Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • NightBagoly

    tag

    válasz Chapel #8 üzenetére

    Nem láttam a játékot, szóval csak tippelek, ráadásul spoilerek is lehetnek, de:
    - A fejlesztők azt mondták, hogy találkozhatunk másokkal, némelyikkel szimpatizálhatunk is, DE NEM LESZÜNK BEFOLYÁSSAL A SORSUKRA. Itt elhangzott még valami, amiről egyértelműen arra lehet következtetni, hogy még a szimpatikus NPC-k is elhalálozhatnak és valószínűleg nem hirtelen szívleállás lesz az oka, tehát jó eséllyel az idegen őket is vadászgatni fogja lefelé.
    - Hogy most egy androidra vadászna e egy idegen, ha teszem azt annak a programja ismeri a lényt, és ledermed (szaga nincs, életjelei, pulzusa nincs) amikor sejti, hogy közeleg... Nem tudhatjuk. Van rá esély, hogy a dög mezei berendezési tárgynak nézi és továbbsétál, minek akarná szétszedni, ha nem támad rá? Ennyi erővel csapkodhatná a computereket a falon is.
    - Senki nem állította, hogy az Alient meg kell ölni. Persze valószínű, hogy lesz valamiféle 1v1 küzdelem a végén, de az is lehet, hogy simán megléphetünk a dög elől.

    Az opcionális gyilkoláshoz: pár napja híreztük ki, hogy végig lehet játszani a teljes játékot anélkül, hogy bárkit (emberről és androidról beszélnek) megölnénk, szóval ez nem csak egy vágy, hanem tény.

    [ Szerkesztve ]

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

  • NightBagoly

    tag

    válasz Bad Pritt #14 üzenetére

    Igen, de ott Bishop nem tudott a lény jelenlétéről a területen - értsd, mögötte állt, ő meg gesztikulált, beszélt, mozgott a támadás során, nem "kapcsolt le", emberként viselkedett és reagált, vagyis a meglehetősen felpaprikázott Alien-anyuci joggal érezhette, hogy veszélyt jelent. Én azt feltételeztem, hogy a hajón levő droidok a társaság beavatott emberei (elvégre vadásznak ránk is, videókból ez jön le), ők viszont valószínűleg tudják, és ismerik a veszélyt, tehát aszerint tudnak eljárni, vagyis a közeledtére kikapcsolhatnak, amit a dög jó eséllyel nem tud detektálni, mert hát egy nagy fémdoboz.

    Arról nem is beszélve, hogy az Isolationban egy mezei idegen fog rohangálni, a Bolygó neve: halálban meg egy anyakirálynő esik neki az androidnak, az is más lapra tartozik szvsz., bár tudja a fene :))

    [ Szerkesztve ]

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

  • NightBagoly

    tag

    válasz Bad Pritt #17 üzenetére

    Félre ne érts, én sem vagyok ám Alien szakértő, sőt, olyan messze állok tőle, amennyire csak lehet. Egyszerűen csak abból kiindulva, hogy pl. Ash-t sem nagyon érdekelte, hogy a lény elszabadul a hajón (beszéljünk az első filmről), pedig kis túlzással mindent tudott a teremtményről... szóval ez, meg maga a logika, hogy egy android szerintem simán át tud kapcsolni standby módba, nem erőszakolná meg az univerzumot, ha az Isolation idegene nem vadászna szánt szándékkal az androidokra. Egyszerűen meg lehet magyarázni józan paraszti ésszel (ezt próbáltam meg fentebb). :)

    "Kánon" - szerintem itt nagyobb káosz van már, mint ami a Star Warsban volt (amit végül is nem hülye módon kukázott a Disney). Regények, képregények, filmek (azok a kombózós idegenek a négyben, te jó ég! azok a pár perc alatt embrióból - ki rakta a tojásokat? - kikelő teljes méretű rémek az AvsP 2 filmeb, atya úr isten!), játékok, szerintem két-három művet nem találnánk, amelyek akárcsak megközelítőleg hasonló módon értekeznek a szériáról.

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

  • NightBagoly

    tag

    válasz Akos96 #18 üzenetére

    Az Aliens előtt nem játszódhat, hiszen a Bolygó neve halálban ugye Ripley lánya (az Isolation főhőse) már rég halott. A mezei Alien-filmben pedig Ash úgy ismeri az organizmust, mint a tenyerét, tehát egyértelmű, hogy a vállalat tud róla, sőt.

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

  • NightBagoly

    tag

    válasz Akos96 #22 üzenetére

    Bocs-bocs, úgy olvastam, hogy az Alien előtt :) De, persze, az Aliens előtt játszódik (no, ezért szeretem a magyar címeket, nehezebb belegabalyodni), és ez bizony (az alapján, hogy Ash mennyire képben van a teremtménnyel) abszolút nem kizárt, hogy ismerik, sőt, biztos, hogy tudják, milyen a lény és mikre képes.

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

  • NightBagoly

    tag

    válasz Bad Pritt #24 üzenetére

    Amúgy az is jó kérdés, hogy vajon tényleg halott e Ripley lánya? Ha teszem azt anyuval közlik a Bolygó neve halál elején, hogy "hát izé, a lányod életben van, mert épp bolygóközi rakományokkal foglalkozik, az utazásai nagy részét hibernációban tölti és kb 30 éves, és pár hónap múlva visszatér a földre", mekkora esélye lett volna a Cégnek, hogy elcsábítsa Ripleyt az expedícióra? :)

    A Prometheust én nem tekintem a kánon részének több okból is (a zárt szobában élelem és minden nélkül ezerszeresére duzzadó csápos hentai szörny nálam megölte a sztori ezen részét) :)

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

  • NightBagoly

    tag

    válasz Chapel #26 üzenetére

    Nem tudom, a végén, amikor levágja a monológot arról, hogy mennyire tökéletes organizmus, meg az a céltudatosság, ahogy Anya odairányítja a hajót, és hogy Anya protokolljába bele van építve az, hogy amint megtalálják, minden és mindenki feláldozható... nos, nekem abból az jött le, hogy a cég és Ash is tisztában van az idegen erejével, más kérdés, hogy még életükben nem láttak élőben egyet sem, ezért van a tanulmányozás és a vizsgálgatás. Aztán persze lehet, hogy tévedek, az Alien egyik nagy előnye - számtalan egyéb dolog mellett - pont az, hogy felvet egy rakás kérdést, és nem válaszolja meg, így mindenki maga rakhatja össze a sztorit :)

    "Azt mondják, mielőtt meghalsz, minden lepereg a szemed előtt. Ez igaz is. Ezt hívják életnek." Terry Pratchett

Új hozzászólás Aktív témák