Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Giovan!

    addikt

    válasz #86564352 #117 üzenetére

    Jaja, a MetroTube-ra meg a myTube-ra még én is emlékszem. Azt hiszem az utóbbiban volt az az opció hogy ha a videó nézése közben elhúztad az ujjad jobra vagy balra a képen, akkor ennek megfelelően vissza vagy előre pörgetett a videóban, ameddig az újjad húztad. Nagyon vagány kis feature volt, ezt belerakhatnák a hivatalos youtube appba is.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • #16820480

    törölt tag

    válasz #86564352 #117 üzenetére

    De, a Cydia feltört dolog, hiszen az Apple soha nem engedett más boltot a rendszerébe, de ettől még ők voltak az elsők, akik ezt megcsinálták. Más kérdés, hogy lenyúlták tőlük az ötletet és kiadták saját néven.
    Mondjuk az Apple-nél szerintem hatványozottan igaz volt ez, főleg a Jobs-érában, mert ő érzelmi alapon döntött kérdésekben, és annyira egoista volt, hogy mindenkit lesöpört, aki ellenkezni mert. Látszik a változás, amióta nem ő irányítja a céget, hogy egyre több olyan dolog kerül be, ami jól működik a konkurenciánál, vagy felhasználói igény volt már egy ideje. Régen ilyen elképzelhetetlen volt kb. Ugyanez amúgy fordítva igaz a Google esetében, ők most rossz irányba mennek, nem csoda, hogy elhagyták a "don't be evil" mottót is. A MS meg végre kapott egy egész értelmes vezetőséget, és néha hoznak normális döntéseket is :K

    ibenny: Nézd, elég sokat forgolódtam audiofil körökben az utóbbi években, hogy lássam a sznobériát. Ha már normális rendszer, akkor egy 1500€-s fejhallgatóval és kb 1000€-s hangfalszettel próbáltam egy 1000€-s DAC/amp-ról, mert ez van itthon. Közel nem akkora a különbség egy flac, Tidal és Spotify között, hogy megérje a kényelmet feladni. Volt szerencsém amúgy ennél jóval drágább rendszereket is tesztelni, csak hogy pár nevet emlegessek, ilyen Auralic, Woo Audio, RSA és hasonló kategória.
    Amit a srác a videóban csinál, az egy elég objektív mérés, az hogy te másnak hallod, számtalan dologtól lehet, de az emberi hallás nem műszer, nagyon könnyű becsapni, jól látni ezt a hifikavicsos ezer dolláros tápkábelt vásárló audiofileken. Ha egy jól összeválogatott rendszered van, akkor szépen fog szólni, akár Spotify, akár AM. Nagyon nehéz ám megmondani egy normálisan rippelt 320-as mp3 és egy flac között a különbséget, ajánlom a figyelmedbe a dupla vaktesztet például Foobar-ban. Ha legalább 80-90%-os pontossággal megmondod az azonos forrásból (CD-ről, WAV-ból) készült flac és mp3 közötti különbséget, akkor meghívlak egy sörre. Nem találkoztam még olyannal, akinek sikerült, pedig elég sok embert ismerek, aki próbálta :K És pont ezért, mert még az önjelölt audiofilek is csak leginkább akkor hallják a különbséget, ha tudják, hogy melyiknek "kell" jobban szólnia, eléggé rétegigény, hogy több adatot tároljanak és streameljenek a szolgáltatók.

    niof: Igen, pont ezt sérelmezik a Spotify-nál, hogy az előre kalkulált árazási modellt borítja az Apple azzal, hogy ráteszi a 30%-ot, így ha App Store alatti fizetési lehetőség lenne, akkor nem 9.99$ lenne, hanem 12.99$ (volt is egy időben), amit nyilván hozzád hasonlóan sokan nem díjaznának, főleg úgy, hogy mellette ott az AM, ami meg továbbra is 9.99, hiszen abba nincs bekalkulálva a 30%. És ugye azt sem írhatják bele az appba, hogy btw, neten előfizetve amúgy mi is 9.99-be kerülünk, mert akkor megy a ban.

Új hozzászólás Aktív témák