Keresés

Aktív témák

  • Egon

    nagyúr

    Úgy látom, éppen csak a probléma lényegén nem gondolkodott el senki.
    Miért is zárták ki a britek a Huawei-t végleg az 5G-ből? Mert az USA újabb szankciókat léptetett életbe ellenük. Nem azért, mert esetleg feltártak volna valami konkrét biztonsági rést, bizonyítást nyert volna a hardvereik lyukas volta... :U A britek nem a bizalmasság, hanem a rendelkezésre állás miatt aggódnak: ha a kínaiak az amcsi szankcióknak köszönhetően ellátási problémába ütköznek, akkor hogyan fogják üzemeltetni az 5G-s hálózatokat, az esetleges meghibásodásokat?
    Innentől kezdve pedig erőteljesen kilóg a politikai lóláb. Értem én, hogy erős késztetése lehet a kínai államnak kémkedésre használni az 5G-t,de amíg ez konkrét bizonyítást nem nyer, addig úgy vagyok vele, mint a lottóval: lehet hogy csalnak a sorsoláskor, de nem hiszek benne: sokkal többet buknának a lottótársaságok a bizalom hiányából eredő bevétel-kieséssel, mint amit a nyeremény lenyúlásával nyernének... :U A kínai állam sem teljesen hülye: dollártízmilliárdos bevételeket nem fognak kockáztatni némi kétes, kémkedésből eredő haszonért... :U

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

  • Egon

    nagyúr

    válasz Ezekiell #73 üzenetére

    Először is: linkelj már olyat, amiből kiderül hogy az amcsik minősített adatként kezelik a Huawei eszközök (állítólagos) sérülékenységeit! Még egy cikkben sem láttam, hogy konkrétan lenyilatkozta volna ezt valaki (pedig semeddig sem tartana, és utána már senki sem kérhetné a nyilvánosságra hozatalát. :U
    Másodszor: az igazán érdekes és értékes infók szerinted 5G-s hálózatokon mennek majd (avagy manapság 4G-n?) Nyilván senki sem használ rejtjelzést, VPN-t, kutyafülét: csak úgy szimplán tolják az adatokat az éteren keresztül, nemde? :U Hagyjuk már ezt.
    Harmadszor: az első mondatomra nyilván véletlenül nem reagáltál. Mitől lett büdös pont most a briteknek a történet? :U Semmi új nem derült ki - leszámítva, hogy a TMSC-t is megzsarolta az USA.
    Negyedszer: egy állam addig mehet el, hogy a saját rendszereibe, illetve a saját országába nem engedi be azt az eszközt, ami - véleménye szerint - nemzetbiztonsági kockázatokat vet fel. Az, hogy elkezdi kicsinálni az adott céget, ez már nem más, mint közvetett állami támogatás a saját cégei irányába (Apple, Intel - más kérdés, hogy leginkább a Samsung röhög a markába). Namost ha elítélünk egy adott cég állami támogatását, akkor ítéljük már el a másik cég kicsit másmilyen állami támogatását is... :U
    A magam részéről bizonyítékokat akarok - amíg az nincs, addig nekem kevés az elméleti lehetőség. Jelen pillanatban tisztán politikai indítékot látok a Huawei csuklóztatása mögött, nem biztonsági kockázatot. Nem mondom, lett volna idő, amikor jogos lett volna Kína tökére lépni - de ezzel már elkéstek, amit jól jelez többek között a sok-sok Huawei szabadalom (saját, nem lopott...), amire már utaltak ebben a topicban is...

    "Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Aktív témák