Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Kansas #577 üzenetére

    Én úgy tudom, hogy egy lapka szivárgásosságának (leakyness) függvényében változik a karakterisztikája. A két szélsőérték:
    - nem szivárog - ez a minőség alacsony feszültséggel és alacsony fogyasztással tud működni, cserébe nem tud olyan magas frekvenciát elérni.
    - szivárog - ez a minőség magasabb fogyasztással jár, de magasabb feszültséget és magasabb frekvenciát tud elérni.

    Ezen a képen lehet látni, hogy mennyire másként viselkedik két különböző minőségű lapka a 2 CCD-s Ryzen esetén:


    [link]

    Ami a Ryzen szempontjából remek lapka (a felső sor), mert magas frekvenciát el tud érni, az az EPYC szempontjából valójában selejt, mert 15%.-kal többet fogyaszt terhelés alatt és az 64 mag esetén nem jó. Ryzen-hez viszont megfelelő, mert cserébe magas órajeleket el tud érni, ami ezen a piacon hasznos.

    Pontosan így értve selejt a 6500XT-hez használt lapka a 6500M-hez képest.

    A selejtarányról jelenleg nincs tudomásunk. Lehet, hogy sok a selejt, lehet, hogy nem.
    Én mindenképpen arra számítok, hogy nem fogja nagy példányszám elérni a DIY piacot. az AiB gyártók árai ($299-399 a $199 helyett) eléggé erre utalnak. Persze csodák történhetnek.
    Lehet, hogy az AMD pályázott valamilyen OEM-nél, mindent előkészítettek, de végül az intel kitúrta őket, akkor nyilván kezdeni kell valamit a készlettel. Lehet, hogy volt N6-on egy rövidebb gyártási periódus, amikor még nem annyira jó a gyártósorról lejövő termék és ezeket passzolják el most, aztán néhány hónap alatt már hozza a gyártósor a kívánatos minőséget és azzal jelentetik meg a 6500M-et. Végső soron ezt is azt fogja jelenteni, hogy hamar el fog fogyni ebből a készlet.

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák