Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • schawo

    titán

    válasz DraXoN #351 üzenetére

    A VRM többet fűt el, arányosan a CPU fogyasztásával. 36W-on x wattot, 72W-on 2x wattot. (az x értékes valahol 1-2W között lehet a VRM-ek 95% körüli hatásfokát figyelem bevéve) Ugyanez az arányosítás a táp fogyasztásánál is. Ha megnézed, a nagyon kis fogyasztású, alapon járó 1060 a teszt során átlag 84W-ot fogyaszott, tehát a CPU (és VRM együttes) fogyasztásának 221%,át kérte. Azaz fogyasztás 69%-áért a GPU felel, a CPU csak 31 %-ért volt felelős (a RAMról, vinyóról, SSD-kről ráadásul nincs infó, tehát a CPU a teljes fogyasztás kb 25%-át adja). Mindezt egy szépen tuningolt, 5,1 órajelen járatott 6 magos. Ennyire kell félni a CPU tuningtól.

    A HWI méri a memvezérlő fogyasztását is. Leolvasható a képről, átlagban 4W volt, és azzal együtt lett a CPU átlagfogyasztása 36W. Csak a magoké külön 32W.

    Pontosabb fogyasztást csak konnektoron keresztül mérve kapsz.
    A konnektoron keresztül nem kapsz pontos fogyasztást. A filléres fogyasztásmérők sokkal nagyobb hibahatárral dolgoznak, mint a közvetlenül a tápvonalra "forrasztott" (CPU-ba integrált) árammérők. Ráadásul a konnektorból mérve fogalmad sincs, hogy a fogyasztás melyik része melyik komponenstől származik. Csak a beépített mérők használatával lehet pontos képet alkotni a komponensek fogyasztásáról.

    De úgy tudom az esetleges CPU lapkában levő "szivárgó árammal" se számol a HWinfo

    A HWInfo nem "számol" semmivel. Egyszerűen megjeleníti az árammérők által mért adatot (bocs, felszorozza a feszültségmérők által mért értékkel, ez valóban egyfajta számolás, de azért egy CPU-nak egy egyszerű szorzási művelet már csak nem okoz gondot. :D). Abban szivárgás, anyámkínja is benne van, ha akar vele "számolni", ha nem.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • schawo

    titán

    válasz DraXoN #354 üzenetére

    (pl. ha cpu limit van, akkor ha cpu-t húzom a vga is többet bír majd, ami szintén enni fog)..
    Kivéve, ha fixált az fps, mint az én említett példámban.

    A veszteséget nem tudod kiszámolni, de azt tudod, hogy egy vrm 95% körüli (sőt, azt meghaladó) hatékonysággal bír. Tehát a veszteség legfeljebb 2W lehet. Két teljes watt. Az egér ledje többet fogyaszt, rohadtul nincs jelentősége. De a számításomba beszámoltam 2 W értéken, pedig miben bizonnyal kevesebb.

    [ Szerkesztve ]

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz DraXoN #550 üzenetére

    Hay!

    Pontosítottam az adatlapon. Egyébként az előző rendszerekkel hiába cseréltük ki a videó kártyákat, ua. volt a szitu, sőt a már eladott 1070-es kártyával is...mindegy ez megszűnt.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • nemszabad

    tag

    válasz DraXoN #579 üzenetére

    Hm, nem is rossz. Meglepően jót megy.
    Bár, ha azzal érvelünk a Ryzen mellett, hogy tök mindegy a magszám, mert az adott árért kapott teljesítmény a mérvadó, akkor a megegyező frekvencián való összevetés sem túl fair.

    Játékok alatt elmegy a kék cpu, még így is.
    Itt viszont azt kell hozzátenni, hogy a Ryzen magjai kihasználatlanok. Akárhány játékos összevetés youtube videót néztem, a kék oldalon mindig lényegesebb magasabb a cpu kihasználtság, mint a piroson.
    Értem én, hogy a pirosban több a mag, így 1-1 magra kevesebb munka jut. De akkor is fura, hogy 10-20% lemaradásban van a piros cpu úgy, hogy közben meg sem izzad, 50 %-on szüttyögnek a magok...

    Nagyon-nagyon kíváncsi volnék, mi lett volna annak idején, mikor a Bulldozerek voltak köpködve, ha az akkori játékok valamennyi szálat kihasználták volna. Gondolom, nagy csoda nem, mert a sokszálas alkalmazásokban se villantott, de azért más lett volna a leányzó fekvése.

    Ehhez képest eltelt x év, és még mindig itt tartunk, hogy egy 6 magos cpu unatkozik.
    Itt jöhetne az, hogy a háttérben meg dolgoztatni kell, kis kikapcsolódás úgy, hogy közben a munka is halad.
    Oda viszont már biztos a 8 magos kell.

  • MongolZ

    addikt

    válasz DraXoN #581 üzenetére

    "Mondjuk ha Intel javítana legalább a paszta minőségén (még ha nem is forrasztana) akkor még egy plusz 2-300Mhz-et kitud csikarni a mostani prociból, már ha megnövelik a TDP keretet is."

    Ezt nem hiszem.

Új hozzászólás Aktív témák