Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #86564352

    törölt tag

    Másfelől a Spotify kínál Spotify+Hulu+Showtime bundle csomagot jó ideje és ők ingyenes módban is kínálnak zenét.
    Ezek miatt meg a Spotify-ra ugathatnak a náluk kisebb kutyák, hogy erőfölénnyel visszaélés és tisztességtelen verseny.

    Egyelőre a Spotify rendelkezik a legtöbb előfizetővel, most öntik a pénzt a podcast üzletbe is (mérgesek is rájuk többen), szóval még nem sajnálom őket. Kiegyenlítődnek ezek szerintem, az Apple-nél az a csoda öt év után csak most kínálnak bundle-t például az Amazon Prime-hoz képest. (én is Spotify előfizető vagyok, bár a kiszürkülő albumok miatt most pont pipa vagyok rájuk)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz MikeWazowski #30 üzenetére

    Ha jól tudom cikkek szerint, a zenészek Apple Music után több pénzt kapnak, bár az ellenérv az, hogy a Spotify több előfizető és az ingyenes mód miatt ez még kiegyenlíti, viszont az elmúlt öt évben elég komolyan zárkózott fel az AM. Én iPhone és Spotify kombinációban vagyok, Apple Music-nak és a Spotify-nak is van előnye és hátránya. Sokan költöznek ide-oda, vannak már ilyen zenelista átvivő szolgáltatások is.

    Mindenesetre a Spotify mostani panasza szerintem nem áll meg, mert még ők a piacvezetők, másrészt ők is árulnak bundle csomagot, továbbá ők is öntik a pénzt dolgokba (most podcast felkapott) a náluk kisebb kutyák kárára.

  • #86564352

    törölt tag

    Spotify számára egy tipp: sok millió ember vesz Apple Watch-ot, de ők csak nem akarják kiadni rá az offline hallgatás lehetőséget.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #80 üzenetére

    Spotify előfizetőként mondom, hogy a Spotify a piacvezető zene streaming terén és a Spotify is kínál bundle csomagot Amerikában: Spotify+Hulu+Showtime, illetve ingyenes módot, ezekkel a náluk kisebb szereplőknek "tesznek be" de megtehetik mert nem törvénytelen, illetve a zenészek elvileg több pénzt kapnak AM után és a Spotify sok pénzzel most száll be a podcast iparba exkluzívokkal, amire megint morognak a náluk kisebb szereplők. A Spotify-nak az állandó nyafogás helyett dolgozni kellene, pl. berakni az Apple Watch offline hallgatási lehetőséget, mert milliók várnak rá évek óta, ha ennyire tartanak az ügyfélvesztéstől miért csinálnak ilyen öngólt, vagy a hiányzó dalszövegek funkciót világszerte.

    Továbbá korábban az USA és EU versenyhivatali is közölték az ilyen nem probléma, hiszen létezik Amazon Prime, Microsoft 365 és egyebek. A bíróságok azzal sem foglalkoznak, hogy az Apple, Google rendszerű készüléket amikor bekapcsolod már kapásból ott van pl. a saját üzenetküldő iMessage és fene se tudja a Google ezer chat appja közül a mostanit hogyan hívják és a Viber, Signal, Telegram, Whatsapp, Messenger stb. ezért nem perelhet. Hanem csinálnak jobbat, mást, hogy az emberek az övükét töltsék le.

    Valamint az Apple továbbra is árulja külön is ezeket a szolgáltatásokat, ráadásul egyelőre amilyen szegényes még az Arcade és Apple TV+ pár sorozatot leszámítva, konkrétan egyelőre még iOS usereknél se, és akkor csak zene kapcsán továbbra is a preferencia dönt, amiben a Spotify-nak is van előnyös tulajdonsága ami jobb AM-nél.

    Értjük neked mindenre rögtön a perelés jut eszedbe, viszont amikor ekkora cég elindít egy új szolgáltatást, nem gondolod esetleg, talán, véletlenül előtte utánanéztek a dolgoknak?

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz Ezekiell #94 üzenetére

    A hírben annyi van, a Spotify mint mindig, sír + az a versenyhivatal vélhetően nem fog beavatkozni. Valószínűleg az általam leírt okok miatt is. Megteheti a Google, hogy a bundle csomagjában Youtube Music mellé reklámmentes Youtube nézést és Youtube Originals-t is adjon. Csak rájuk nem fúj a Spotify, mert tőlük még nem félnek, ahogy az Amazon Prime-tól sem. Ahogy nem féltek amikor volt még Microsoft Xbox Music streaming. Mert ezek még kutyaütők, kiskutyák voltak. Amióta öt éve Apple Music kezdi kinőni magát, tőlük már tartanak a versenyben. Nem csoda, Apple inkább jóban van a kiadókkal és előadókkal.

    Nem olyan nehéz megfogni a Spotify szövegét és kicsit megfordítani, mivel ők a piacvezetők és egyik legrégebbi streaming óriás:

    Elképzelt Deezer, Tidal, podcast közösség közlemény:
    A Spotify ismét erőfölényét kihasználva tisztességtelen gyakorlatot valósít meg azzal, hogy hátrányos helyzetbe hozza a versenytársakat és megfosztja a fogyasztókat más szolgáltatók szolgáltatásainak előnyben részesítésétől.

    Ez a verseny, lefele a Spotify is tapos, akiktől tartanak amiatt sírnak.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #16820480 #97 üzenetére

    Be vannak már engedve, órára is. ;)
    Érdekes, amikor az Apple lehetővé teszi XY feature-t amit kért a Spotify, akkor ők csak lassan vagy nem csinálják meg. Pl. az óra kapcsán hiába van ott a Spotify is, a Watch-iPhone kapcsolat náluk feltétel. Nemcsak Apple Music esetében, de pl. a Pandora Music órás appjánál is működik magában is, az az a fitness csajok az öltözőszekrényben hagyhatják a telefont és mehetnek csak órával edzésre zenét hallgatni. A Spotify userek hiába kérik a Spotify-t, csinálják meg ők is, még mindig várni kell. Ahogy én is várok évek óta a dalszövegekre, mert egyszer csak eltűnt.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #16820480 #108 üzenetére

    "pont a Spotify és hozzájuk hasonló appok hozták élvonalba az iphone-t, ezek nélkül sehol nem lehetne az App Store"

    Hát persze a Spotify előtt alig adott el iPhone-t az Apple. Várj, mégse: aki tehette dobta el a Nokiáját és Blackberry-jét az újdonság miatt. Hiába nem volt még App Store akkor.

    "lásd WP, ahol a gyenge minőségű, vagy elérhetetlen appok miatt az egész platform bukott"

    A Microsoft saját WP baklövései mellett azért alapvetően bizonyíték, hogy hiába jött egy harmadik platform, új piac, a fejlesztők szartak rá, mert már kényelmesen berendezkedtek iOS-Android vonalon. Volt a Lumiámon Spotify emlékszem mindig lemaradásban volt a másik verziókhoz képest.

    "akkor az Apple tűzzel vassal irtotta ezeket a próbálkozásokat"

    Egek! Egy cég védi a szellemi tulajdonát! Küzd a feltörések ellen!

    "amikor rájöttek hogy ebből hogy csináljanak pénzt, már egyből lehetőségként és innovációként adták el"

    Az is volt az iPhone és az App Store is, elsőként megcsinálta az Apple nagyban, nem véletlenül tapsoltak érte a fejlesztők, nekik is lehetőség, kölcsönösen jövedelmező userbarát koncepció. Mert az ügyes emberektől ingyen feltört cuccból nem lesz zsíroskenyér se vacsorára.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz ibenny #109 üzenetére

    Én régi Spotify-os vagyok, utóbbi időben viszont táncolok a kettő között.

    Connect nagy erősség, közösségi listák, ajánló algoritmus (azért alakul az Apple Music is)

    hangminőség: más codec, AM nekem kicsit jobb talán, de a Spotival sincs gondom

    app minősége: vegyes, Spotinál tetszik swipe-olva lehet queue, albumborítón váltani, a rendszerezés más elven van a kettőnél kinek melyik jön be, iPhone-on értelemszerűen AM mintha jobb lenne akku szempontból

    zene: több van AM-en, nekem zavaró Spotin folyton szembesülök kiszürkült valami dal éppen, ha valami, akkor engem ez fog átlökni AM felé

    dalszöveg: AM van, Spoti nincs, egyes régiókban kezdik visszahozni, viszont régen évekkel ezelőtt volt náluk is, a 2FA belépést is régóta kérik

    Spoti előnye van free változat is, és gyakran küldik emailben a 3 hónap 5 euró ajánlatot is, bár a zenészek a free szinttel nem feltétetlenül értenek egyet, egyes felmérések szerint AM után több pénzt kapnak az előadók

    desktop app: egyikkel se vagyok elégedett, web playert használok, abban még a Spoti jobb, AM web player is alakul lassan azért, használható

    Ahhoz képest a Spotify csak a zenében utazik, nagyon lassan fejlesztenek. Majd ha az Apple hozzájuk képest előbb vezeti be a még magasabb bitrátát, akkor is sírni fognak? Vagy már lépniük kellett volna a Tidal megjelenése után? Szerencséjük a Microsoft hamar feladta az Xbox Music-ot, az Amazon és Google később szálltak be, a Deezer féléket a svédek nyomták le erővel.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #16820480 #114 üzenetére

    Igen, ismerem a történetet, volt Lumiám. Amikor a Microsoft csinált egy fasza YT appot (jobbat mint a Google sajátja) azt meg leszedették. Szerencsére 3rd party indie fejlesztők csináltak egész jót (myTube), ami mivel csak kis hal nem zavarta a Google-t. Csak hát már az elég, hogy hiányzik egy platformról a hivatalos app, garantált a bukta.

    A Cydia nem feltört dolog? Ott jól kerestek a fejlesztők? Ügyes emberek akcióját ne hasonlítsuk egy hivatalos, kényelmes, globális áruházhoz.

    "Csak akkor még az volt a kommunikációja az Apple-nek, hogy ez szar, nem kellenek appok."

    Ez minden cégnél így van. Azt is mondták nem kell nagyobb kijelző, lett mégis tepsi iPhone is. Azt is mondták elég az ujjad az iPadhez, mégis lett Pencil is. Mondták nem kell más default email app és böngésző, most beleteszik a lehetőséget. Ilyen példákat bármelyik cégtől lehet hozni, mert változnak a cégek is. Ki hitte volna 1995-ben, hogy 2020-ban Windows 10 beépített Linux subsystem és a Microsoft Androidos telefont ad ki? :)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #20749568 #118 üzenetére

    sok különbség van a szolgáltatások között. user választhat a szempontjai alapján. más a rendszerezés, felfedezés, még a beletekerés is más :D

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #20749568 #124 üzenetére

    Ezek az elkényelmesedett finnyás fiatalok! Jönnek itt lossless és dalszöveg igényekkel és még karórán is működjön? Aki vagány walkmant használ osztálytárs által rádióból felvett kazettáról másolva saját kazettára! TDK forever! ;]

    [ Szerkesztve ]

  • #86564352

    törölt tag

    válasz #16820480 #129 üzenetére

    Én úgy emlékszem, miután kiwapozta magát a nép és jöttek az okosabb készülékek a gyártóktól már gazdagabb mobil weblapokkal, hogy akkor még az volt az iparágban böngészőből fogunk elérni dolgokat, ahogy desktopon is. Jobs ezért is irtotta az elavult Flash-t. Mert végül is a régi időkben számítógépen hogy zajlott: bepötyögtük böngészőben freemail.hu, gmail.com stb.és bejelentkeztünk, elolvastuk a leveleket és kijelentkeztünk a weblapon. Amikor az első iPhone megjelent, ezért sem volt még App Store. Aztán a fejlesztők úgy gondolták desktopon is vannak telepített email kliensek, amelyek futnak állandóan és értesítést tudnak adni, akkor mobilon is inkább appokat gyártsanak és lett igény az áruházra.

    (#132) janeszgol: megteheti mindenki elhagyja az Apple "fostos rendszerét, aztán adják csak a saját appjaikat" egyelőre tíz éve mégis az van folyamatosan nő a fejlesztők és userek száma, talán mégse olyan "fostos" :U mellékesen az első iPhone-on még csak saját appok voltak, mégis aki tehette dobta el érte a Nokiáját, Blackberry-jét, mert olyan jó új termék volt

  • #86564352

    törölt tag

    válasz janeszgol #139 üzenetére

    Nem veszteséges az Apple. A Spotify piacvezető zene streaming szolgáltatás lett az Apple és a Google platformján is, azóta is ők a piacvezetők amióta az Apple és a Google is kínál zene streaminget. A Spotify előbb kínált családi és bundle csomagot. Probléma? Spotify userként mondom, ha mások feljönnek a versenyben a Spotify-ra, akkor magukban kell keresni a hibát. (elmaradt fejlesztések, hiányosságok)

  • #86564352

    törölt tag

    válasz janeszgol #142 üzenetére

    Vannak Google szolgáltatások csomagban, van Microsoft 365, van Amazon Prime, a Spotify is összeállt másokkal csomagot kínálni, hát most Apple is csinált egyet. Lehet azt hiszed törvénytelen, de nem.

    Ahogy a Google és Apple rendszerű telefonon is ott van készen a saját üzenetküldő app, nem perelhet érte a Viber, Whatsapp és tucatnyi másik. Arról van szó itt egy platform ilyen és olyan feltételekkel, ha akartok gyertek rá appot fejleszteni. Nem biztos jó párhuzam, de most ez jutott eszembe ha McDonalds, Fornetti, Lipóti pékség akármilyen franchise rendszerbe be akarsz szállni, el kell fogadnod a feltételeket, az arculatot, milyen termékeket lehet és akkor nem úgy van egy nap te magánakcióban úgy döntesz pacalpörköltet akarsz árulni a Mekidben. Userek is tudják a régóta ismert rendszer alapján, hogy tudják mire számíthatnak, nem megyek be a Mekibe azzal nekem porcelán tányéron késsel-villával hozzák ki a Big Mac menüt, hanem ha nem tetszik a Meki módszer akkor megyek máshova kajálni.

    Az Apple és a Spotify, Netflix megegyeztek, találtak kompromisszumot, ennek eredményeképpen én mint iPhone+Spotify user a Spoti normál árán jutok hozzá: az appban nem lehet előfizetni, hanem böngészőben a Spotify honlapján a saját árukon, bejelentkezek az appba és ennyi, ebből az Apple egy fillért nem kap.

    Mivel a Spotify folyamatosan növekszik, az Apple és a Google áruháza nyomán is, és ők a piacvezetők zene streamingben, nehéz beállítani úgy elnyomott underdog szereplők lennének. Ilyen a verseny, lefele ők is taposnak, most például a podcast iparban, egy rakás náluk kisebb cég sírhatna a Spotify visszaél az erőfölényével. Helyette inkább versenyeznek, egyedi szolgáltatásokat fejlesztenek, hogy azért az övék legyen vonzó. Pl. akinek magasabb bitráta az igénye, az pl. a Tidalt választja. Mivel ők kiskutyák, a Spotify nem ugat rájuk. Ha az Apple vezetne be magasabb bitrátát, akkor a Spotify újabb harcos közleményt adna ki, ahelyett piacvezetőként megcsinálnák ők előbb.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz weberzolee #146 üzenetére

    Tévedsz. Nincs olyan EU 5 euró. Olyan van, hogy egyesével országonként megnézik mit bír el az adott ország piaca. Ezért Ausztriában 10 euró a Spotify, Magyarországon csak 5 eurónyi forint.

  • #86564352

    törölt tag

    válasz janeszgol #153 üzenetére

    Az Apple csinált egy iOS platformot. Amit szabad választásból használok, nem érzem kényszernek. A "sarc" az áruház üzemeltető és a fejlesztő között van. A vásárcsarnokban sem kérdezgetem Marika nénit mennyi a bérleti díja, hanem csak az uborka árcéduláját nézem és eldöntöm megveszem-e. Ha Marika néninek elege lesz a csarnok sarcából, távozhat onnan, csinálhat saját boltot az utca túloldalán.

  • #86564352

    törölt tag

    "Teljesen nyilvánvaló, hogy az iOS meg az App Store az két külön dolog."

    Fene tudja, veszek holnap egy Samsung telefont, lesz rajta az Apple féle App Store? Apple-től kérhetek csak iOS-t külön? Nem hinném. iMessage is csak iOS-en van. iPhone-t csak iOS-szel árul az Apple. Úgy tűnik, ezek mégse olyan külön dolgok.

Új hozzászólás Aktív témák