Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    Milyen legyen a next-gen?
    Dinamikusan változó történetet, ami tényleg a döntéseink alapján formálódik. Ezzel rengeteg újrajátszhatóságot biztosítva az adott címnek. Engem egy játékban csak a hangulat, és a történet érdekel.
    Ezen kívül pedig a játékok nyújtsanak kihívást! Legyenek nehezek! És ezt ne azzal érjék el, hogy több, és nagyobbat sebző ellenfeleket állít elénk. Vegyék rá a mai gamergenerációt is a gondolkodásra, akkor talán rájönnének mi a baj a mai generációval :) Erre nagyon jó példa amivel éppen játszom. Az Arkham City-ben ha nem lenne a detektív látómód, akkor ez a játék olyan nehéz lenne, mint anno a TombRaider játékok. Akkor még nem volt youtube, hogy megnézzük, mit kell csinálni. Ott napokig sz*ptunk egy ajtó kinyitásával. Ma mi van? Ha akarod se tudod elkerülni azt az ajtót amin be kell menned.
    Én nagyon szeretem az olyan játékokat amik megadják a lehetőséget a játékstílus megválasztására. DuesEX:HR, Dishonored, stb. Sajnos ez sem jellemző manapság.
    Ezekből a sorokból már kiderül, hogy ehhez igazán nem kell next-gen, vagyis ez nem teljesítményhez kötött dolgok. Mert nekem nem kell next-gen, én csak jó játékokat szeretnék. És ehhez ahogy (#39) Stevenstyle-is említi, manapság nem feltétlenül az AAA címek közt keresgélni. Az indie játékok még megadják azt amit a régi motorosok visszasírnak. Azok a játékok sok dolgot a fantáziánkra bíznak.
    Egyetértek viszont (#50) HuMarc-al is, hogy valószínűleg 20 év múlva a mai játékok lesznek etalon játékok, csak ez minket nem fog vigasztalni :)

    A VR-re kitérnék külön:
    Engem az elrémiszt, az már egy kicsit sok. Bár még nem próbáltam, de az átlépi már szerintem azt a határt, ami számomra a gaminget jelenti. Ráadásul borzalmas hatásai lehetnek a társadalomra ha addiktív, és ráadásként túl realisztikus lesz. Mert ezzel nem foglalkoznak a fejlesztők. Őket csak az, fogja érdekelni, hogy minél többet eladjanak.

    Ui: Ezt szeretném még next-next-next-gen: Kojima szan-nak kívánom, hogy 120évig éljen és ontsa magából a megszokott színvonalú Metal Gear játékokat! :R

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz HuMarc #63 üzenetére

    Ne haragudj de nem vágom mit írtam a realizmusról. Vagy mire értetted azt a bekezdést? :F

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz HuMarc #66 üzenetére

    Uhh nem kellett volna ilyen korán kommentelnem :) És tényleg kitértem a realizmusra. Egyszerűen elfelejtettem :) Na szép, most elvesztettem a hitelességemet :D

    (#70) orichalcos Meglepően értelmes, és magas színvonalú eszmecsere folyik, nem a szokásos hülyeségek. :) (pedig még én is kommenteltem ;] )

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alevan #72 üzenetére

    Na na na! Ácsi itt álljunk meg egy pillanatra.

    "Viszont senki nem gondol bele, mennyi munka mindez."

    Talán nem kellene erőltetni némelyik kiadónak évente ugyan azt a szutykot, Ez nem rég óta divat, hogy egymást követik az üres folytatások. És ezt miért teszi a kiadó? A pénzért, mert pénzéhesek, és csak az számít. (Capitalism I LOVE YOU!) És bele se merek gondolni mennyi pénzt keresnek ezzel! Úgy gondolom a borzasztó nagy profittal egyenes arányosan dolgozzanak is meg azért a pénzükért! (Persze nyilván nem az a programozó részesül ebben a pénzben aki valójában is dolgozik a játékon, de ez már a kiadó és a fejlesztők dolga ki-mennyit keres.)

    Szóval szerintem ne várd el azt, hogy sajnáljam őket mert sokat dolgoznak Vagy legalább is, kéne nekik dolgozni.

    "Magyarán: nem a kiadó, a játékfejlesztő, a bolti eladó a hibás, mert a játékosok hülyék, Most nem általánosítani akarok, de nagy részük az."

    Erre csak annyit, hogy ámen. Rég óta hajtogatom én is ezt ;) Igen is ki lehet azt mondani, hogy ha valami rossz, akkor az a .... ja nem nem lehet kimondani bocs ;]

    Igazából azt szerettem volna írni, hogy mocskosul sok pénz befolyik egy-egy játékból. És nem mindig forgatják ezt vissza a fejlesztésekbe. Kitapasztalják, hogy mekkora a játékosok ingeküszöbe, és pont annyi újjítást tesznek bele a folytatásokba, ami még mindig borzalmas nagy profitot termel, a legkevesebb belefektetett tőke és energia mellett.

    De ez off most a next-gen-hez.

    Next-gen re visszatérve, nem tértünk még ki az irányításra. A kinect elég komoly innováció volt, de szép lassan feledésbe merült az évek alatt, teszem hozzá szerintem jogosan. Jöhetne az irányításban is valami next-gen cucc.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz alevan #75 üzenetére

    Ez lett volna a befejezettlen modnatom vége, de ilyet nem szabad ilyen nyíltan itt leírni.

    De pontosan így írtam volna én is le. És írtam már sokszor is. Az a baj, hogy van kereslet, amíg pedig van, addig nincs rákényszerítve senki sem a változtatásra.

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Bad Pritt #74 üzenetére

    Érdekes de sose próbáltam a Wii-t, egyiket sem. Pedig megfordult a fejembe, hogy veszek. Mert a New Super Mario Bros. Wii tetszett nagyon.
    Kinect-el úgy voltam, hogy megvettem és 3hónap után túl is adtam rajta.

    Nincs semmi új bejelentés az irányítás kapcsán. Ötletek vannak, de nem tudok olyan kaliberű fejlesztésről mint az Oculus Rift.

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #97 üzenetére

    Jézusom, most a te videód után nézegettem még pár GTA4 mod videót. Elképesztő mit kihoznak abból a játékból a modderek. Főleg a realitást előtérbe helyezbe :Y Én Pc-n nem nyomtam vele, nem is tudtam, hogy ilyen szép is lehet.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz DummyBoy #99 üzenetére

    :R

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

  • .LnB

    titán

    LOGOUT blog

    válasz FoxiestFox #113 üzenetére

    Minden szavad igaz! :R

    „A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

Új hozzászólás Aktív témák