Új hozzászólás Aktív témák

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz janos666 #55 üzenetére

    +1
    Nem tudom most mi lelte az embereket. Eddig amiatt volt a felháborodás, hogy már kell next-gen, mert így-úgy csúnya a PS3/Xbox 360-as játékok, most meg mindenki leszarja ? :DDD

    Vicces.
    Én Spielberggel értek egyet. [link]
    Ehhez az kell, hogy teljesen új megoldásokat csináljanak a grafikában. Megatextúrázás ;]
    Marha fontos még mindig a grafika, mert ettől függ az, hogy mennyire tudsz belemélyedni a játékbeli univerzumba. Jójó, kell történet, de ott van a ME3. A grafika egy rakás fos, de még így is azt mondom, hogy jó játék, de mi lenne ha még jobb lenne a grafika ?
    Szóval van hova fejlődni grafikában. Engem az is kiábrándított anno, hogy az Red Dead Redemption egy rece tenger volt, és nem volt akkora élmény a játék, hiába megvolt a hangulat.
    Vagy mondjuk a GTA 5. Túlzás azt mondani, hogy hű de jó grafikailag, mert nem.
    Most már legalább hát ha eljutunk oda, hogy 1080p 60FPS, és 0 rece.

    A másik a fizika. Ocsmány, pocsék, idétlen fizika van az összes játékban. Egyedül a GTA 4 tudott valamit felmutatni, de az összes többi játék röhejes. 0 fizika. Ezen nagyon gyorsan kell változtatni, mert most ott járunk, hogy kezd jó lenni a grafika, de kb mint ha fa dobozokkal játszanék a játékban. Nevetséges.
    És akkor az AI. Ezen is sürgősen változtatni kell, mert az ellenfelek hülyék, egyszerű bábok, amik arra várnak, hogy leöljük őket, és emiatt megint csak ugrott a valósághű érzet.

    És akkor a 3. az a VR. Itt az ideje, hogy elinduljon ez is, de ehhez elsősorban az kell, hogy grafikailag eljussunk egy ennél magasabb szintre.

    Én még 4.-nek felhoznám az interakciót a virtuális és a valós világ között. Ma úgy játszunk, hogy van egy interfész, ami közel sem ad semmi információt a virtuális világról, és azt nyomogatjuk. Nagyon jó meg minden a vibráció, de ez közel sem egy haptikus felület. A VR korszakhoz kell majd valami haptikus felület is, mondjuk egy kesztyű, amiben meg tudjuk fogdosni a tárgyakat, interakcióba tudunk lépni a virtuális világgal. Ez még messze van, de ilyen kutatásokat nem sokat látok. :U

    Ja és a mai 20-as generációhoz tartozok.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

Új hozzászólás Aktív témák