Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mepet

    addikt

    válasz wintikek #6 üzenetére

    Kaja rendelős hűtő: szerintem zseniális ötlet, sokak számára egy gyötrelmes kényszer az élelmiszer vásárlás, nekik nagy segítség ez.

    Ha a mechanikus tükör állításnak az értelme az, hogy jobban tudsz figyelni a vezetésre (ami egyébként nem is igaz, mert 99%-ban indulás előtt állítjuk a tükröt), akkor az elektromos függönyhúzásnak az az értelme, hogy addig jobban tudsz figyelni a családodra vagy a munkádra. Ezek neked nem fontosak? Te inkább a függönyt huzigálod? :))

    Elnézést kérek, de ezt nem hagyhattam ki! :B

    "Végső soron mi a fenére jó ez a nagy technikai fejlődés, ha nem arra, hogy az emberek életét kényelmesebbé, könnyebbé változtassa?" Erre nem kaptam választ. Szerinted mi az értelme a technikai fejlődésnek? Ez egy ilyen öncélú dolog? Nem azért van, hogy az emberek életét jobbá és könnyebbé tegye?

    [ Szerkesztve ]

  • #93187072

    törölt tag

    válasz wintikek #6 üzenetére

    Minek mosógép, ha kézzel is ki lehet mosni a kádban meg a lavorban?

    Hát már mosógép nélkül is lusták voltunk.. Bezzeg a nagyszüleink.. ők még patakban mostak!

    Falnak megyek az emberi korlátoltságtól. :W

    #3) gusthy: Ilyen dolgokat jobb mobilneten tartani, mivel különben egy áramszünet elintézi az egész rendszert. Pl lekapcsolja a kedves betörő barátunk az áramot (meg elvágja azt az szuper elvághatatlan UTP kábelt ami kint fityeg az ajtó előtt) a lépcsőházban és máris nem kapsz riasztást semmiről, akkor se ha van beépített akkumulátor. Nem feltétlen kell ezeknek 5G, de az emberünk erre kérdezett rá.

    (#8) wintikek: Számomra pl kényszer és képzeld, nem vagyok mentálisan beteg. Pusztán arról van szó, hogy napi 8-10 órában foglalkozom emberekkel és miután ennek vége, rohadtul nem szeretnék senkivel sem beszélni kényszerből semmiről (pénztáros, mari néni, akárki).

    [ Szerkesztve ]

  • Giovan!

    addikt

    válasz wintikek #6 üzenetére

    Nem lesz gáz a jövőben sem kézzel huzogatni (kéretik ezt a kontextusában értelmezni ;]), de ez nem jelenti azt, hogy amiért neked feleselegesnek tűnik valami, annak másnak is annak kell lennie.

    Értjük, neked ez az IoT nem pálya, ez teljesen rendben is van, ettől még viszont más érezheti úgy, hogy ő szeretne mindent még kényelmesebbé tenni, még kevesebb energiabefektetéssel megoldani problémákat. Ez mindenkinek a saját privát ügye szerintem, amit nincs értelme véleményezni.

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák