Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #48 üzenetére

    Aki ugrál, vagy agyára ment a meleg, az kizárólag te vagy. Hol írtam, hogy 44 = 44.1? Hol írtam, hogy fáj, hogy azok is kalapba kerültek akik a losslesst jelölték be?
    Furfangos kérdések? Hát furfangosak ugyan nem voltak, viszont nehezek, vagy nehezen értelmezhetők igen. Jahh, hogy te nem tudtad értelmezni az ominózus kérdést és/vagy nem tudod mit jelent a felbontás, értem, semmi baj, csak akkor ne vau, komám mert nincs értelme. Gondlom az én soraim is „furfangosak” voltak, ezért nem sikerült értelmezni, sorry, majd legközelebb szótagolva írok, hogy megértsd(bár nem fűzők hozzá vérmes reményeket). :D
    Egyébként nem vagyok szakértő a témában(bár a szakmám részben kapcsolódik a digitális hangtechnikához), ennek ellenére képes vagyok értelmezni egy egyszerű mondatot(már csak azért is, mert ez nagyon nem hozzáértés kérdése), vagy ha számomra ismeretlen fogalmak vannak a mondatban(jelenesetben kérdésben), akkor veszem a fáradságot és utána nézek mit is jelent, annak érdekében, hogy egyáltalán értelmezni tudjam mit is kérdeztek, veled ellentéteben. Persze tudom, kényelmesebb hőbörögni mint gondolkozni.

    a "kódolás" meg a "felbontás" szavakon meg tudsz lovagolni.
    Jaja, pont ez volt a két kulcseleme a vitának, ez volt a lényeg, de ne zavarjon. Pont az volt a probléma, hogy sokan nem tudják, hogy ezek a fogalmak mit jelentenek, ahogy látom te sem. De nincs ezzel semmi baj, mindenhez nem érthet az ember. Viszont ha nem értesz valamihez, de a fáradtságot sem veszed, hogy utána néz a dolognak, akkor ne hőbörögjél már ha nem jön be a tipped.

    Ezek után aki itt elásta magát az te vagy, nulla tudással, nulla logikával „anyázol, ehhez értesz, gratulálok.

    Ja, majd elfelejtettem: Büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem, hogy ha a TDK LoR nyereményjátékban netán nyerek(és te meg nem), akkor neked adom, bármelyik nyeremény legyen is az, ingyen természetesen.

    [ Szerkesztve ]

  • B1T3

    addikt

    válasz sutszi #50 üzenetére

    Csakhogy az is megtalálható volt a KLEER-ről, hogy „CD minőség”. Még csak ismerni sem kell, csak rákeresni Google segítségével, hogy miről is van szó.
    Ja, és a matematika jelenlegi állása szerint kerekíthettek 44,1-ről 44-re.

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #50 üzenetére

    Rosszul volt megadva a jó válasz? A jó válasz 16 bit, hol volt ez rosszul megadva? Hajtogatod a magadét, de továbbra sem sikerült felfogni mit kérdeztek. :DDD A kérdés a felbontásra vonatkozott, aki tudta mit jelent a felbontás, annak nem kellet keresgélnie a neten cikkeket, információkat a KLEER-ről, csak bejelölte az egyetlen olyan választ ahol felbontási érték meg volt adva. Aki nem tudta mi a felbontás, az nem tudta értelmezni a kérdést, ekkor mi a teendő, értelmezni kell a kérdést, azaz ki kellett(volna) derítenie, hogy mi az a felbontás(ergo mi a kérdés!), abban a pillanatban ahogy ez megtörtént, rá is az előző mondatom érvényes. Ehhez semmilyen hang- vagy egyéb technikában nem kell jártasnak lenni, csak is kizárólag gondolkozni kellett volna.

    Továbbra is várom, a választ arra, hogy hol írtam a 44 = 44.1. Légy szíves linkeld be, vagy idézd. Ja, hogy ilyet nem írtam, akkor kinek nem sikerül valami értelmezni? Főleg annak tükrében hogy a 44-nek, vagy a 44.1-nek semmi köze nincs a kérdéshez.
    És ha ezzel félre lettél vezetve akkor mi van? Az imént írtad, hogy „beugratósak” a kérdések, ezek szerint te beugrottál. Bár a kérdés nem volt beugratós, a válasz meg csak annyiban, hogy a feltett kérdésnél kicsit többre(is) adott választ, ha tudnád, vagy vetted volna a fáradságot és kideríted mi a felbontás(azaz mi a kérdés) akkor ezzel nem tudtak volna „beugratni”.

    Ahelyett, hogy örülnél, hogy elfogadták a rossz válaszod, még neked áll feljebb, mert valaki meg meri kérdezni, miért fogadták el. Úgy, hogy az illető kijelenti, hogy nem szeretné ha mégsem fogadnák el a rossz választ, annak ellenére, hogy ez a játék értékéből/élvezetéből elég sokat levon. Sőt az illető azt is leírta(kijelentette), hogy amikor ezt, még a játék közben, bejelentették, azért nem szólalt fel ellene, mert nincs ellene. Az a baj komám, hogy annyi fáradságot nem veszel, hogy elolvasd a hozzászólást/hozzászólásokat, amire/amikre fröcsögve válaszolsz, érvek, intelligencia, ész nélkül. Az anyázást idézőjelbe tettem, de már nem csodálkozom azokon amiket írsz, folyamatos tanúbizonyságát teszed annak, hogy a szövegértési együtthatód erősen konvergál a nullához.

    A felajánlást jó szándékból tettem, semmilyen sértő/hátsó gondolat nem vezérelt, teljesen komolyan gondoltam, és továbbra is tartom magam hozzá.

    A privát üzentet nem tudod miért kaptad? Bemutatkoztál itt az imént, én is bemutatkoztam, kvittek vagyunk. :D

    [ Szerkesztve ]

  • krizmo_

    addikt

    válasz sutszi #53 üzenetére

    Vannak emberek akikkel nem érdemes leállni, mert van az a szint ahova nem kell lemenni....hagyd rá, most amúgy is sok az energiája, biztos megette az ebédet, amit anya főzött.....
    Folyamatosan fújja, hogy értelmezési probléma, de szerintem magából indul ki, látszik abból, ahogy ír erről, meg abból mennyire nem érti, amit már leírtunk neki páran...
    Szóval, hagyd rá, én is ezt tettem....hadd irkáljon..... biztos nincs jobb dolga, mint belekötni mindenkibe, a neten.....

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #53 üzenetére

    Öcsém te naon kész vagy, nem veszed észre hogy mekkora butaságokat írsz?

    de hát te csak a 16 bitet látod
    Mivel erre vonatkozott a kérdés, de segítek, idézem: „Milyen felbontású hangot eredményez a "KLEER" vezetékmentes technológia?
    FELBONTÁSÚ, megvan? Senkit nem érdekel hogy 44 vagy 44.1 vagy 2394612893746, kizárólag az érdekelte a kérdezőt mekkora a hang felbontása. Az pedig 16 bit. A téged ha 44 kHz félrevezetett, akkor ne tudod mit kérdeztek, ennyi

    Jaja, azóta kattogok a felbontáson mióta az volt a kérdés, nem a mintavételezési frekvencia, nem a tömörítés, nem akármi, hanem a felbontás. Te meg write olnly vagy, a játékban sem olvastál, itt sem teszed, no comment.

    Választ még mindig nem kaptam, hol írtam, hogy 44 = 44.1! Mondjuk már nem is várom. :D

    (#54) krizmo_ : Mit írtál le? Azt, hogy a lossless a jó válasz, mert egy cikkben nem az írták hogy 44.1, hanem, hogy 44. A helyes válaszhoz el sem kellett volna olvasni azt a cikket :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • DRB

    senior tag

    válasz sutszi #57 üzenetére

    Kétségtelen, hogy kissé elfajult a vita, itt is meg privátban is, de az is tény, ha nem olyan hangnemben szólsz hozzá(m) ahogy azt tetted, akkor nem jutottunk volna el idáig.
    Korábban írtam már, de leírom még egyszer: Ha valakit megbántottam a tények leírásával, sajnálom, nem az volt a szándékom. De sajnos a tények tények, nehéz úgy fogalmazni, főleg az után, hogy lehülyézel, hogy az adott témában esetleg járatlan személy ne érezze azt lekezelőnek. Bár nagy szakértője nem, de azért halkan mégiscsak azt mondanám, hogy valamicskét értője vagyok a témának. Így lehet, hogy elsiklok valamilyen félrevezető információ felett, míg más, kevésbé vagy egyáltalán nem hozzáértő megakad egy ilyenen. De logikailag megpróbáltam levezetni miért hibásak az érveitek, természetesen ez a logika szorosan a ide vág, máshol talán más logika szerint kell, vagy kéne eljárni. Viszont egy dologhoz ragaszkodok, sajnálom, de ez a kulcsa az egész vitának, de megpróbálok óvatosan fogalmazni. Szóval, ha jobban szemügyre veszitek a vitatott kérdést, és fontolóra veszitek azt, hogy esetleg nem tudjátok mire vonatkozik pontosan, akkor előbb talán érdemesebb lenne megnézni bizonyos fogalmak mit takarnak magában a kérdésben, majd ezek után keresni a válasz lehetőségét, és talán cikkolvasás nélkül is meglenne, lett volna, a helyes válasz.

Új hozzászólás Aktív témák