Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Ijk #189 üzenetére

    Van hasznuk, én is leírtam. Csak nem mindegy, hogy hol és ezek meg szögegyszerű fizika érvek amiket nehéz megkerülni.
    Sok képen van sok mozgásfázis, azt tudja elmosni lassú váltás és azt lehet gyorsítani BFI-vel. Kevés képen kevés a fázis és így nincs sok értelme gyorsítani. A sok vs kevés kép közti különbség meg elég szembetűnő. Ezért szeretik bizonyos emberek a 60fps-t vagy interpolációt és ezért utálják mások szappanopera-hatást kiáltozva. 24fps meg kevés, alig van mit gyorsítani rajta. Könnyű belátni, hogy 15fps-nél még kevésbé számítana. Villogtathatod, köze nem lenne a gyors mozgáshoz. Határesetben meg egy állókép és villogó állókép között fizikailag se lenne különbség.

    Szóval az csípi a szemem, ha értelmetlen módon van összekombinálva és utána megy az (legtöbbször LCD) fika. Az interpoláció/60fps elutasítása és a 24p+BFI együtt éltetése meg ez a kategória. Én is használok BFI-t de nézek is hozzá nagyobb fps-ű forrást.

    A mindenféle technológiából adódó villogtatás van amin segít, de közel sem megváltó és egyáltalán nem jó irány. Azt kéne már elérni, hogy nélküle legyen értelmes gyorsaságú képváltás ÉS mellé gyors forrás.
    Abba meg már nem megyek bele újra, hogy a vetítők meg plazmák villogása amit mások idekevertek mennyire más.

Új hozzászólás Aktív témák