneplus-nál 3 évig napi gyorstöltéssel is alig vettem észre avulást, iphone-hoz van egy Blitzwolf 27W-os Type-C PD töltőm)
    Most minden reggel 30 perc gyorstöltéssel kapok egy napnyi szuflát (+60%), Max-nál talán elég lenne két naponta a töltés?
    Napi kb 4 óra SoT-om van, a topikokban olvasott dolgok miatt egyelőre két SIM-mel nem használnám, 4G elég, mobilnet/wifi állandó, mail és egyéb szinkronizáció fut. Sima 12 is elég lehet?!

    Kérdés 2: Aki kisebb telefonról váltott, mennyire könnyű megszokni ezt a méretet? (főleg tokkal kicsit szélesnek látom, magasságra elfogadható talán) Súlyra nem éreztem annyira nehéznek, mint amit a számok mondanak, P40 lite-om majdnem Max méret (1mm-el mondjuk vastagabb a Huawei), de 10-15 perc böngészés után az is nehéz kezd lenni, pedig Max-nál könnyebb. Vagy a Max nehezebb de jobban van kiegyensúlyozva? (nyilván még valamikor megfogdozom újra, ha lehet)

    Kérdés 3: Onedrive (fotók és doksik), Google naptár és fotók szinkronizálása mennyire működik jól? (androidhoz hasonló fájlrendszer nélkül Onedrive megkönnyítené a dolgom, fájlmozgatást is áthidalná)

    Sosem gondoltam, hogy lesz egy iphone-om, de hát változnak az idők és rendszerek... Az árát illetően...sajnos minden csúcskészülék aranyáron van, beletörődtem, ezért szeretném, ha 2-3 évet simán kibírna, akár 4-et is, nem vagyok power user, ha valami jól működik és szeretem használni, nem váltok. A Max-ot kb a Mini (független) árában kapnám, talán még hosszútávon bevállalható számomra.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz Nippel #385 üzenetére

    12/12pro topikban olvastam, hogy pár esetben a két "kártyával" használt telefon éjszaka jelentősen merült, de nem általánosságban, úgyhogy azzal még várok.

    @Oposzumtomszó: köszi a választ! Oneplus-on én se vettem észre 3 évig problémát, 99,9 %-ban gyorstöltöttem, csak iphone-ok esetében érdekelt, mennyire kényesek.
    A Onedrive és más szinkronizálást iphone-ra írtad, hogy jól működik, ugye? (Samsung tévesztett meg)

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    válasz #40993792 #393 üzenetére

    Köszönöm, ez jó hír számomra.

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

  • CapacRaimi

    csendes tag

    Sziasztok! Tegnap megérkezett nekem is a telefon (Pro Max - gray), ma kapott fóliát előre és hátra (tokok még nem jöttek meg), de egy kicsit még ismerkedek vele és próbálom megszokni a méreteit és a billentyűzetét, Gboard kicsit kényelmesebb volt. (Entert és a pontot hiányolom az alap nézetből) Képernyőképet nem enged feltölteni, mert 5MB a limit, a fotó meg 9MB :D Kép

    "Nem az az erős, aki nem esik el, hanem az, aki mindig fel tud állni."

Új hozzászólás Aktív témák