Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nyisziati

    veterán

    válasz Hi!King #199 üzenetére

    "Te tényleg ennyire naiv vagy? "
    Ez nem naivitás. Az a baj, hogy számotokra a jéghideg, számító magatartáson kívül semmi más nem létezik.
    Pedig igen. És szerencsére ez nem naivitás kérdése. Lásd pl. Cserpes Sajtműhely.

    "Ha be lehetne szállni egy ilyen kartellbe, beszállnának. "
    Nyilván be lehet szállni. A Vodafone megtette.
    Én még emlékszem, amikor bejöttek, mindenki az angol tarifákra számított (20 Ft/perc). Aztán jött a hidegzuhany.

    "Csakhogy ez nem úgy néz ki, nagyon nem mindegy a szereplők száma a piacon. "
    Ez megint egy hibás feltételezés, lásd Blue mobil, MOL mobile.

    "Most akkor ez cáfolja azt, hogy az állam egyes szolgáltatási területeken korlátozza az új szolgáltatók megjelenését? "
    Igen, mert nem korlátozza. A Digi is ezért létezhet.

    "normális esetben eleve lettek volna párhuzamos infrastruktúrák, valódi versennyel."
    Nem lettek volna. M.o. csóró ország, költségminimalizálásra törekszenek, lásd a Telekom-Telenor összefogását a 4G ügyében, hogy a fél országot az egyik fedi le, a fél országot a másik.
    Az meg teljesen kizárt, hogy a MATÁV mellett még egy szolgáltató egy párhuzamos vezetékes hálózatot építsen ki.
    Minek? Egy ekkora országba? Teljesen jó ez, hogy egy cég befektet, a többiek meg bérlik tőle.
    Csak ne állják adminisztratív eszközökkel az útját.

    "Tehát az államilag előírt árak rendben vannak (taxisrendelet), még véletlenül sem ölik meg a versenyt? "
    Láttad a "Dögkeselyű" c. filmet? Na ahhoz és az azt követő évtizedek "csikágójához" képest egy óriási előrelépés az, hogy az állam meg tudott egyezni a taxistársaságokkal és egy egységes tarifarendszert (plusz szolgáltatási szabályrendszert) ki tudtak dolgozni és ezt MINDENKI elfogadta.

    Egyébként meg nem olyan nagy biznisz ez, ha szabályosan csinálod, kollégám másodállásban magánzó (régebben főállású taxis volt).
    Gyakorlatilag a maffia-rendszerű társaságokat, meg a hiénákat kéne megfékezni, DE EZ NEM A SZABÁLYZÁS, HANEM AZ ELLENŐRZÉS HIBÁJA.

    "Te láthatóan durván a piackorlátozás híve vagy és mindent a vállalatok önkorlatozasára bíznál."
    Egyáltalán nem, én az erősebb ellenőrzés pártján vagyok. Nyilván akkor, ha az ellenőrizendő cégek elkötelezetten jogkövetők.
    Az önkorlátozás csak egy kulturális különbség, ami országonként és egyénenként változik, ezt csak megemlítettem, hogy így is lehetne. DE HA NEM, akkor jöhet az ellenőrzés.

    "egy jól működő rendszerben ez nem is szükséges."
    M.o. messze van a jólműködő rendszertől. Itt először állami szinten nem kéne támogatni az oligopóliumokat és a kartelleket. De ennek a kormánynak sajnos ilyen a szemlélete.
    És ez nem kedvez a fogyasztóknak, mert így zsebelik ki az embereket.

    Úgyhogy az utolsó bekezdésedet nyugodtan elfelejtheted, én nem az az ember vagyok.

  • #54625216

    törölt tag

    válasz Hi!King #199 üzenetére

    " Amikor a taxisrendeletnek vagy épp a trafikmutyinak, esetleg a kaszinó rendeletnek vagy a közművek államosításának tapsikoltok, akkor valójában a telekom kartellnek is tapsikoltok."

    Na ez ám a sötét demagógia, gratulálok.

Új hozzászólás Aktív témák