Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz HaaS #50 üzenetére

    "Én is odarohantam több mobhoz, ütni kezdtem, aztán mikor rájöttem, hogy szart sem érek el vele, akkor elővettem a fegyverem és lőni kezdtem."

    Miközben ő folyamatosan tüzelt rád? RPG-kben ez a taktika jóval elfogadhatóbb, mint egy FPS-ben, de mivel általában fantasy vagy sf univerzumokról van szó, így jobban belefér. Itt azért már sokkal inkább furcsán hat az ilyesmi. És még ha játékos oldalról elfogadható is a dolog, AI oldalról viszont teljesen nevetségesen hat.

    "Ez nem valóságszimulátor, hanem egy játék."
    Jaaaaah, az más. A mozifilmek meg csak mozifilmek. A tv sorozatok meg csak tv sorozatok. És ha mondjuk a Barátok köztben Miklós holnap elkezdene repkedni és lézersugarakat lövöldözni a szeméből, akkor a teljesen rendben volna mert az csak egy sorozat.
    Ha Frodó tette volna ezt a Gyűrűkúrában (mindenféle magyarázat nélkül) akkor is furcsán néztem volna, pedig az egy fantasy!

    Vajon mi a frásznak fárasztotta magát az Obsidian, hogy egy nagyjából valósághű világot, meg logikus történetet rakjon össze a játék hátteréül, mikor úgyis mindegy, hiszen ez csak egy játék, és nem kell logikusnak meg konzisztensnek lennie a saját kitalált valóságán belül... :U

    "Nem a qrva shaderektől, direktiksz húsztól meg négymagos prociktól, vagy mert ki lehet kinyomni a pattanást a főhős nyakán."
    Manapság is rendre előszedek régi játékokat, és cseppet sem zavar ha elavult a grafika. Vagy ha két, nagyjából hasonló korú és tipusú játékból az egyiknek gyengébb a grafikája, attól nem lesz automatikusan gyengébb, de ha ugyanazzal a játékmotorral (amivel egyébként majdnem minden játék ugyanúgy néz ki!) egy későbbi játék sokkal rosszabb grafikát produkál, az szimplán igénytelenség, és azt bizony már felrovom neki hibaként.

    És ha te nem tudod felfogni, hogy az, hogy valami "elég jó" nem ok arra, hogy miért ne lehetne jobb, ha egyébként a lehetőség megvolt rá, azt meg én sajnálom.

    Aki hülye, haljon meg!

Új hozzászólás Aktív témák