Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Ijk #183 üzenetére

    Jah ez alap. 24p az 24p, és nagyon remélem nem cuppannak rá a digitális 48p-s mozikra. (Mellékesen a celluloid jellegét is jobban szeretem, bár nehéz megkülönböztetni ma már mit vesznek fel azzal és mit nem. )

    A kérdés tényleg már csak az, hogy hogyan lehet megoldani ilyen esetekben a mozgásfelbontás "érzés" növekedését, mint az OLED. Kijelzőtechnológiailag szerintem nem is lehet javítani ezen, csak ilyen BFI szerű buherálással.

  • sb

    veterán

    válasz Ijk #183 üzenetére

    Az első fele igaz.

    A másodikból részek igazak: A moziélmény=24p igaz és, hogy ez egy megszokás.
    Ennyi, nem több.

    Az elmosódáscsökkentésre jó, de csak ha nincs elmosódás. Márpedig 24p kevés a folyamatossághoz.

    Ren Hoek.
    Én meg azt remélem elterjed és megszokja az is aki eddig nem. Ahogy pl. a csendes autót is megszoktuk, a kurbli hiányát meg az is praktikus ha az ABS megfogja a féket és nem halsz meg az árokban mint 30 éve. Ez is mind "fura" a korábbihoz képest de tök jó és hasznos. :)

    Ez a moziélményhez ragaszkodás érhető valamilyen szinten csak akkor ne akarjunk gyors mozgást és éles képet mert totál ellentmondás. De vehetjük példaképp a TV-t is. Érdekes módon oda valahogy (interlacing) betrükközték, hogy ne kelljen 25fps-től szenvedni és senki nem reklamál. A sportb*zik is a magas fps-t szeretik. Megnéznék azért egy 24p és sportszeretőt egy 24p foci-, kosár, kézimeccsel mit kezdene és ordibálna a söre mellé. :D

Új hozzászólás Aktív témák