Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donki

    aktív tag

    Nem értem, hogy pontosan mi a játék fókusza.
    Kémkedés lopakodás? Miért tűnnek el a holttestek, amikor már a 10 évvel ezelőtti Deus Ex-ben is nekem kellett elcipelni a hullát, nehogy az őrök észrevegyék. De itt magától eltűnik.
    A varázslat szerű képességeknek nincs semmilyen megalapozása. Nem magyarázzák nano technológiával, mutáns génekkel, minden csak úgy van, pedig a játék a jelenben játszódik.
    Engem nagyon zavar, hogy 2010-ben egy játékban nem mehetek oda ahova akarok, hanem ki van jelölve, hogy EZ AZ A PONT, ahol átugorhatok a fél méter magas korláton. Máshol nem ugorható át. Ha fel akarom venni a fal melletti lőszert, akkor meg odatapadok a falhoz, mert külön funkció a fedezék keresés (ugyanaz a gomb mint a lőszer felszedés). Miért nem elég, ha mögé kuporodok (crouch)?
    Az AI gyenge. Nagyon kevés ellenfél van, ami ide-oda mozog, a legtöbb vagy megáll egy helyben vagy egyenes vonalú egyenletes mozgást végez, azaz messziről könynen fejbelőhető.
    A minijátékok elképesztőek, hozzá lehet ugyan szokni, de a játék első felét rendesen elrontja, hogy 20 próbálkozás kell egy számítógép hackeléshez. Később persze belejön az ember.
    A beszélgetős rész egy döbbenet. Miután az ember hozzászokik a hackeléshez, mondhatni az agya maximum sebességen pörög, egy-egy beszélgetés hihetetlenül lelombozó tud lenni, mert lassú és unalmas és nem és nem akarják kinyögni, hogy mit akarnak, hanem blablabla.

    Mi lehet rosszabb annál, hogy monoton hangon beszélnek humor nélkül? Az, hogy közben különös arckifejezéseket vágnak ami a mondanivalótól teljesen független.

    Még ennél is rosszabb, hogy a beszélgetés alatt ki van kapcsolva a mentés/visszatöltés. Egy jófajta beszélgetés akár 10 percig is eltart, azalatt nem lehet abbahagyni a játékot.

    Mentési pontok... Ilyenkor az ajtó is bezáródik mögöttünk rendszerint. Két szoba van előttem, mindkettőben lootolnivaló. Melyikbe menjek be? Ha rosszul választok, akkor bezárul az ajtó mert mentési pontra érkeztem és a másik szobát már nem tudom lootolni.

    Csak akkor vagyok gondban, ha jót akarok róla írni, mert olyan egy se jut az eszembe.

    [ Szerkesztve ]

  • donki

    aktív tag

    válasz HaaS #48 üzenetére

    ""Monoton hangon humor nélkül." Beszélsz angolul? Bekapcsoltad a tévét bevetések után például? Elolvastad a hekkelt számítógépeken az emaileket?
    "The man had enough cocain in his blood to make a baleen whale see Jesus." Ronalddal? Emlékszel?"

    Leszámítva azt, hogy ez nem humoros, én a párbeszédet értékeltem, ez viszont csak egy játékbeli email. Nem látom tisztán, hogy egy humortalan email mivel támasztaná alá, hogy márpedig a beszélgetések humorosak és nem vágnak véletlenszerű idétlen arcokat közben. Nyilván te látod az összefüggést, különben minek írtad volna le.

  • donki

    aktív tag

    Természetesen próbáltam. De az átvezető mozik nem gyorsíthatóak, a hosszú töltögetés sem gyorsítható, sőt, a párbeszédek közül is csak némelyik. Talán ez az oka, hogy az általad humorosnak talált mondásról nem ugrik be, hogy hol hangzott el. Amit lehetett áttekertem, csak időnként halgattam bele szúrópróba szerűen.
    De ha te ilyen alapos megfigyelő vagy, említs légy szíves csak egyetlen egy olyan részt, ahol nem idióta majomarcot vágnak, hanem az arckifejezésük (vagy legalább a hangszín, hangsúly) olyan érzelmet fejez ki, ami összhangban áll a beszélgetés tartalmával.

Új hozzászólás Aktív témák