Új hozzászólás Aktív témák

  • Peter13

    senior tag

    válasz #65675776 #25 üzenetére

    Na, mire megszültem, a többiek is leírták ugyanezt...:) Respect :R

    "With all due respect, sir", azok az emberek megvették a játékot. Feltételezésem szerint igen sok milióan. Tehát a Blizzard finoman szólva sem járt rosszul ezzel a húzással...a nem csekély reklámértékről nem is beszélve...azt is dollármilliókban szokás mérni ilyen esetben (lásd 30 milliós kampány). Az hogy valaki kihasználja a programjuk egy olyan lehetőségét amire ők nem golndoltak, az miért fáj nekik? (jó, tudom hogy miért, de ugye ők sem gondolták komolyan hogy ezt mindenki szó nélkül benyeli). Sok más programmal is lehet pénzt keresni (pl CAD vagy Photoshop), ezek gyártói mégsem keresik meg a felhasználókat, hogy ugyan fizessenek nekik az üzletük forgalma után "x" százalékot...vicces lenne.

    A Blizzard nem jogilag vesztett csatát, a döntésük észérvekkel indokolható, felfogható, érthető. Ellenben diplomáciában hatalmasat buktak. Abban, hogy ott egy egész ország, ahol egy korábbi termékük olyan sikeres mint sehol máshol (nemzeti sport? fogadás? az ég szerelmére...), és őket látszólag nem érdekli hogy ezek az emberek mit gondolnak, nem foglalkoznak vele hogy megnyerjék őket a maguk oldalára, az eseményeket követő szélesebb közönség reakcióiról nem is beszélve. Engem ez megdöbbent, hiszen feltélezem hogy a Blizzardnál is okos és értelmes emberek ülnek (akiket látszólag nem érdekel holmi brand awareness, perceived value, meg egyáltalán semmi még az elsős marketing anyagbó sem (egyébként nem vagyok marketinges, sőt eléggé utálom a témát...de be kellet látnom hogy megvan a maga haszna))

    Nekem megvan a SC II, 35 fontot fizettem érte a megjelenés hetén, és szeretem mert jó játéknak tartom (SC I kimaradt, talán azért), de el nem tudom mondani mennyire gyűlölöm hogy minden egyes alkalommal be kell jelentkeznem a nyüves battle.net átokba. Csak ezért jelenleg fontolgatom hogy visszamegyek a SCI-hez. Offline akarok játszani, nem azért mert loptam a programot, hanem azért mert így szeretek. Most komolyan, legközelebb majd pl a Mátrix Blu-ray változatának (amit szintén megvettem, jogtiszta) megtekintéséhez is online kell lennem, vagy mi?! :(((

    Ja, akik úgy gondolják hogy a kiegészítők nem lesznek olyan drágák, egy személyes gondolat: megvettem a WoW-ot évekkel ezelőtt, aztán a Burning Crusade-et is, aztán a WOTLK-t is, és mindkettő teljes áron (sőt afölött) volt (igaz még mindig olcsóbbak mint a SCII): 14.99 - 17.99 - 19.99. Sorry, ez nem legenda, ez személyes tapasztalat (ahogy az éjszakai sorbanállás is :) de az jó buli volt).

    [ Szerkesztve ]

    "No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

Új hozzászólás Aktív témák