Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz jacint78 #22 üzenetére

    Már miért kellene valami HELYETT telepíteni...... Dual boot? Dual HDD? Desktop stream? Csak hogy három azonnal eszembe jutó lehetőséget említsek? Könyörgöm, ez egy informatikai fórum, nézzünk már nyitottabb szemmel egy új lehetőségre...

    Gondolj úgy a gépedre ebben az esetben, mint egy konzol-PC kombóra. Most nem "A" gépedet, hanem a "konzolt" kapcsolod be (SteamOS), majd ha befejezted a játszikálást, akkor meg elindítod "A" gépedet (Win-OSX).... Vagy szívinfarktus lesz ha a két rendszer közötti váltásnál várnod kell mondjuk 40 másodpercet?

    Nem is beszélve arról, hogy legtöbb PH-n tanyázó embernek egynél több TV-re köthető eszköze van (direkt nem PC-t írtam), még ha a második gép általában nem is túl erős (az enyém pl. abszolút nem mai darab), de erre ugye ott a Desktop stream lehetősége, amihez talán nem is szükséges túl erős vas.

    "Access the full Steam catalog of nearly 3000 games and desktop software titles via in-home streaming."

    Én örülök az egész SteamOS kezdeményezésnek. Hogy ténylegesen jó lesz-e? Az majd kiderül. Épp ezért véleményt nem is nyilvánítok. Nekem is vannak fenntartásaim, elsősorban a lag miatt, de örvendetes, egy olyan rendszer víziója, ami a játékok köré van építve (optimalizálva). Szerintem várjuk meg az első otthon is kipróbálható verziókat és utána kezdjük el fikázni és támadni a rendszert. :K

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz jacint78 #37 üzenetére

    Az eredeti válaszom csak a "helyette" butaságra fókuszált és nem arra, hogy neked jó-e ez, vagy sem. Mivel nem a régi helyett, hanem a régi mellé érkezik az új OS. Ezt fontos különbségnek gondolom. A SteamOS szerintem nem akar Windows lenni (legalábbis még nem, később majd meglátjuk).

    Én azt látom ebben az esetben, hogy:
    - jobb nekem, hogy ha sikeres lesz a SteamOS (persze ha futtathatom majd sima PC-n a jövőben is), mert ezáltal nem vagyok rákényszerítve a konzolozásra, miközben játszani szeretnék a húzócímekkel (exkluzívokat hagyjuk), ergo a Steam ezzel a lépéssel próbálja védeni a PC-s játékpiacot (legalábbis részben, a steam-konzol felpörgetéséig biztosan)
    - jobb lehet nekem egy 100-150 W-ot fogyasztó SteamOs-es célgép, mint egy 400 W-ot fogyasztó kazán az asztal alatt, főleg ha csak tartalmat akarok fogyasztani, amennyiben nem ragaszkodom a "nagy gépemhez"
    - jobb nekem egy "második" gép egyébként is, így ha az egyik kiesik még mindig ott a másik.
    - jobb nekem egy direkt az OS-re optimalizált (reméljük) játék, mint egy baromira divergens hardverkörnyezetre fejlesztett valami, függetlenül attól, hogy új hardveren, vagy a mostani PC-den futtatod

    Tehát, összességében vannak reális előnyei az én szememben, kérdés, hogy ez kinek mit ér meg? Vagy egyáltalán megéri-e? Nekem igen, másnak nem. Ha senkinek sem érné meg ez, akkor a HTPC piac sem létezne hiszen miért nem tolod a bazi nagy gépedet be a TV mellé (nekem most így van :D ) médiaszerverként az is tudna működni. Vagy miért nem használ mindenki desktop linuxot az XBMC helyett és sorolhatnám még. Egyszerűen különbözőek az emberek igényei.

    Te úgy látszik nagyon Win mániás vagy, neked nem lesz jó. Nekem és szerintem még sok más embernek meg tök jó lesz. Rárakom egy tartalék HDD-re, vagy SSD-re, berakom egy ki-be kapcsolható mobil-rack-be (a rendszerlemez már amúgy is olyanban van) és ha kell akkor majd SteamOS-t futtatok, ha meg nem, akkor mehet a Win8 akár a sima Steam-mel, vagy az egész mehet egy másik gépre, akár HTPC-re. Nem látom miért kellene helyettesíteniük egymást? Sokkal inkább kiegészíteniük kell a másikat. Dual-boot-ot már nem is említem, mert amellett (is) elegánsan elmentél, bár gondolom az az egyszerűbb, így nem sérül az érv rendszered, hogy leváltják a Win-t. :U

    Amikor meg azt mondtam, hogy gondolj konzol-PC kombóra arra utaltam, hogy működhet a PC olyan üzemmódban is és nem arra, hogy azzá válik, vagy azt is kellene használnod, csak hogy dual-boot-al működhet egy eszköz kettőként is. Szóval megint nem értem ezt a felháborodott hangot. Semmi sem gátol meg abban, hogy továbbra is romantikus estéket tölts el a Windows-oddal és a PC-del, pusztán csak kapsz mellé egy remélhetőleg játékra jobban optimalizált platformot is. A kettő között meg ha nagyon kell 30-40 másodperc alatt válthatsz.

    Egyébként azért használom ilyen sokat a reméljük szót, mivel nem tudhatunk még semmit sem. Lehet nagyon jó lesz a StemaOS, lehet hogy egy baromi nagy bukta lesz. De ezt a csípőből ellendrukkot nem tudom megérteni egy még a működésében nem is látott rendszerrel szemben. :(

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Lacccca87 #93 üzenetére

    Rosszul látod úgyanugy kényszerítve vagy mintha konzoloznál
    Értelmezed is a leírtakat, vagy csak válaszolsz? Konzolozásról volt szó (értsd. hardveres értelemben) itt alapesetben nem kell semmit sem venned. Csak letöltöd az OS-t a PC-re és használod a Win-ed mellett. Konzolra tegyél már az eredeti rendszer mellé, mondjuk egy Win8-at, kössél már rá egyszerűen bill.-t meg egeret és sorolhatnám. Annak az eszköznek a használhatósága és a szabadsági foka eléggé korlátozott, míg egy PC-nek nem. Épp ez a lényeg, hogy nem kell konzolt venned, használod a gépedet, maximum a rendszerek közötti váltást kell túlélned. Épp ezért "jó" a PC piacnak a kezdeményezés, mert nem az echte konzolok felé terel. Egyfajta hibrid megoldásnak tekintem. Én nem élek-halok egy OS-ért sem, de használom a Win-t is és a Linuxot is, mert sok minden köt egyikhez és másikhoz is a munkámmal kapcsolatban is és érzelmileg, szemléletileg is. De ha például a játékok a jövőben (távoli ez még nagyon) átkerülnének linuxos környezetbe, akkor tuti búcsút intenék a Win-nek, és csak munkában használnám, mert ott kell, de otthon nem hiszem, hogy hiányozna nekem.

    és nem a PC piacot védi hanem a saját bevételeit a PC piacról.
    Az ok mindegy ebben az esetben, az okozat számít. A SteamOS esetében maradhat a PC-s hardvered, majd esetleg a későbbiekben lesznek csak célhardverek, de azok is PC komponensekből. Ezáltal lehet, hogy pusztán önös érdekből, de végső soron ezáltal igenis védi a PC-re fejlesztést, mint olyat. Mindegy, hogy mi miatt nem kell venned Xbox-ot, PS-t, vagy akármit, ha cserébe maradhat a szeretett (és nem utolsó sorban egyszer már megvásárolt) hardvered.

    Úgy hívják hogy terheléstől függő fogyasztás illetve energia gazdálkodás, nagy gép is fogyaszthat keveset, de legalább ha kell a teljesítmény nem kell mókolni
    Ennyire nem kell hülyének nézni, evidencia. De az Xbox360 például TELJES terhelésen fogyasztott 160W-ot, míg egy komolyabb teljesítményű asztali gép már abban az időben is 250-400 W-ot. Valakinek ez is számít, ha már a kispénzűeket említed a későbbiekben. Persze, ha nem terhelem szénné az én gépem is 120W körül eszik, de ebben az esetben a konzol, vagy egy célgép (ITX, HTPC) meg mondjuk 50W-ot, szóval az arányok élnek. De ugye IDLE esetekben lényegében a cikkhez nem releváns témáról beszélünk, mivel itt játékok futtatásáról van szó, tehát játékgép vs játékgépről szól a történet. Ki nem tolja le, hogy Office alatt mennyit eszik a gépe ezen cikk kapcsán, amikor az számít, hogy mondjuk GTA5 alatt mennyit eszik egyik, vagy másik?

    Előbb még a fogyasztásról volt szó, most meg egyenesen 2 gép is futna?
    Egyrészről én a fogyasztást és desktop streaming-et, mint figyelembe vehető lehetőséget említettem, mint lehetséges előnyöket, nem mondtam, hogy ezek az ultimate érvek, vagy hogy én ezen a vonalon indulnék el. A jelenlegi gépem sem egy energiatakarékos zsebszámológép. De másrészről igenis eshetőségek, figyelembe vehető szempontok, amiket azért említettem, mert igenis reális, nem koholt érvek. Az meg hogy ez kit érdekel és kit nem azt mindenki döntse el maga. Én a saját keresetemből élek és igenis számít. Ezért például amikor csak netezek és tudom, hogy nem fogok sem játszani, sem mondjuk 3D modellezni, akkor azt nem a nagy gépen teszem, hanem például egy ősrégi laposon.

    Amúgy te például egyszerre két rendszert használsz, vagy két gép előtt ülsz? Ha netezel közben fut a Skyrim a háttérben? Én vagy általánosan gépezek, zenét hallgatok, netezek akármit csinálok, vagy játszok. Nagyon maximum játék közben fut a lapos mondjuk fordítás miatt, de az nagyon ritka eset. Egy seggel egyszerre egy lovat....

    Mivel az mind2 kell ha csak streamelhető a játék.
    Erre a "CSAK"-ra van hivatalos infód? Mert én nem találtam.
    Ahogy olvastam ez egy lehetőség, nem kötelezőség.

    arról már nem is beszélve hogy sokan nem engedhetik meg anyagilag a 2 gépet, de hogy tovább menjünk a mondanódon még a 2 HDD-t vagy ami főleg vicces SSD-t a jelenlegi anyagi helyzetek között.
    A második gép még érthető és jogos kifogás, de egy második mondjuk 80GB-os HDD 2-3000 Ft-os tételt jelent. Akinek meg van pénze az akár legolcsóbb 1000-2000 Ft-os eredeti játékokra, meg egyáltalán játszós gépre, annak biztosan ez a 3000 Ft fogja betenni a kaput. Reális.......

    +1 környezet amire meg kell írni így még kevesebb idő marad rendszerenként az optimalizálásra.
    Ha a végcélt nézzük akkor pont nem. Nagyon hosszútávon gondolkodva a Valve szándéka szerintem egyértelmű ----> csak SteamOS. Persze ez ténylegesen hosszútávú cél lehet csak. Addig + 1 rendszer, de idővel nem az lenne és egyszerűsödne a dolog.

    A Dual-boot meg ebben a felállásban marhaság
    Neked..... Én ma is megelégedéssel használom ezt a funkciót.

    ha játszani akarok akkor ne kelljen már oda vissza lépkednem az OS-ek között amikor pl van 1 amin minden fut ez pedig a WIN.
    Értem. Te tehát úgy használod a gépedet, hogy mondjuk 5 perc játék 4 perc net, majd újra 3 perc játék, majd 6 perc filmnézés, majd 5 perc szövegszerkesztő. Nagyon életszerű. Én is nagyon sok mindenre használom a gépet, amikor is ténylegesen sok minden között ugrálok, csak éppen ebben az esetben a játék nem szerepel a listán, főleg nem mondjuk 5 percre. Ha így lenne ezzel a többség, mint amire céloztál, akkor nem terjedtek volna el a konzolok sem. :U

    Hidd el nem értünk csinálja ezt a Valve, és ebből az átlag PC-s játékosnak semmi haszna nem származik (max a linux kedvelő játékosoknak), ez csak kizárólag nekik jó mert menthetik vele a piacukat.
    Ezt nem kell külön elhinnem. Evidencia és igazad is van. De ettől még járulékos haszna lesz, mert PC-s hardvereken futnak majd a programjaik és az OS-ük. Szóval ahogy fent is említettem ez a PC-nek (még ha csak járulékosan is) jó. :K

  • imibogyo

    veterán

    válasz Plazmacucci #104 üzenetére

    Van. :B Egyébként koherens egész, nem akartam szétbontani, mert akkor meg hsz. vadászatnak titulálják. Ez a van rajta sapka, nincs rajta sapka esete. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Lacccca87 #134 üzenetére

    Mivel a többiek már utálnak minket, így csak röviden. :D

    Stream-re ott a hírben a hivatalos info, mivel a játékok nagytöbbsége nem fog futni a SteamOS-nél így mindenképpen kell egy WIN-es rendszer amiről streameled. Linkeld már be pontosan ezt a hivatalos hírt és szövegrészt ami ezt mondja, hogy "nem fog" futni, mert én csak azt látom a hivatalos oldalon, hogy "most" nem fut nagy része. Egyébként is az nagy blődség (ha már ezt szóba hoztad), hogy egy jövőbeli platformnak azt akarod felróni hibának, hogy mondjuk 1500 darab egyébként akár több éves játékot nem futtat natívan. Mert ha ez a jövőben is így lesz akkor ok, jogos. De ezt meg ugye sem te sem én nem tudhatjuk még.

    De tessék itt az egyik hivatalos szöveg a SteamOS honlapjáról: You can play all your Windows and Mac games on your SteamOS machine, too. Na ehhez kell a stream.....Érted? Nem csak így fog működni a rendszer, hanem így is fog működni, ha kell. Itt egy másik hivatalos Steam válasz a honalpjukról: What games will be available during the beta? The nearly 3,000 games on Steam. Hundreds already running natively on the SteamOS, with more to come. The rest will work seamlessly via in-home streaming.

    A játékok nagy többsége tehát MOST nem fut SteamOS-en, ezért kell elsődlegesen a stream, de a későbbiekben már ilyen irányba is fejlesztenek (more to come). Vagyis csak abban az esetben lesz kötelező a stream a későbbiekben is, ha át nem portolt játékkal akarsz játszani. De logikusan a Valve abba az irányba fogja tolni a szekeret a jövőben, hogy ami csak lehet natívan fusson majd rajta, hiszen ha nem így lenne akkor majdhogynem feleslegesek lennének a SteamMachine kezdeményezések, mert vélhetőleg csak a fogyasztás miatt (ha már szóba hoztam) kevesen vennének egy külön gépet, ami csak streamelni tud.

    Maga a SteamOS egyébként is önálló lesz, nem csak streamre találták ki. It will be available soon as a free stand-alone operating system for living room machines.

    Fogyasztásnál, minek vezsed elő a laposod? Lehet többet fogyaszt mint a nagy géped mivel égebbi és kb 0 energiatakarékossági funkció van benne, kb értelmetlen és önámítás csak. De "lehet"-re normális ember nem alapozik szilárdnak hitt véleményt...... Én viszont megmértem fogyasztásmérővel. Asztali gépem átlag használatnál 120-130W körül kajál, a laposom meg 45-55W körül. Lehet te a fizika és matematika alaptörvényeivel is tudsz vitatkozni, de én nem teszem. A 2x-3x fogyasztás, meg 2x-3x fogyasztás, bár az IDLE ugye jelen témánál továbbra is lényegtelen. Pont.

    Ahol van 1 PC oda felesleges egy második PC alapú gyengébb gép ilyen célú felhasználásra. Akkor szerinted a fél világ hülye, csak te vagy ilyen marha okos, mert tart egy kis fogyasztású eszközt a nagy asztali gépe mellett. Sokszor a mobilitás, sokszor a funkció, sokszor pedig energiatudatosság, vagy a pénztárcája miatt (tudod lehet ebből a kis spórolásból van neki második HDD, vagy SSD).

    Az utolsó részre meg már nem is válaszolok. Nem szokványos felhasználás, hogy jobbra -balra váltogatsz játék közben. Sima gépezés és multitasking az más kérdés, jogos (bár már ezt is leírtam én is) de annak meg nincs sok köze a SteamOS-hez. Szóval te értelmezd már az olvasottakat. Ez nem ment a konzolos hsz.-emnél sem és nem ment most sem. Így tényleg felesleges vitatkozni. Utána meg nagy arccal beszólsz. Gratulálok. Egyébként részemről is vége, mert ennek úgy sem érünk a végére, aztán meg majd kapunk orr koppintást. :N

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Lacccca87 #138 üzenetére

    Mivel ahogy kivettem az írásodból linux felhasznáó vagy ezért habzik rá a szád hogy végre valami megmozdult efelé, és amiatt nem látod a fától az erdőt.
    Simán hülyeséget állítasz, főleg mivel nem ismerhetsz. Használok linuxot és windowst is. Nagyjából az időm 90%-ban wint (munka + játék + otthoni win 8), 10%-ban linuxot (nagyon pici munka otthon + átlagos otthoni gépezés). Szóval egyáltalán nem habzik a szám. Egyszerűen csak otthoni környezetben engem kielégít(ene) a linux is, így ha a játékok is futhatnának egy ilyen rendszeren, akkor az nekem tök jó lenne. Épp ezért én várom a SteamOs-t. Majd meglátjuk milyen lesz. Én itt sokakkal ellentétben nem gondolom azt hogy biztosan sikeres lesz, de elindíthat valamit, sőt még akár jó is kisülhet belőle a végére. Én csak az ellen ágálok, hogy itt mindenki előre temeti és alázza a még ki sem adott rendszert. És ez nettó baromság, vagy inkább szűklátókörűség. Majd meglátjuk milyen lesz.

    Ettől függetlenül a munkám miatt, meg egy csomó egyéb más miatt a windowsos gépem is maradna mellette, és ez az amit itt sokan nem értenek meg, hogy a SteamOS-t én nem a Win helyett, hanem az mellé képzelem el. Egyfajta "konzolként", de a konzolokat sújtó fejleszthetetlenség (hardver csere) és kötöttségek (bill. egér hiánya stb.) nélkül. Persze tudom, hogy ez csak a jövő, de egy még kiadatlan rendszer kapcsán mi másról lehet beszélni? :U

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz Keeperv85 #142 üzenetére

    Így van. Inkább a driver támogatás és az optimalizáció a kérdéses és nehéz, nem igazán maga a portolás és a linuxra költöztetés (mondjuk programoknál igen, de játékoknál nem nagyon, kivéve az egyedi motorokat). Unity és az UDK engine például kapásból képes legalább 5 féle rendszerre lefordítani a kész művet, de még a CryEngine is a három fő platformra simán képes erre (na jó ő Mac-re és így OGL-re, közvetetten pedig Linuxra nem), de szóval ez nem igazán hiteles kifogás. Az más kérdés, hogy utána az optimalizáció simán lehet többszörös időigényű, mint maga a portolás, de valahogy a hírekből és a mindennapokból mindig a "portolás" nehézsége jön vissza.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz zsolt200 #146 üzenetére

    Hagyjad nem is az a lényeg. Vagyis nem annak kellene lennie.
    Egyébként az már egy elég régi képem, tessék itt egy újabb. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz zsolt200 #148 üzenetére

    Sajnos nincs már meg semmi régi cuccom, alacsony a fizu, szóval mindenem belemegy mindig a következő projektbe, semmit sem tudok megtartani. És a nagy fejlesztések is majdnem években mérhetőek. A mostani gépem is 1,5 éves, és ha most nem sikerül eladnom még relatíve árában, akkor legalább még egyszer ennyit meg is marad. :(

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák