Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz -FreaK- #47 üzenetére

    Hay!
    Korrekt, pont nekem is ez tűnt szembe. Mindig a pirossal jelzett AMD-t nézd, az indul egyenlő esélyekkel (STOCK). Ott már rögtön más a lehányzó fekvése...azt a 360-as hűtőt rátehették volna a CL-re is, szerintem röhögve 5 GHz-en elmuzsikált volna, azért tisztességes procikat hoztak össze AMD-nél, ismétlem:jó, hogy van verseny.

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz hokuszpk #50 üzenetére

    Hay!

    Azért egy próbát megért volna (de hát, ha nem, akkor nem), vagy legalább a hivatalos max turbo órajelen (4.7 GHz) all core (a RYZEN-ek is hasonlóan voltak OC-olva). Egyébként az esetek túlnyomó részében nem lenne szükség ilyen hűtővel a Delid-re 5 GHz-nél, 4.7-nél pedig 99%-ban, még ráhagyva egy ki feszkót sem (tapasztalat). A pirossal jelzett Ryzen értékeket nézd, azok nem OC (és főleg a 2600-asokat: 6/12).

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz hokuszpk #111 üzenetére

    Hay!

    Bocs, én csak az i vonatkozásában írtam, mivel a 8700k nem lett OC-va (biztos bonyolult, kb 1 perc). Ha szigorúan a teljesítményt akarjuk vizsgálni, akkor így fair (gyári turbo-XFR 2 - 6/12...ja a 8700k alá is lehetett volna esetleg szintén Taichi-t tenni, az a pár százalék is számít...)

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    Hay!

    Nos, az igazság az, hogy van mindkét féltől konfig a családban (8700k - 1600X). Attól is függ, hogy mire használod (jobban) a gépet, és megdőlni látszik a tézis, hogy az AMD olcsóbb. Ez kőkemény üzlet, ezért kb. hasonló teljesítményért azonos számú húszezrest húznak ki a zsebedből (amivel nem is lenne baj, csak ugye...hmm fizetések nélküli fogyasztói társadalomban élünk-erről ennyit). Pl.:pont a tesztben szereplő X470 Taichi Ultimate és egy Z370 Taichi (ami szintén Q jó, és legalább úgy ki lehet vele használni a CL-et, mint X470-el a RYZENT) között 30 rongy előny van az Intel javára, a memóriákra pedig nem annyira kényes (pontosabban alacsonyabb órajelűvel is hozza a szintet), itt is lehet spórolni. Tehát a 2700X olyan lappal, amivel teljesen ki is lehet használni, adott esetben drágább. Tesztből számomra a legnagyobb tanulság, hogy az azonos magszámú 2600-2600x rendszer (alig valamivel olcsóbban, mint a CL 8700k system) OC nélkül bizony annyival "gyengébb", amennyivel olcsóbb (amíg nem csökkentenek árat I-nél). OC-t kitárgyaltuk, hogy csak a vizsgált prociknál van (kb. min. ua lenne az arány-azt hiszem ezzel nem árulok el nagy titkot). Azon is kár vitázni, hogy nem azonos az órajel: kifizeted a proci árában a "jogot", hogy annyival használd, egyébként 14 nm-en, ha ezt meg lehet csinálni, akkor másnak is meg lehetne. Én próbából vettem CL-t és teljesen korrekt, ilyen koca tuningosoknak, mint én (értsd:hótthüje) meg áldás, mert alapon brutális teljesítményt produkál. Igazán én már csak a DDR5-nél szeretnék váltani, nem biztos, hogy megengedik a gyártók...

    Szóval mindenki dönthet, hogy melyik a szimpatikus, no meg persze mennyit szán rá. Egyik fél sem tudja meggyőzni a másikat (pro-kontra a végtelenségig, én mindkettő vagyok, és egyik sem), a bizonytalanokat, nem kőkemény fanokat lehet egy kicsit terelgetni a nem teljes tesztekkel (egyébként nincs bajom a teszttel magával, számomra a fentebb említett konklúzió jött ki, egy picit pontosabban kellett volna leírni a CL beállításokat-vszínű az alap per core auto beállítással ment, de lehet, hogy írták, bár nem rémlik). Szóval a lényeg: a döntés (látszólag) már a te kezedben van...vagy valami más ;]

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz BReal #366 üzenetére

    Hay!

    XFR2 ? :P
    vagy OPTANE ?
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Dandris #485 üzenetére

    Hay!

    Épp ezt hagytam ki mindig, az IGP-t, aminek lehet, hogy nagyobb jelentősége lesz, mint gondolná az ember, tudniillik, lehetséges, hogy a melt és spec dolgokat annak segítségével oldják majd meg i-nél (ameddig nem oldják meg processzor szinten-az eddig ismerteket). AMD-nél is jönnek (jöttek) a spec mikrokód javítások, ott egy kb. 3% teljesítmény csökkenést jósolnak, aztán ki tudja miket találnak, meg hol. Ez is jó biznisz... ;]

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz ati3x #526 üzenetére

    Hay!
    Csak nehogy megártson a sok édesség! A Spectre (meg még ki tudja mi) érinti AMD-t (is), ha jól emlékszem jönnek a javítások, max. 3% teljesítmény csökkenést jósolnak (imàdni fogom, ahogy az egyik csak ennyit, bezzeg a másik meg annyit fog mérni), ilyenkor jöhet (ne) jól az IGP (ezzel is vannak tervek-leveszik a plusz terhet a proci válláról). Szóval...tudom, a legszebb öröm a káröröm....

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Gyuri27 #534 üzenetére

    Hay!
    Nos, én csak tényeket írok le, van a családban mindkettő rendszer, ráadásul teljesen azonos 6/12 (1600X - 8700k), a CL gépen patch-ek, alapon jàratva (mint XFR), rizsa húzva, és (le se merem írni), de 10-15%-al átlagban (van, ahol még többel is) jobban teljesít (és nem csak játékokban) a...fúú félek is leírni. Amúgy megmarad mindkettő, de a rizsàlát felesleges lecserélni, mert nem sokat nyernék vele (nekem felesleges a 8/16), max. annyit, hogy a gyerek ne járjon át játszani az ééén gépemmel... :P

    Údv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz GFerr56 #535 üzenetére

    Mármint a rizsát az új szériára cserélni...

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz hokuszpk #543 üzenetére

    Hay!
    Ja, van a padláson egy C64 (floppy-val öccsséém), majd ràizzítom!
    Egyébként nemrég adtam el Ryzen félkonfigomat, 2700x-en gondolkoztam, aztàn gondoltam, megpróbálom így, a 8/16 nekem (is) egyelőre felesleges. Ahogy néztem a teszteket, 6/12-vel még így is előrébb vagyok.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz Create. #545 üzenetére

    Hay!

    Majd ideje lenne tényleg átírnom...

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz GFerr56 #547 üzenetére

    Hay!

    Átírtam...szóval az is hozzátartozik az igazsághoz, hogy a memóriák jelenleg azonos beállításokkal mennek (a 4266-al i-ben szinte azt csinálok, amit akarok, de igazából az alacsony időzítéssel többet nyer az ember, nem akartam megválni tőle, tavaly annyira jó árért vettem, a rizsába hiába rakod át, nem képes kezelni az IMC miatt (sem) magasabb órajelen, ahol tudna profitálni belőle), de , talán nem meglepő, hogy 3000 MHz-ig- alatt használva is megveri i a rizsát (nyilván nem a memória használatban, hanem általánosan, bár a latency még úgy is jobb, sőt 2133 is, ha jól rémlik - mármint a rizsa közben 3466-on...). Szóval, tartom azt, hogy adott teljesítményt azonos árért kapsz, értsd: drágább (a proci) de a teljesítménye is jobb, sajnos a műszaki paraméterekről sem a mérnökök döntenek igazán, hanem a marketingesek... Egyébként azért jár át a gyerek játszani, mert a rizsa akadozik, az enyémen is akadozott, ahogy átraktam a cuccokat ez megszűnt, pedig az op rendszert sem raktam rögtön újra. Itt lehet jelentősége a minimum fps-nek, annak meg a single core teljesítményhez, ami CB-vel alap beállításokkal i-nél 200 felett van. Egyébként a 2xxx szériát is nézegettem, de a 2600-2600X nem tűnt akkora durranásnak, egyedüli esélyes a 2700X-lett volna, de, amint sejtettem, az ára kb. azonos, sőt még lehet, hogy drágább is, a 8/16 nekem felesleges (sztem a 6/12 is, de legyen legalább fél évig korszerű... :B - egyesek szerint csak a 8700k, aminek értelme van a 6/6 stb.-nek nincs...kivéve 23xx, 24xx?! ). Teljesítményben a 2700X múlja felül a CL-t bizonyos esetekben (igen, itt már fair összevetni a 6 magot a 8-al...), ezt a tesztek be is igazolták, gondoltam, hogy kb. ez lesz, ezért (is) döntöttem úgy, hogy kipróbálom a sötét oldalt. Meg, gondoltam, ha ennyire szidják...csak jó lehet ;] . Eddig kellemesen csalódtam benne, sokkal "készségesebb", bár nem vagyok egy OC őrült. A másik is jó, mindenki döntse el, hogy mit akar venni-mire. Ha változik a felhasználási szokásom (fúú, ezt a kifejezést de nehéz volt megjegyeznem...), akkor másra cserélek (azért 8/16-ban kíváncsi leszek a CL-re...).

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz DraXoN #550 üzenetére

    Hay!

    Pontosítottam az adatlapon. Egyébként az előző rendszerekkel hiába cseréltük ki a videó kártyákat, ua. volt a szitu, sőt a már eladott 1070-es kártyával is...mindegy ez megszűnt.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz joysefke #620 üzenetére

    Hay!
    Ajánlott az"értékelő" rész: "We found that AMD.......not that case" bekezdés értelmezése.
    Egyébként AMD nem szar, nagyon bíztatóak az eredmények.

    Üdv

    UI.: Azért megnézném, ki az a b@rom, aki megveszi a 8700k-t, és 4 GHz-en használja.
    Már várom a 3700-on készült, valamint a single Chanel (csak a 8700k-vagy akár memória nélkül... :DD ) teszteket...

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz JanR #625 üzenetére

    Hay!
    Arra utaltam, hogy (pl. nálam is így megy) stock használatnál is egy-egy magot 4.7 GHz-re felturbóz, az OC csak ezután jönne még. Apropó AMD-t miért nem"butítják" le hasonló arányban a teszteken? Azért alapon (stock vs xfr2-ha van új lapod) azért érdekesebb eredmények születnének.

    Szóval, szerintem a 2xxx széria csak annak érheti meg, aki most tervez váltani-venni gépet, aki az 1xxx szériáról upgrade-elni akár, annak szerintem felesleges. A ZEN2 hozhat szorosabb küzdelmet (a jelenlegi i állapothoz képest). Addig meg sokminden történhet....

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz JanR #641 üzenetére

    Hay!
    Reméljük lehet majd csemegézni, ezzel csak a felhasználók járnak jól (látszólag, olyan procit, ami mindenre jó maximális bench pontszámokkal, és 3-5 évig nem kell cserélni, a marketingeseknek (is) köszönhetően legfeljebb horror áron kapsz majd).
    A "behozta" úgy igaz, hogy néhány helyen (ahol számít a több mag-szál) 8/16-al jobb a 6/12-nél...nézem, árban is.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

  • GFerr56

    aktív tag

    válasz nyakdam #643 üzenetére

    Hay!

    Szóval, gugliba rá kel keresni azokra a lapokra, amivel a tesztet csinálták, meg a proci (2700x 8700k) árakra. 2600x-nél, ahol a legkorrektebb az összevetés (6/12), vegyük ki az egyenletből az alaplapot, és tényleg magasabb a CL ár, de a teljesítmény csak alapbeállításokkal használva magasabb az egyik szereplőnél (tulképp mindenben). Már kifejtettem, hogy mire (esetleg ZEN2-vel) megkapod azt a teljesítményt, addig a mostani különbözetet bukod (2600x ár), tehát pénzben kb. ott vagy, csak már mostantól használod az erőt.
    Egyébként egy kicsit elgondolkodtató, hogy az egyik még mindig 14 nm-en műveli ezt, a másiknak majd ehhez 7 nm-re (ezt a 12 nm mókusvakítást hagyjuk) lesz szüksége, csak azért ennek a csíkszélesség mizériának vannak fizikai korlátai. Senkit nem akarok lebeszélni, vagy rábeszélni semmire, csak a két rendszer együttes megléte miatt saját tapasztalataimból indulok ki. Most már annak a statisztikának (tesztnek) kell hinnem, amit én "hamisítottam". ;]

    Üdv

    .Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

Új hozzászólás Aktív témák