Új hozzászólás Aktív témák

  • anrb

    aktív tag

    válasz modulus #12 üzenetére

    Szerintem te a másik véglet vagy. Félprofi/profi (feltételezem: fiatal) sportolóként van egy alapvetésed: van edződ, hetente vizsgál sportorvos és rendszeresen azonos módon/útvonalon edzel. Neked ilyen konstelláció szerint nincs szükséged technikára, és aki ilyet használ, az vicc tárgya.
    Erről nekem a szemmértékkel dolgozó kőműves, a szövegszerkesztőt használó szoftverfejlesztő jut eszembe. Volt egy ismerős fogorvos, nyugdíjazásáig a SOTÉ-n oktatott. Mikor még hozzá jártam, mindig kitűnő amalgámos tömést készített!
    Ha körülnézel az FR745 célcsoportjánál, a triatlonosoknál minden másodperc számít. A biciklistáknál találod a legmodernebb technikákat (és persze a legjobb gyógyszereket is :) Nem véletlenül.
    Egy másik szempont az, hogy nem mindenkinek saját orvosa, edzője. A járványban ma az is csoda, ha gond esetén a háziorvoshoz el tudsz jutni, és nem telefonon "diagnosztizál".
    A legtöbb embernél motivációs eszköz a technika. Akár egy filléres karkötő, ami virtuális díjakkal bíztat arra, hogy 10e lépést tegyél naponta.
    A motiváció mellett a sérülések megelőzésében is segíthet egy sportóra (magas pulzus, túledzés, rossz futótechnika).
    Helyetted nem fog ugyan edzeni, de az alapfunkciókat igenis fel tudod használni, hogy jobb/gyorsabb/erősebb legyél.

Új hozzászólás Aktív témák