Új hozzászólás Aktív témák

  • Gargouille

    őstag

    Sok érdekeset leírtak az előttem szólók, én csak annyit tennék hozzá, hogy megfigyeléseim szerint leginkább a nők azok, akik többségében a párválasztás során a "dominánsabb" (ami jellemzően az agresszívabb, rámenősebb, erőszakosabb, nagyobb hangú stb. jelzőket takarja) férfiak felé vonzódnak, aztán ez a tulajdonság - ami oly vonzó és férfias amíg fel nem száll a lila köd - a párkapcsolat során már nem is olyan komfortos, mert bizony aki tényleg domináns az a magánéletben is domináns. Ideig-óráig még menő, meg "igazi nagybetűs nőnek érzem magam mellette" és a többi szöveg, aztán amikor már nem tudja a dolgot szőnyeg alá rugdosni, a kognitív disszonancia nem működik, akkor jön a felismerés, hogy bizony őt elnyomják, bántalmazzák. De mindez tulajdonképpen visszavezet az elejére.

    Nem arról van szó, hogy tagadnám a bántalmazó kapcsolatok létét, csupán arra az egyéni felelősségre szerettem volna rámutatni, hogy bizony ki mint vet, úgy arat. És nem, nem igaz az, hogy ezt sosem lehet előre látni. A legtöbb emberen ez tökéletesen látható már előre is.

    Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

Új hozzászólás Aktív témák