Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • marcus.fenix

    aktív tag

    Nos a játékról annyit, hogy:

    - ocsmány a grafika, inkább Unreal Engine 2-re hajaz mint a 3-ra, és még annak is ronda...
    - a mozgásanimációk nevetségesek
    - a zene B mozit idéz
    - a fegyverek fejlesztgetése jó időtöltés, csak értelme nincs, mert nincs különösebb kihatással a játékmenetre
    - a tűzharcok elég élvezhetetlenek, kaotikusak (azért van pár jó pillanat)

    viszont:

    - a döntéseidnek tényleg súlya van
    - van néhány kedvelhető karakter benne
    - a sztori elmegy
    - a közelharc egyszerű, de felfejlesztve egész jó

    A játék súlyos betegségeinek ellenére tegnap délután és ma egész nap ezzel játszottam, és vége is lett... talán a történet érdekelt, talán azért játszottam vele mert esett az eső, és nem volt más, de valami megfogott benne, és ha valaki ad neki pár órát, akkor el lehet vele lenni... nem azt mondom hogy jó játék, de lehetett volna az, és azért nem 2/10... mondjuk inkább 5/10... wasted potential :O

    Viszont mivel kijátszottam, most már kénytelen leszek becsületből megvenni... :DDD

    CsendesMark
    Életem legjobb játékai third person nézetűek, vagy abban is játszhatóak, szóval ízlések és pofonok...

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz HaaS #36 üzenetére

    Ez igaz...

    De nem akarom arra bátorítani az Obsidian-t, hogy máskor is ilyen félkész játékot adjon ki, csak azért mert lelke van, és úgyis elviszi... igen is figyelni kell a részletekre. A grafika még hagyján, mert az tényleg csak másodlagos nálam (mondjuk a majdhogynem nyolcszögletű motorkerék azért durva), de azért az a moonwalking amit az NPC-k bedobnak, az elég kemény, hozzávéve az idegbeteg rángatózást, amit irányváltáskor csinálnak. Aztán rögtön az elején lelőttem egy terroristát, és mielőtt eltűnt volna (ami ugye gyorsan megtörténik ha hátat fordítok neki) észrevettem valami furcsát: a srác 10 golyóval a mellében mozdulatlanul feküdt, és PISLOGOTT... rendesen ijesztő volt. Aztán ugye fizika nincs, a gránátok úgy szállnak mintha féltéglát dobálnál, ragdoll nincs, ha valakit fekve vagy guggolva lősz le, akkor is feláll, hogy a pár scriptelt elesést tudja kivitelezni. Van a pisztollyal egy Conviction féle Mark&Kill rendszer, aminél az ellenfeleket kijelölve utána gyorsan leszeded az ellent... nos nem tudom miféle kémpisztolya van a srácnak, de ha hármat jelölök ki, akkor egyszerre száll 3 irányba a lövedék belőle... az AI segghülye ráadásul a főellenfelekben sincs semmi extra, csak többet kell beléjük lőni.

    A lényeg a lényeg, a történet jóféle, a párbeszédrendszer jó, van pár fontos döntési lehetőséged, ami ad némi újrajátszhatóságot (ami nem árt, mert anélkül 10-11 óra, ami RPG-nek sovány) és van lelke neki, ami megmenti, de épphogy. Ezért csak akkor fogom megvenni, amikor 3000.- forint alá ment, és ez úgy gondolom hogy hamar meglesz...

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz GypsFulvus2 #40 üzenetére

    Tényleg megcsinálták elég jól, bár mivel csak azt tudod kiválasztani hogy milyen hangnemben válaszolsz (professzionális, agresszív, fenyegető, flörtölő, vicces, vérlázító, stb.) így a válasz nem mindíg az amit te akarsz... emellett viszont gyorsan kell dönteni, mert mindössze pár másodperced van választani, nem tudsz egész délelőtt egy válaszon dévánkozni mint a Mass Effect-ben. Viszont néha élet-halálról kell pár mp alatt dönteni, és a végjáték nagyban függ attól hogy hogyan döntesz, és ráadásul minden karakter azonnal változtat a hozzáállásán ha számára olyan választ adsz ami tetsző, vagy nem tetsző. Egy két elrontott párbeszéd, és a barátból könnyen ellenség lehet...

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz HaaS #39 üzenetére

    Mondjuk szerintem a többféle játékstílusból nem mindegyik egyformán gyenge...
    Ha valaki lopakodós, közelharcos kémes módban nyomja, akkor jobb lehet, de én Soldier háttérrel nyomtam, folyamatosan üvöltő riasztó mellett, Rambo módban berúgva az ajtókat és szaladós-ugrós, térddel orrba nyomós rúgással leterítve azokat akikre nem maradt lőszer... :DDD És blindfire-el kábé ugyanolyan eséllyel találtam el az ellent, mint ha zoomoltam... :)

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz L3zl13 #51 üzenetére

    Akinek megfelel, az játszik vele, akinek meg nem, az nem játszik vele.
    Azt azonban el kell ismernie még annak is, aki játszik vele (ahogy én is elismerem pedig kijátszottam, és sokszor még élveztem is...) hogy ennyi év fejlesztés után egy letisztultabb játéknek kelett volna kijönnie.

    Én nem mondom hogy az Obsidian fejlesztőcsapat gyenge lenne, minden bug ellenére az NWN2 nagyon komoly, összeszedett, és igényes játék volt, de itt valami félre ment.

    Megkockáztatom, hogy kábé fél év és 3-4 nagyobb méretű patch múlva lesz az ez a játék, aminek a megjelenésekor kellett volna lennie. (mint a Two Worlds volt például).

    És a hibákban tényleg az a legidegesítőbb, hogy egy egyébként nagyon jó játékot amortizálnak le. Szerintem a kritikusokat is az cseszte föl, hogy szerettek volna játszani a játékkal, és tetszett volna nekik, de túl sok kompromisszumot kellett mellé kötniük. Olyan a játék jelenlegi állapotában, mint egy csiszolatlan gyémánt... Így pedig nem mindenki látja meg az értékeit.

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz HaaS #55 üzenetére

    Azt hogy ki mit és mikor vesz meg, most ne keverjük ide.
    Nem nagy dolog beírni hogy innen-onnan megrendeltem/előrendeltem, ahogy te is tetted, mert a kutya sem ellenőrzi le... (mellesleg nem tudok demóról, és valahogyan te is véleményt alkottál a játékról...)

    "(leszarom, mikor veszitek meg, ha egyáltalán)" - még jó, hisz mi egyebet tehetnél? :F

    A vélemény olyan mint a seggly.k, van belőle mindenkinek...
    "Alpha Protocol - értékelések" - ez a témaindító írás, és egyben a topic címe, ezért várható, hogy vélemények lesznek a hsz-ekben... én elhiszem, hogy hatalmas a fájdalmad azon, hogy a játék nem mindenkinek jön be a jelenlegi formájában, és jogodban áll felháborodni, nekem meg jogomban áll lesz@rni a felháborodásod, és kérlek szépen meg is teszem.

    Ha te ekkora FanBoy vagy, akkor nem itt kéne magad háborítani, hanem egy olyan fórumon kéne olvasgatni, ahol mindenki hozzád hasonlóan vélekedik, és akkor elégedetten borulhatnátok egymás ölébe... valójában én már azóta nem adok az itt írt hsz-eidre, amióta az AP-t a Maffiához hasonlítottad, és (meglehetősen gyenge és elfogult) érveid elfogytával elkezdtél másokkal személyeskedni.

    A Fallout játékoknak (1-2) már a saját idejükben is szar volt a grafikájuk, és tele voltak bugokkal, mégis mindenhol elismerték/elismerik (12 éve) ezeket a játékokat, míg az Alpha Protocol-ról egy hónap múlva már csak Te és a hozzád hasonló kevesek fognak beszélni... és ez biztos azért van, mert mindenki hülye, csak te látsz tisztán.

    Ilyenkor rájövök hogy kiknek csinálják a B kategóriás filmeket... ;]

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

  • marcus.fenix

    aktív tag

    válasz HaaS #57 üzenetére

    Én nem szaroztam le a játékot, csak nem vagyok úgy beájulva tőle mint te. :N
    A széles nyilvánosságról meg annyit hogy van itt vagy 60 hsz, amiknek a fele az enyém meg a tiéd... ebből is látszik hogy a játék mennyire fölkavarta az állóvizet...
    A képet meg nem kell elküldened, hisz ki vagyok én hogy nekem bizonyíts... ahogy drága nagyanyám mondaná, majd a jóisten ítélkezik feletted... :)
    Biztos a mennyország vár, ha teljes áron vetted meg az Alpha Protocolt, én meg majd a pokolból nyüszítek, amiért lewarezoltam, és megvártam míg budget kategóriába ér... (és mellé még pofátlanul elmarasztaltam a hsz-eimben) Shame on me...

    Megyek is a sarokba térdepelni :O

    [ Szerkesztve ]

    Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

Új hozzászólás Aktív témák