Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wintikek

    tag

    Fiatalosnak érzem magam, szeretem az új tech dolgokat, de csak szerintem halál felesleges és gáz ez az "okos otthon" dolog?

    Nem arra gondolok, hogy tudja valaki távolról kapcsolgatni a fűtést, különböző patterneket beállítani a megfigyelések alapján, hanem az ilyen "héj sziri turn phasomlámpa's color to green". A consumer "okos" eszközök 80%-át is nettó baromságnak érzem, egyedül lennék? :D A számok valahogy nem ezt mutatják.

    A mezőgazdaság/egészségügyben történő fejlesztések teljesen értelmesek viszont, nagyon durva hogy miket tudnak már megoldani tényleg.

  • wintikek

    tag

    válasz mepet #5 üzenetére

    Na pont az ilyesmire gondoltam hogy nettó baromság. :DD
    Függönyt meg redőnyt húzogatni. Aztán ott vannak a hűtők amivel tudsz amazonról rendelni... :W

    Oké, jópofa dolog, ha valakinek túl sok pénze van és nem tudja mire költeni hát vegyen ilyesmit, de amúgy most komolyan ez lesz a jövő? Gáz lesz kézzel elhúzni egy függönyt? :DD
    Az autó extráival összehasonlítani egy háztartást számomra meredek. Amit talán össze tudnék hasonlítani ami régóta elvárt egy autóban az az elektromos ablak/tükör állítás.
    Ezek is inkább olyanok hogy jobban tudsz tőlük figyelni a vezetésre, mert nem kell tekergetned vezetés közben az ablakot + elektromos tükröt precízebben be tudod lőni magadnak mint a kis "csöcsöset" :D

    Már így is extra lusták vagyunk és minden azonnal kell mindenkinek, de inkább bele se megyek az egészbe.

  • wintikek

    tag

    válasz mepet #7 üzenetére

    Aki számára gyötrelmes kényszer a kaja vásárlás annak el kéne menni orvoshoz beszélni róla.
    Én is utálok tömegbe vásárolni, mert felidegesítenek az utat két kocsival elálló régnemlátott ott fél órát beszélgető ismerősök, kasszánál pakolás közbe a kocsit a seggembetoló türelmetlen balf.ok, de emiatt még nem jutott eszembe inkább rendelgetni az élelmiszert.
    Az ilyen opciók a pánikbetegeken, tömegiszonyos embereken nem feltétlen segítenek, sőt jobban is ki tud alakulni ilyen dolog.
    Mióta van netes rendelés meg lehet nézni a fiatalabb korosztályt amikor el kell menni valamiért egy boltba, az esetek 90%-ában nem tudják mit hol keressenek és NEM MERNEK KÉRDEZNI az eladóktól inkább szenvednek.
    Ezt nem kitaláltam, nagyon nagyon sokszor láttam már.
    Pont most hétvégén voltam praktikerbe, keresett valamit egy pár, a csaj szólt a srácnak, hogy ott az eladó kérdezd meg, ő csak hümmögött. Bevásároltam fél óra alatt amit szerettem volna, mentem a kassza fele, párunk még mindig üres kosárral bolyongott, mikor fizettem akkorra unta meg a csaj és lépett oda az információs pulthoz.
    De ez egy teljesen más téma amiről órákat lehetne beszélni és ezek a kényelmes tök jó opciók egyébként a háttérben nagyon sok kárt fognak majd okozni a felnövő generációk szociális készségeiben.

    Nem is úgy értettem hogy vezetés közben állítjuk a tükröt, indulás előtt szoktam én is, de fordult már elő párszor, hogy vezetés közben kellett állítgatnom.
    Sietve ültem be, nem is néztem bele a tükrökbe, sötét is volt és este a főúton tűnt fel hogy valami nem kerek.
    Jobb oldali tükröt régi autóknál pedig nekem álló helyzetben is nehézkes beállítani a sofőr ülésről...

    Nekem egy függöny elhúzás nagyjából maximum 10 másodpercbe telik otthon még akkor is ha a szoba másik végéből sétálok oda, de a saját szobámba ez kb 3 másodperc bárhonnan mivel kicsi a szobám. Ez meg hogy addig jobban tudok figyelni másra. Ne viccelődjünk már, ezt nem gondolhatod komolyan. Ha te elhúzol egy függönyt akkor az annyira lefoglalja az összes figyelmedet arra a pár mp-re vagy mi? :DD

    A techika fejlődése pontosan arra jó amit írtál igen, ebben egyetértünk. Vannak jó ötletek igen, ezt sem vitattam. Viszont pontosan az ilyen okosfüggöny okosroló stb az aminek nem látom semmi értelmét. Ez nem technikai fejlődés, pontosan ugyan annyi értelme van mint annak hogy RGB minden gépkomponens. Nekem is van RGB egér, billentyűzet, jól néz ki, komoly szoftvert írtak hozzá hogy lehessen akár magadnak is gyártani világítás profilokat, ez is kb olyan "technikai fejlődés" mint amiről idáig beszéltünk. Őszintén mi értelme? Semmi. Jól néz ki, jópofa, jó drága, de igazából semmi hozzáadott értéke nincs.
    Ugyanolyan "gimmick" mint az hogy telefonról/távirányítóval vezérled a függönyödet/rolódat.

  • wintikek

    tag

    válasz #93187072 #9 üzenetére

    Most fogtad és összehasonlítottad technológiai előrelépésként hogy régen több órás folyamatos kézi munka volt kimosni pár ruhát ami mára oda fejlődött hogy ruha szétválogatással egy ember heti holmiját kb 10 perc tényleges munkába telik kimosni úgy hogy a kezed se megy tönkre, azzal hogy tudod távirányítással bizergálni a függönyödet. Gratulálok.

    Na mindegy, maradok korlátolt, teret engedek a hatalmas fejlődéseknek, nem is idegesítelek tovább nehogy még jobban falnak menj. Majd jelentkezem az okos wc-s hírnél ami beépített kamerákkal meg algoritmusokkal csekkolja mennyi wc papírt kell használni és ki is törli helyettünk. Mekkorafejlődésleszazis.

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz mepet #12 üzenetére

    Megértem amit írsz, jó indokok is, de sajnos nem tudok egyetérteni. Mármint kifejezetten ebben a függönyös témában. Valószínű én leszek a maradi.

    "A villamos függöny és redőnyhúzással egyébként a nagyobb házaknál egész sok időt/energiát lehet spórolni. Továbbá biztonsági előnyökkel is járhat a kényelmi extrán túl."

    Látod erre mondjuk nem gondoltam :D Mondjuk a nagy házra azért nem, mert csóró vagyok, de mindegy :D A biztonsági előny viszont így hogy mondjuk kukutyinból is tudom mozgatni a dolgokat nem jutott eszembe, ez tényleg nem is olyan rossz.

    #11 Anyámat se értettem régen mikor folyamatosan a redőnyöket birizgálta minden reggel/este. Ez megint az én tudatlanságom. Nálam fel van húzva, maximum nyáron amikor meleg van hűtés miatt szoktam őket fel le birizgálni napszaknak megfelelően :D
    Viszont ez sem jutott eszembe, hogy vannak függő redőnyhúzogatók akik reggel induláskor még gyors vissza kell fussanak 3 percre. Lehet veszek anyámnak okosredőnyt!

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz #93187072 #14 üzenetére

    Ismételten megragadtad a lényeget.
    Mondok egy szót, meg fogsz lepődni.. Burok (amiben élsz). Készíts egy felmérést légy szíves hány háztartásban használnak kishazánkban bidét.

    Amúgy részemről befejeztem a veled való társalgást, már másodszorra hívsz korlátoltnak annak ellenére hogy nem igen megy a sorok közötti olvasás, a lényeg megértése. Csak arra reagálsz és csak úgy hogy beleköthess másba.

    [ Szerkesztve ]

  • wintikek

    tag

    válasz #93448704 #20 üzenetére

    Azt hittem velem van nagy gond és nagyon félreérthetően fogalmazok, de úgy tűnik másnak átjött, hogy amúgy teljesen nyitott vagyok a véleményekre, sőt szerettem volna megérteni a dolgokat :)

    #21 Nem erre hegyeztem ki az okos eszközöket amiket nettó baromságnak tituláltam.
    Több cégnél találkoztam már elég komolyan kiépített energy management systemmel ami okos eszközökkel figyeli és csökkenti a pazarlást (pl kompresszorházak figyelése, automata világítás rendszer stb.)
    Ezért is írtam hogy consumer okos eszközök mint pl. a számomra nemrég felfedezett 1,5 millió forintos hűtő amin van egy LCD panel meg beépített wifi hogy tudj a hűtőd segítségével élelmiszert rendelni + sirivel vezérelhető 80ezer forintos lámpa ami hang alapján színt vált...
    Azért is teszem idézőjelbe az okost ilyenkor, mert már mindenre ráaggatják hogy okos, főleg az ilyesmikre. Nem tudom jobban megfogalmazni.
    Ettől független pont a véleményekre voltam kíváncsi/okokra hogy otthonra ki mit miért választ és pl ezt a biztonsági redőnyös dolgot továbbgondolva teljes mértékben megértem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák